TJ-5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pionier
Příspěvky: 52
Registrován: sob čer 13, 2009 2:34 pm

Re: TJ-5

#31 Nový příspěvek od pionier »

Když jsem měnil motor za jiný ( německý dvoutakt), tak jsem se snažil dodržet přesné postavení spojkového koše, dle původního motoru. Nakonec se to povedlo a spojka pracuje jak má.V zimě jsem koupil čtyřtakt 4.5 kw od Hechtu k různému využití např. na štěpkovač.Kolikrát mě napadlo ho namontovat také na TJ-5. Jeden čas před výměnou motoru jsem přemýšlel o vyosení motoru směrem nahoru a spojení převodovky a motoru pomocí rozvodových kol a řetězu ze škodovky, abych mohl použít přední náhonový hřídel např. na sněhovou frézu Nakreslil jsem si Přírubu, hřídelku s unašečem na spojkový koš a připravil materiál. Snížila by se rychlost o polovinu, to jsem chtěl trochu vyrovnat 12tipalcovými koly. Pak to nějak usnulo a už jsem to nedělal. Podotýkám, že to vyosení motoru čistě kvůli přednímu náhonu.Jinak motor dát do osy jak patří. Motor potom bude určitě víc koukat dopředu. Dost sleduji inzerci a mám takový dojem,že už jsem tjčko někde se čtyřtaktem viděl, ale fotky jsem si nestáhnul.Jinak když budete vyndavat motor, tak dejte pozor, aby vám nevypadlo jehlové ložisko do převodovky.

george9
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 12, 2010 5:34 pm

Re: TJ-5

#32 Nový příspěvek od george9 »

ahoj,
čas běží a nějak nestíhám. Prosím, nemáš nějaký výkres, popř. fotku jak jsi upevnil jiný motor na převodovku?
Máš tam nějaká ložiska? co je mi jasné, že musím skříň uzavřít, aby se do oleje nic nedostávalo. Druhá věc - spojka využívá ložiska v motoru, bez té druhé části (původního motoru) by musel být opět nový motor přesně v ose. A to je zase problém s uchycením.
Napadlo mě udělat přírubu a domek na ložiska a zvenku řemenici. Pak bych mohl použít vlastně jakýkoliv motor z řemenicí.
Vzhledem k tomu, že nejsem strojař bych poprosil o radu nebo kritiku tohoto řešení. Děkuji moc.

pionier
Příspěvky: 52
Registrován: sob čer 13, 2009 2:34 pm

Re: TJ-5

#33 Nový příspěvek od pionier »

No tak nejdřív pošli nějaké foto motoru, hlavně směrem od hřídele. Jestli tam nemá nějaké osazení v ose hřídele na které by šla udělat příruba na napasování přímo na převodovku.Jinak opravdu asi nejjednodušší se jeví umístnění motoru nad převodovku a spojení řemenem.Akorát,že motor bude výš a bude trčet dopředu asi tak o 12-15cm. Nějaké náčrtky jsem schopen udělat, ale jde o to máš-li možnost si to nechat někde zhotovit.Já se podívám po svých výkresech, ale to pro tvůj případ to. ani tak nemá cenu.

george9
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 12, 2010 5:34 pm

Re: TJ-5

#34 Nový příspěvek od george9 »

motor nafotím. Před sněhem jsem sice dům nedokončil, ale motor jsem přesunul do sklepa. Takže jak se tam dostanu (závěje) tak nafotím.
Myslím že hlavní problém bude s uzavřením převodovky a "založiskováním" osy ke spojce.

S tím jsestli to mám kde udělat - no když se chce jde vše.

samy
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 04, 2011 10:28 am

tj5

#35 Nový příspěvek od samy »

Zdravím.může někdo poradit,kde seženu spojku k rotavátoru,nebo poslat foto a rozměry?Dík

lucass8
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 05, 2011 2:26 pm
Bydliště: Malacky

Re: TJ-5

#36 Nový příspěvek od lucass8 »

Dobrý deň. Chcel by som sa len spýtať či ešte máte manuál na tú Tj-5? A či by bolo možné mi ju poslať. Ďakujem.

Kouky
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 18, 2011 9:08 am
Bydliště: Jihlava

Re: TJ-5

#37 Nový příspěvek od Kouky »

Dobý den,

též bych poprosil o manual na tj-5. dřívější odkazy jsou již neplatné, děkuji moc.

imidin
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 16, 2011 11:18 pm
Bydliště: ceska lipa

Re: TJ-5

#38 Nový příspěvek od imidin »

Zdravím příznivce tj 5,taky jednu vlastním,původní motor byl k.o. tak sem nechal vyrobit přírubu a mám tam motor Honda GX 270,9 koní-3600 ot,původní kola 4,00-8 sem vyměnil za kola 6,5-12 a taky sem si vyrobil nástavce na polosy,původní uložení poloos bylo docela slabé a za ty roky mělo vůli
Zetor 50 Super 1966,Zetor 50 Super 1967,Agrostroj tj 5,Stihl 024 super,Stihl 036,Stihl 038 Magnum,BMW e34 525 TDS touring

pionier
Příspěvky: 52
Registrován: sob čer 13, 2009 2:34 pm

Re: TJ-5

#39 Nový příspěvek od pionier »

Tak prosím tě sem dej nějaké fotky. Já už mám teď přestavbu motoru také hotovou. Jen si myslím, že těch tvých 9 koníků je zbytečně moc na tak malý stroj.

imidin
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 16, 2011 11:18 pm
Bydliště: ceska lipa

Re: TJ-5

#40 Nový příspěvek od imidin »

udělám nějaký foto a šoupnu je sem,9 koní je dost,ale jinej motor zrovna nebyl po ruce,ale aspon zase nemusím řadit,na všechmo mi stačí dvojka :) trojku většinou nedávám,stěma velkýma kolama to jezdí moc rychle :driver:
Zetor 50 Super 1966,Zetor 50 Super 1967,Agrostroj tj 5,Stihl 024 super,Stihl 036,Stihl 038 Magnum,BMW e34 525 TDS touring

imidin
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 16, 2011 11:18 pm
Bydliště: ceska lipa

Re: TJ-5

#41 Nový příspěvek od imidin »

tady sem našel nějaký foto,tak tady máte
Přílohy
tj 5 a.jpg
Zetor 50 Super 1966,Zetor 50 Super 1967,Agrostroj tj 5,Stihl 024 super,Stihl 036,Stihl 038 Magnum,BMW e34 525 TDS touring

Uživatelský avatar
šaman
Příspěvky: 140
Registrován: úte říj 20, 2009 7:37 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#42 Nový příspěvek od šaman »

Ja to mel udelany na odstredivou spojku,viz odkaz v mem podpisu.
PS:kdyby nekdo chtel,tak mi zustal motor (zapalovani funkcni,ale ztrhly zavit v hlave a vule na pistnim cepu),spojka,nadrz,blatniky a kapotaz.
na takové to domácí ježdění...
..........POPA...........

Uživatelský avatar
Vladik123av
Příspěvky: 52
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:46 pm
Bydliště: Čadca

Re: TJ-5

#43 Nový příspěvek od Vladik123av »

Zdravim pani, dnes som vytiahol stroj stareho otca a idem ho trosku sprovoznit, motor slape jak hodinky ale musi ist na baterku bo je slabe dynamo, a navyse je zvareny diferak bo sa rozsypal, takze by som vas tu poprosil ak viete o neakych nahradnych dieloch alebo o niekom co predava na diely, tak sem s tym..:-)
Přílohy
Nevypada uz vobec ako TJ 5tka ale predsa je..:-) to je tuning stareho otca..:-)
Nevypada uz vobec ako TJ 5tka ale predsa je..:-) to je tuning stareho otca..:-)

Patrik1107
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 10, 2011 5:26 pm
Bydliště: Čadca

Re: TJ-5

#44 Nový příspěvek od Patrik1107 »

Nemáte niekto manuál k traktoru tj - 5 ?

Uživatelský avatar
Ondra78
Příspěvky: 253
Registrován: stř kvě 05, 2010 8:28 pm
Bydliště: Bolehošť
Kontaktovat uživatele:

Re: TJ-5

#45 Nový příspěvek od Ondra78 »

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcMX0K ... rDbkfPxKjQ
Rovné právo všech lidí užívat zemi je stejně evidentní jako jejich rovné právo dýchat vzduch.
Je to právo nárokované samotným faktem jejich existence

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“