MF Terra komatibilita příslušenství

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

MF Terra komatibilita příslušenství

#1 Nový příspěvek od Tom »

Pánové, chtěl bych se zeptat, jestli lze na Terru připojit nářadí z MF 70. Vím, že objímka je stejná, ale je stejný i kardan? Honí se mi totiž hlavou taková myšlenka, že bych ke svému hojnému příslušenství z MF 70 pořídil nějaký "normální" pohon MF není to optimalání řešení... A ještě jedna věc, vím, že se to tady už několikrát řešilo, ale pořád se mi to plete. Na Vari můžu použít Terra příslušenství, ale když chci použít Vari příslušenství na Terru, tak potřebuju ten mezikus, že? Jinak Vari myslím převodovku DSK 317 a Terrou T20.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Terra komatibilita příslušenství

#2 Nový příspěvek od Lišák1 »

No záleží na tom, jaký typ Vari máš na mysli. Pokud bys měl Vari s motorem Jikov, tedy dvoutakt, tak je vše zaměnitelné. Pouze u nářadí, které je hnané hřídelem, tedy sekačka, sněhová fréza atd. je rozdíl v drážkování vývodových hřídelů, Terra má šestihran a Vari tisícihran. Dá se to vyřešit výměnou posuvné spojky za typ, který má na každém konci jiné drážkování. Pokud myslíš Vari se čtyřtaktem Honda, tak jsou převodovky nezaměnitelné bez cenově náročných úprav včetně výměny převodových kol. Nářadí z MF nejde použít, MF má větší objímku než Vari.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MF Terra komatibilita příslušenství

#3 Nový příspěvek od DYK »

Tome, já se omlouvám že ti momentálně neporadím, ale tvůj text je pro mne tak zmatečný, že prostě nevím, jen tuším, oč ti jde. Pro začátek připomenu, že DSK317 a T20 jsou převodovky bez aktivního vývodu. V návaznosti na to nevím, co máš na mysli tou objímkou. Asi by bylo lepší vypsat co s čím chceš pářit. Abych to povhopil i já. Teda jen v případě, že chceš, abych se ti ktomu vyjádřil. Jinak je mi to jedno.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MF Terra komatibilita příslušenství

#4 Nový příspěvek od Tom »

Omlouvám se, neuvědomil jsem si, že ty převodovky na "velkých" kolech nemají náhon. Jinak jsem chtěl na převodovku T20 použít nářadí z MF, ale bez náhonu to nepojede. A na tu T 19ctu by to šlo dát? Myslím třeba mulčovač z MF nebo frézu na sníh.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MF Terra komatibilita příslušenství

#5 Nový příspěvek od DYK »

Ne, nic na to nedáš. Jak už ti v zimě psal Lišák1 ohledně té sněhové frézy, neblázni a nevymýšlej nesmysly. když nic, tak na to nebudeš mít výkon. T19 má právě tu gudbroďáckou šestidrážku na kterou nepasuje nic od Vari. Na tuto převodovku byly nejvíce lištovky-manžetovky.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MF Terra komatibilita příslušenství

#6 Nový příspěvek od Tom »

DYK píše:Ne, nic na to nedáš. Jak už ti v zimě psal Lišák1 ohledně té sněhové frézy, neblázni a nevymýšlej nesmysly. když nic, tak na to nebudeš mít výkon. T19 má právě tu gudbroďáckou šestidrážku na kterou nepasuje nic od Vari. Na tuto převodovku byly nejvíce lištovky-manžetovky.
Takže to na sebe nesedí. To jsem chtěl slyšet. Dělám pořádek, a přemýšlím, jestli ty eMeFkové příslušenství zašít někam hodně dozadu, nebo bych ho mohl ještě využívat, třeba ve spojení s tou T 19.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

slavie_s
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 09, 2011 9:04 pm
Bydliště: prahatice

Re: MF Terra komatibilita příslušenství

#7 Nový příspěvek od slavie_s »

Zdravim můžete mi poradit jestli se dá připojit na MF70 oboustraný pluh s nastavovacím tělesem které se používá na VARI. děkuji za odpověď
Přílohy
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: MF Terra komatibilita příslušenství

#8 Nový příspěvek od staník »

Už vzhledem k závěsu na MFce bych tomu moc nevěřil.Má závěs zašitej pod motorem a kolík jen takovej šumnej.Když se podíváš na ten držák pluhu tak nevím jak se tam vejde.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

slavie_s
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 09, 2011 9:04 pm
Bydliště: prahatice

Re: MF Terra komatibilita příslušenství

#9 Nový příspěvek od slavie_s »

tak to je na prd. shánim pluh k MFce a nemůžu sehnat tak sem myslel že by tam mohl jít z vari.

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: MF Terra komatibilita příslušenství

#10 Nový příspěvek od Honza_2 »

Sice starší vlákno,ale zkusim položit dotaz zde pokud to zde nekdo ještě sledujete.
Mulčovač MF a Vari 2Takt.
Lišák1 píše:.....Pokud bys měl Vari s motorem Jikov, tedy dvoutakt, tak je vše zaměnitelné. Pouze u nářadí, které je hnané hřídelem, tedy sekačka, sněhová fréza atd. je rozdíl v drážkování vývodových hřídelů, Terra má šestihran a Vari tisícihran. Dá se to vyřešit výměnou posuvné spojky za typ, který má na každém konci jiné drážkování......
Takže pokud jsem dobře pochopil kolegu Lišák1 tak na moji Vari s motorem Jikov a DSK316 pujde nasadit mulčovač z MF70.?
Co je myšleno tim."..posuvné spojky za typ, který má na každém konci jiné drážkování."
Můžete mi to prosím upřesnit případné definovat blíže k nalezeni zda to nekdo prodává?
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MF Terra komatibilita příslušenství

#11 Nový příspěvek od DYK »

Lišák ale píše, že přechod z Terra na Vari se dá řešit, věci z MF že nepřipojíš.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: MF Terra komatibilita příslušenství

#12 Nový příspěvek od Honza_2 »

:shock: Dobře, děkuji za upřesnění. Tak to jsem špatně pochopil.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“