AGZAT motor

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
acidko
Příspěvky: 153
Registrován: sob zář 15, 2007 11:45 pm
Bydliště: Ladce - SLOVENSKO

Re: AGZAT motor

#181 Nový příspěvek od acidko »

pampalan píše:Prosim poradte... mam motor agzat dvojtakt a mam taky problem ze stratil som pruzinku co bol na kovovej packe regulatora, kupil som uz novu pruzinku ale neviem kde to presne patri. Mam to dat na tu plastovu do dierki kde je aj ta kovova tycka ktoru taha karburator? teraz bez pruzinky nereaguje regulator aku funkciu ma presne ta pruzinka??co to taha? Ako funguje presne ten regulator?a este tolko ze nevadi to ked mam opacne namontovanu tiahlo klapky(kovova tycka) ?neviem presne ako to bolo povodne .
ta pruzinka patri na tu plastovu packu co sa opiera o vzduchovu priveru je tam na to samostatna dierka,druhy konec ide na packu prepinania regulacných stupnov, strunka robi predpatie pre vzduchovu priveru. to tiahlo sa snad ani opacne dat neda
Tažko sa nám žilo kedysi, elektrina nebola a kerá bola tak aj tá trásla.

Andreas1221
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 17, 2015 1:25 pm
Bydliště: Trnava

Re: AGZAT motor

#182 Nový příspěvek od Andreas1221 »

Nazdar kolegovia. :)
Nedávno (pred 3mesiacmi) kúpil som nový motor na moju prevodovku lebo stará PJ bola už nanič. Motor som kúpil PA100. Dúfal som že keď kúpim nový motor budem už mať pokoj s tech.problémami, ale nieje to tak. Nový motor nejak blbo sa startuje. Studený štart: štartujem sytičom naštartuje a hned aj zdochne. Potom znovu naštartujem ale musim hrať s plynom aby znova nezdochol. A vtedy uz sa to zobudí... teplé štarty sú v poriadku na každé potiahnutie ide. Potom ked motor má prestávku a znova vychladne postup je znova ako pri studenom starte. Nastartujem zdochne. Potom znova startujem trochu ho drzim s plynom aby za zobudil a potom uz funguje. Ked som aj rotavatoroval nejako ten 4stupen akob y bolo slabucky , ked som vyradil regulator z cinnosti motor uz reval:-) a mal aj peknú silu, to iste je aj pri orbe . S regulatorom nejak ako by to malo ist lepsie ale po vyradeni regulatora motor taha pekne, super orie. Motor som poslal aj do servisu kde som kupil ale oni tam povedali ze reklamacia neuznaná lebo neobjavila sa chyba počas servisu. No neviem doma je zase motor a robi to iste čo predtým. Menil som aj nový karbec aj sviečku a to isté. Prosím môžete poradiť že prečo je to tak ako je? Dakujem

Andreas1221
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 17, 2015 1:25 pm
Bydliště: Trnava

Re: AGZAT motor

#183 Nový příspěvek od Andreas1221 »

Andreas1221 píše:Nazdar kolegovia. :)
Nedávno (pred 3mesiacmi) kúpil som nový motor na moju prevodovku lebo stará PJ bola už nanič. Motor som kúpil PA100. Dúfal som že keď kúpim nový motor budem už mať pokoj s tech.problémami, ale nieje to tak. Nový motor nejak blbo sa startuje. Studený štart: štartujem sytičom naštartuje a hned aj zdochne. Potom znovu naštartujem ale musim hrať s plynom aby znova nezdochol. A vtedy uz sa to zobudí... teplé štarty sú v poriadku na každé potiahnutie ide. Potom ked motor má prestávku a znova vychladne postup je znova ako pri studenom starte. Nastartujem zdochne. Potom znova startujem trochu ho drzim s plynom aby za zobudil a potom uz funguje. Ked som aj rotavatoroval nejako ten 4stupen akob y bolo slabucky , ked som vyradil regulator z cinnosti motor uz reval:-) a mal aj peknú silu, to iste je aj pri orbe . S regulatorom nejak ako by to malo ist lepsie ale po vyradeni regulatora motor taha pekne, super orie. Motor som poslal aj do servisu kde som kupil ale oni tam povedali ze reklamacia neuznaná lebo neobjavila sa chyba počas servisu. No neviem doma je zase motor a robi to iste čo predtým. Menil som aj nový karbec aj sviečku a to isté. Prosím môžete poradiť že prečo je to tak ako je? Dakujem
????????Nikot nevie reagovať na moj posledný príspevok???

schmoud
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 10, 2013 9:38 pm
Bydliště: Malacky

Re: AGZAT motor

#184 Nový příspěvek od schmoud »

Ja som regoval ale asi to neodoslalo :(
Ten sitic po nastartovani vypnes dufam?! :)
A nechapem preco to nevyreklamujes? To ze sa u nich zavada neukazala?? :O tak bud robis nieco zle ty alebo sa treba len uhadat tam kde si kupoval !!
Ja by som do toho urcite nerypal kedze to mas v zaruke...

Andreas1221
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 17, 2015 1:25 pm
Bydliště: Trnava

Re: AGZAT motor

#185 Nový příspěvek od Andreas1221 »

Dik.za odpoved, ale podla teba co moze byt pricina?ak by si nemal motor pod zarukou kde by si hladal chybu?

schmoud
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 10, 2013 9:38 pm
Bydliště: Malacky

Re: AGZAT motor

#186 Nový příspěvek od schmoud »

priznam sa ze nepoznam tieto motory. ja mam jikov a vari.
ale predpokladam ze tam nebude velky rozdiel.
moj studeny start na jikov: zapnem sytic, chyti zdochne - vypnem sytic a po nastartovani tiez musim par krat brnknut po plyne aby drzal pekne volnobeh. Niekedy proces opakujem:) stava sa ale, ze nenastartujem a musim vycistit sviecku a vyplavit zostaty benzin z valca potom chyti.
za tepla ide pekne a aj startuje pekne...
pri praci mam na jikove otacky na 3ke, resp. mam ho tam stale - neviem ako je to na PA100.
obecne je zname ze motory pa100 su slabucke :(
ale este raz nemam - s nim osobne ziadne skusenosti. len porovnavam...
moze to byt aj zle nastaveny regulator otaciek, mozno staci posunut nejaku strunku o jeden zarez hore-dole ;-) a mozno kecam :D
dufam ze aj snahu o pomoc cennis :co?:

Andreas1221
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 17, 2015 1:25 pm
Bydliště: Trnava

Re: AGZAT motor

#187 Nový příspěvek od Andreas1221 »

Pravda že cením 8) ďakujem. No tie studene štarty sú aj u teba asi rovnaké ako u mňa teda asi nemam co riesit na záruke podla tvojich opisovjeto to isté správanie. Takze
môzeme podčiarknuť že dvojtakty sa blbo startujú. :vztek:
A este otazocka sused ma tiez pa100 kupil pred rokom .pracuje vela s motorom, starty su rovnake ako u mna ale on z toho nerobí problém :smich: . Tiez jazdi tak ze regulator ma vypnuti a otacky reguluje na packe plynu. Ale na jeho motore je čudné že od novoty má uplne doskrutkovanú skrutku na karbecu na bohatosti zmesi. Ako je to mozne ze to funguje ajtak. Ked povoli srub uz zdochne ten motor.

Andreas1221
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 17, 2015 1:25 pm
Bydliště: Trnava

Re: AGZAT motor

#188 Nový příspěvek od Andreas1221 »

Andreas1221 píše:Pravda že cením 8) ďakujem. No tie studene štarty sú aj u teba asi rovnaké ako u mňa teda asi nemam co riesit na záruke podla tvojich opisovjeto to isté správanie. Takze
môzeme podčiarknuť že dvojtakty sa blbo startujú. :vztek:
A este otazocka sused ma tiez pa100 kupil pred rokom .pracuje vela s motorom, starty su rovnake ako u mna ale on z toho nerobí problém :smich: . Tiez jazdi tak ze regulator ma vypnuti a otacky reguluje na packe plynu. Ale na jeho motore je čudné že od novoty má uplne doskrutkovanú skrutku na karbecu na bohatosti zmesi. Ako je to mozne ze to funguje ajtak. Ked povoli srub uz zdochne ten motor.

?????????

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: AGZAT motor

#189 Nový příspěvek od Brendak »

Tady je téma ke karburátoru Vari. Třeba to pomůže. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 22&t=11942

A ještě nastavení bohatosti směsi karburátor Jikov Vari , Terra. http://dum-zahrada.okhelp.cz/forum/view ... ?f=46&t=92

bubuxin
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 19, 2015 10:25 am
Bydliště: Michalovce

Re: AGZAT motor

#190 Nový příspěvek od bubuxin »

Ahojte Agzatáci :)
Chcel by som od vas opytat že na motore Pa100 regulator otáčok ako pužívate ? obmedzujete s tým otáčky alebo máte regulator vyradenú z činnosti a plyn regulujete na plynovej páčke podla potreby?
Dakujem vopred za odpovede...

Pajdo
Příspěvky: 31
Registrován: ned kvě 02, 2010 5:33 pm

Re: AGZAT motor

#191 Nový příspěvek od Pajdo »

Pri štartovaní studeného motora ho mam na "najmenej", plyn plny a necham chvilu bezat kym sa ako tak zahreje.
Inak ho mam zapnuty za "najviac", ale ubera to vykon motora zavčasu a motor akoby nemal výkon.
Ked ho vyradim tak sa rozbehne aj v terene s vlečkou na 3jku, ked ho zapnem iba na 2jku.

Asi to mam cele zle nastavene, nie som s tym spokojny.

Pouzivam aj 4takt Briggs (rotavator), a ten si otacky drzi tak ako ich nastavim.

gastan17
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 23, 2016 5:33 pm
Bydliště: humenne

AGZAT motor

#192 Nový příspěvek od gastan17 »

dobry večer mam doma agzat 100 kupil som novy karburator na agzata za 62€ namontoval som jazdil s nim oral som s nim polia sem tam do lesa a par krat vozil aj material zos stavby domu a po odstaveni agzata som ho chcel naštartovat zacalo dusit motor nejde do otačok vysokych iba strednych a vynechava čo to moze byt ? karburator novy MADE IN CHINA novy tyristor a kruzky plus tesnenia ? stary karburator mi uz vobec nesiel ani po vycisteni s ultrazvukom :-/ :-/ :-/ :vztek: :vztek: :vztek: moze to byt tym karburatorom made in china ? ak ano ako mam postupovat dakujem

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Agzat 100-dusi motor

#193 Nový příspěvek od thovt »

Zdravím je, čistý vzduchový filtr, teče palivo do karburátoru, zkusit namontovat novou zapalovací svíčku.

bubuxin
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 19, 2015 10:25 am
Bydliště: Michalovce

Re: AGZAT motor

#194 Nový příspěvek od bubuxin »

gastan17 píše:dobry večer mam doma agzat 100 kupil som novy karburator na agzata za 62€ namontoval som jazdil s nim oral som s nim polia sem tam do lesa a par krat vozil aj material zos stavby domu a po odstaveni agzata som ho chcel naštartovat zacalo dusit motor nejde do otačok vysokych iba strednych a vynechava čo to moze byt ? karburator novy MADE IN CHINA novy tyristor a kruzky plus tesnenia ? stary karburator mi uz vobec nesiel ani po vycisteni s ultrazvukom :-/ :-/ :-/ :vztek: :vztek: :vztek: moze to byt tym karburatorom made in china ? ak ano ako mam postupovat dakujem
Aké máš označenie na karburátore? Skús doštelovať bohatosť zmesi...

gastan17
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 23, 2016 5:33 pm
Bydliště: humenne

Re: AGZAT motor

#195 Nový příspěvek od gastan17 »

bubuxin píše:
gastan17 píše:dobry večer mam doma agzat 100 kupil som novy karburator na agzata za 62€ namontoval som jazdil s nim oral som s nim polia sem tam do lesa a par krat vozil aj material zos stavby domu a po odstaveni agzata som ho chcel naštartovat zacalo dusit motor nejde do otačok vysokych iba strednych a vynechava čo to moze byt ? karburator novy MADE IN CHINA novy tyristor a kruzky plus tesnenia ? stary karburator mi uz vobec nesiel ani po vycisteni s ultrazvukom :-/ :-/ :-/ :vztek: :vztek: :vztek: moze to byt tym karburatorom made in china ? ak ano ako mam postupovat dakujem
Aké máš označenie na karburátore? Skús doštelovať bohatosť zmesi...
to som skusal nastavit ale stale rovnako

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“