Příručka na motorový žací stroj MF70

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
josef66
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 16, 2010 3:49 pm
Bydliště: Karviná

Příručka na motorový žací stroj MF70

#1 Nový příspěvek od josef66 »

Tak sem se dostal k této příručce a pro ty co si o ní psali zde dávám odkaz na její stažení.Stránky ,které jsou v ní v cizích jazycích sem neoskenoval.Dávám stránky pouze cz.
Odkaz na stažení:
http://www.edisk.cz/stahni/54338/MF70.pdf_75.67MB.html

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#2 Nový příspěvek od staník »

Kolega udělal několik fotek při výměně gufera na straně zapalování a tak sem dám několik fotek.Třeba se to bude někomu hodit. 8)
Přílohy
nové gufero.jpg
demontované gufero.jpg
stahovák klkovky a ložiska.jpg
prostor pod zapalováním.jpg
stahovák zapalování.jpg
zapalování.jpg
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#3 Nový příspěvek od Tom »

Staníku, co je to za označení gufera? Vypadá nějak spešl...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#4 Nový příspěvek od staník »

Je to speciální gufero s kovem víc ke středu-označení:25*52*12 B1 FGD.Je tam míň prostoru mezi hřídelí a plechem gufera kvůli tomu aby se nemohla při střelení do karburátoru otočit strana s břitem a nespadlo pérko.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#5 Nový příspěvek od Tom »

staník píše:Je to speciální gufero s kovem víc ke středu-označení:25*52*12 B1 FGD.Je tam míň prostoru mezi hřídelí a plechem gufera kvůli tomu aby se nemohla při střelení do karburátoru otočit strana s břitem a nespadlo pérko.
Díky 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

josef66
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 16, 2010 3:49 pm
Bydliště: Karviná

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#6 Nový příspěvek od josef66 »

staník píše:Kolega udělal několik fotek při výměně gufera na straně zapalování a tak sem dám několik fotek.Třeba se to bude někomu hodit. 8)
Po výměně gufer MFka nastartovala napoprvé.Po zahřátí motoru sem ale zjistil,že při opětovném startování MFka sice nastartujovala,ale měla tendenci mi urvat ruku.Po kontaktování s kolegou pod nickem "Staník" a jeho doporučením ,abych ubral na předstihu, MFka startuje bez problémů.Děkuji mu tímto za rady při mé první výměně gufer na tomto stroji. 8)

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#7 Nový příspěvek od staník »

Nemáš zač :friends: Jo na radění to mně užije :smich: Jinak teda nic moc :pohlavek: :zapomel:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

misokoren
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 04, 2012 4:28 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#8 Nový příspěvek od misokoren »

nazdar hoši, vidím že ste fachmani, neviete, či by šlo na MF 70 nejak prispôsobiť Vape, teda bezkontaktové zapaľovanie?

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#9 Nový příspěvek od staník »

Odborník teda nejsu ale na tenhle dotaz bys se asi měl poptat ve VAPE : http://www.vape.cz/
Podstatný bude jestli to vyrábí protože zapalování na MF je jinačí než motorka už třeba kvůli tomu že je rotor spojenej s větrákem.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
mareko
Příspěvky: 1108
Registrován: čtv lis 08, 2007 9:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#10 Nový příspěvek od mareko »

Ahoj

Mam prosbu ,přestal mi fungovat pojezd na MF 70. Nejde řadit rychlosti. Pokud se rozjede tak po metru vyskočí rychlost . Nejde najít neutrál. Nejde ani jedna rychlost, jako by to něco blokovalo. Máte někdo tuhle zkušenost? Případně radu, co by mohlo být příčinou poruchy ?
diesel to je koncert

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#11 Nový příspěvek od staník »

Typnul bych to na prasklé pérko zajišťování rychlostí,nebo vidlička se uvolnila. Koukni do katalogu jak to perko je namontovaný. Já mám MF ještě zazimovanou :-/
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
mareko
Příspěvky: 1108
Registrován: čtv lis 08, 2007 9:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#12 Nový příspěvek od mareko »

Kouknu na to ,taky jsem tak trochu typoval. Poslední sečení jsem jezdil hodinu 3 metry do předu a zpět
diesel to je koncert

martin101
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 29, 2013 5:44 pm
Bydliště: Brno

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#13 Nový příspěvek od martin101 »

staník píše:Kolega udělal několik fotek při výměně gufera na straně zapalování a tak sem dám několik fotek.Třeba se to bude někomu hodit. 8)

Zdar. Dík za fotky, teď mám představu co mě čeká na straně zapalování. Chystám se totiž na opravu MF 70 taky. Gufera a kontrola zapalování. Blbě startuje za studena. Zdá se mi, že vynechává jiskra. Když už nastartuje tak po 20 minutách práce ztratí výkon, přestane reagovat na plyn a zastaví se. Někdy při tom střelí do výfuku. Podle toho co jsem četl by tohle mohly dělat ty gufera.

Chtěl jsem se zeptat:

1. Budu potřebovat dva stahováky, pokud bych chtěl měnit obě gufera? Na oběžné kolo i na klikovou skříň? Ten na oběžné kolo se dá koupit např. tady: http://www.agrozetshop.cz/stahovak-obez ... 63-c-2589/. Kde ale sehnat ten na klikovou skříň? Vyrobit?

2. Bude potřeba nějaký spotřebák, jako například nějaké pojistné kroužky, pera, těsnění. Že bych to objednal před tím, než to rozeberu, abych to pak mohl hned zase složit.

3. Co se týče zapalování plánuju vyměnit: přerušovací kontakty a kondenzátor.

Dík za jakékoliv tipy.

martin101
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 29, 2013 5:44 pm
Bydliště: Brno

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#14 Nový příspěvek od martin101 »

Stroj už jede. Startuje na první potáhnutí. Bez problému 2,5 hodiny v kuse sečení vysoké trávy. Tak alespoň doplním, co pomohlo. Třeba to někomu pomůže:

- výměna kladívek přerušovače a seřízení odtrhu (zlepšilo se startování za studena)
- výměna indukční cívky a kondenzátoru (po zahřátí už nevynechává)
- výměna vadné fajfky
- pročistění karburátoru a nádrže

Teď už jen lít benzín a sekat... :)

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Příručka na motorový žací stroj MF70

#15 Nový příspěvek od matisx »

martin101 píše:Stroj už jede. Startuje na první potáhnutí. Bez problému 2,5 hodiny v kuse sečení vysoké trávy. Tak alespoň doplním, co pomohlo. Třeba to někomu pomůže:

- výměna kladívek přerušovače a seřízení odtrhu (zlepšilo se startování za studena)
- výměna indukční cívky a kondenzátoru (po zahřátí už nevynechává)
- výměna vadné fajfky
- pročistění karburátoru a nádrže

Teď už jen lít benzín a sekat... :)

tise ti zavidim,me z ni snad uz mrskne,to nejelo dobre ani kdyz se to koupilo a aby to jelo 3h v tahu to ani novy kdyz se to dovezlo-me to pripada jako spatnej kus-vedle jeden soused jen jezdil co si pamatuji a tohle-porad vysel karbec-ted jsem ho zamenil z jawy ale je to cca. to samy-asi saptne serizeny-porad nechapu proc tam nemuzou byt normalny gufera :-/ vykon to nema zadnej-jeden ma gubrota a toho jsem nevidel nikdy na tom neco delat.
chytne to ale jede to jako flasinet
to jawa 250sport ta uz je snad i po exhumaci a motor slape jak z vyroby,tak nechapu proc toto nejde :-/

jako

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“