AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#76 Nový příspěvek od DYK »

Petře, já nemám sebemenší důvod nesouhlasit, ale na koho se má uživatel obrátit než na "autorizovaného" dovozce nebo přímo výrobce? To by měli být ti odborníci, ne? A ne mi zde a já už vůbec.

Ivane, tím druhým vývoďákem jsem z prvu myslel, že by se mohl změnit i směr otáčení rotavátoru, ale už si to nemyslím. Zase jsem jen myslel,no.
To, co je vidět na videu se fakt pořádně nachystat nedá. Leda na zasetí trávy, na sázení brambor ne. Spojil jsi se už s výrobcem? Jsi krajan, třeba s tebou budou líp komunikovat.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Petr Bratřík
Příspěvky: 84
Registrován: ned říj 26, 2008 9:46 pm

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#77 Nový příspěvek od Petr Bratřík »

Jak je vidět, tak tahle společnost dospěla prostě k tomu, že se obrátit není už na koho, a tohle fórum je poslední instance a naděje.
Hele, já tam vidím ještě jeden velký průser: pokud se mu rotavátor točí obráceně a navíc ještě takhle vysokýma otáčkama, tak úplně ničí strukturu půdy. Podívej se na ty videa pořádně, co za ním zůstává. Já bych to použil tak maximálně na srovnání povrchu a pak na to nasít trávník, na záhony nebo pole teda fakt ne. To zničí jen jednou, a pak to bude těžko a dlouho napravovat.
Jestli to takhle vezme víc do hloubky, bude mít z pole, až parkrát zaprší a půda se slehne, mlat, na povrchu škraloup, a nic mu v tom neporoste. Set nebo sázet do toho prachu, co za tím zůstává, je blbost.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#78 Nový příspěvek od DYK »

Kapilarytu naruší i normálně fungující rotavátor. Co za Ivanem teď je jsem si všiml a takto to prostě fungovat nebude a nemůže. Zelináři proto používají raděj vertikální rotavátory a prý to daleko líp roste i pod závlahou. Odborník se odborník tam a tato firma dnes vyrábí traktory.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#79 Nový příspěvek od Stevo »

Nahodou som natrafil na tuto temu. Otec ma agzata a rovnaky rotavator k nemu. Nezdalo sa mi jeho tvrdenie, ze motor uz potrebuje generalku. Po precitani tohoto vlakna uz chapem preco. Ma v zahrade tazku zem a navyse do kopca. Nevypocul moje rady aby kupil obycajny snekovy rotavator a tento pouzival len na nasledne urovnavanie. Ani nechcel pocut o tom, ze zmenime smer otacania. Chcel som do retazoveho prevodu zakomponovat ozubeny prevod na zmenu smeru otacania. Poda je s nim rozrobena sice pohladovo pekne ale len do malej hlbky, aj to na viac krat. Ten motor na to jednoducho nestaci, pretoze tlaci sam proti sebe. Ak by sa to tocilo opacne tak by odpadol ten velky odpor na kolesa, ktore pretlacaju tlak nozov na podu. Agzat by sa posuval vlastne rotavatorom a kolesa by ho len dobrzdovali na vhodnu rychlost pojazdu.

ivann1
Příspěvky: 121
Registrován: čtv čer 11, 2009 7:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#80 Nový příspěvek od ivann1 »

Tak dnes som otvoril ten kyprič - teda len nakukol dnu aby som bol presný. Držalo ma spodné ložisko. Rozoberať celé sa mi nechcelo, keďže sezóna sa práve začína.
Ešte som zistil, že na 1 otáčku kolesa pripadnú približne 3 otáčky kypriča.
Přílohy
RK 800 - bez krytu.jpg
RK 800 - zvnútra 1.jpg
RK 800 - zvnútra 2.jpg

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#81 Nový příspěvek od DYK »

Tak co jsi vydumal, Ivane? Ten poměr otáček taky není zrovna ideální, ale dá se řešit asi snáž, než změna směru otášení. Třeba Kuba by ti mohl napsat, kolik točí rotavátor na jeho BCS a dá se najít spousta videí jak pěkně to dělá. Je teda fakt, že má i vyšší výkon. No a výrobci jsi psal co s tím?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

ivann1
Příspěvky: 121
Registrován: čtv čer 11, 2009 7:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#82 Nový příspěvek od ivann1 »

No nevydumal som skoro nič :nene: . Jediné čo ma napadlo je neaká prevodovka s 2 orubenými kolesami. Ale to by zas chcelo radikálny zásah do konštrukcie toho kypriča. Akú takú predstavu mám ako by to malo malo vyzerať. Ale to je len vízia. Tá prevodovka by sa mala pripájať na ľavý vývodový hriadeľ. potom by som musel asi skrátiť tú časť kypriča, ktorá sa pripája na pravý vývod. hriadeľ a neako to spolu prepojiť tak aby to držalo pohromade a aby sa zachovala zhruba poloha kypriča v akej bol pôvodne. Tú prevodovku s ozub. kolesami by som samozrejme chcel do rýchla, len neviem presne s akým pomerom by to malo byť aby to ten motor zvládal. :prace:

Alebo 2. jednoduchšie riešenie kúpiť originám šnekový rotavátor :smich:

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#83 Nový příspěvek od zde »

ivann1 píše:No nevydumal som skoro nič :nene: . Jediné čo ma napadlo je neaká prevodovka s 2 orubenými kolesami. Ale to by zas chcelo radikálny zásah do konštrukcie toho kypriča. Akú takú predstavu mám ako by to malo malo vyzerať. Ale to je len vízia. Tá prevodovka by sa mala pripájať na ľavý vývodový hriadeľ. potom by som musel asi skrátiť tú časť kypriča, ktorá sa pripája na pravý vývod. hriadeľ a neako to spolu prepojiť tak aby to držalo pohromade a aby sa zachovala zhruba poloha kypriča v akej bol pôvodne. Tú prevodovku s ozub. kolesami by som samozrejme chcel do rýchla, len neviem presne s akým pomerom by to malo byť aby to ten motor zvládal. :prace:

Alebo 2. jednoduchšie riešenie kúpiť originám šnekový rotavátor :smich:


na os agzata ozubene kolecko vacsie a na vstup tej prevodovky mensie retazove kolecko ,potom prerobit uz len uchyt .skus pozriet moj navijak ,

ivann1
Příspěvky: 121
Registrován: čtv čer 11, 2009 7:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#84 Nový příspěvek od ivann1 »

zde
nie zlý nápad. Ale aj tak, ak budem robiť neaké úpravy,tak to bude až niekedy na jeseň.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#85 Nový příspěvek od zde »

teraz som nasiel toto Rotačný kyprič RK 800A AGROBON
Rotačný kyprič RK-800A je určený na použitie s malotraktorom AGZAT, ktorý má bočný vývodový hriadeľ. Ten poháňa pracové orgány proti smeru pojazdu, čím sa dosiahne výborné spracovanie pôdy v nastavenej hĺbke a zároveň vyčistenie pozemku od veľkých nečistôt (kamene, tvrdé hrudy


http://www.agrobonradosina.sk/malotraktory.htm
Přílohy
rk800a.jpg

ivann1
Příspěvky: 121
Registrován: čtv čer 11, 2009 7:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#86 Nový příspěvek od ivann1 »

To je síce všetko pravda ale len do hĺby 2 až 12 cm. Problém nastane keď to pustím hlbšie. Vtedy to tlačí predsebou nenormálne vela zeminy a a ten motor má toho naozaj dosť :prace: a uznaj že na zemiaky je tých 12 cm málo.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#87 Nový příspěvek od zde »

ivann1 píše:To je síce všetko pravda ale len do hĺby 2 až 12 cm. Problém nastane keď to pustím hlbšie. Vtedy to tlačí predsebou nenormálne vela zeminy a a ten motor má toho naozaj dosť :prace: a uznaj že na zemiaky je tých 12 cm málo.


ja verim ze je to blbost ,neviem si predstavit rotovat moju ,alebo otcovu zahradu.ten motor by asi odisiel .

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#88 Nový příspěvek od Stevo »

Ten vyrobca to nemyslel zle, tym ze sa to otaca opacne dosiahne velmi dobre spracovanie pody. Jednoducho to pred sebou obracia zeminu, kym nieje uplne rozdrobena a bez hrud. Zabudli ale upozornit, ze to funguje perfektne len do hlbky par centimetrov. A tuto skutocnost nepovie ani ziadny predajca. Nie kazdy si moze dovolit doma na malu zahradku vlastnit niekolko druhov techniky. Aby si mohol zahradu napr. pobehat klasickym snekovym rotavatorom a tento vytiahnut len na to aby nasledne urovnal povrch.

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#89 Nový příspěvek od Kuba »

Nedá se ten rotavátor zkusit na zpátečku?

ivann1
Příspěvky: 121
Registrován: čtv čer 11, 2009 7:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: AGZAT a prislusenstvo od Milanka 25

#90 Nový příspěvek od ivann1 »

Kuba píše:Nedá se ten rotavátor zkusit na zpátečku?
keď to dáš na spiatočku tak sa ti to bude točiť opačne ale zároveň sa budú točiť opačne aj kolesá, taže tým nič nedosiahneš :(

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“