TJ-5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Dalis
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 09, 2011 1:14 am

TJ-5

#46 Nový příspěvek od Dalis »

Zdravím,
mám malej problém shánim někoho kdo už opravoval TJ-5 dá mi par rad.
Stroj je skoro celý rozebraný, chybí mu píst, kapota, je to dědictví po dědovi a chci to dat do stavu provozu schopného.

Je nutné opravit klikovku, vyměnit gufera, ložiska. a udělat výbrus, sehnat píst s kroužkama.
nebo se pokouším sehnat motor od někoho kdo měnil za 4takt.

FesojTJ
Příspěvky: 4
Registrován: ned kvě 22, 2011 3:27 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TJ-5

#47 Nový příspěvek od FesojTJ »

Zdravím, TJ jsem dával taky dohromady a vlastně i stejné věci. Nechal jsem generálkovat kliku, udělat výbrus a nový píst s kroužky. Je už to dva roky a cena byla celkem asi 2.500,- Kč. Píst tam šel tušim z ČZ 175, ale musely se předělat zámky kroužků. Ložiska a gufera se nechají normálně sehnat.

ecotec
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 18, 2012 8:24 pm
Bydliště: PORAC

Re: TJ-5

#48 Nový příspěvek od ecotec »

ahoj mam tj5 velmi tazko startuje a preto chcem vymenit motor buddem vam vdacny za kazdy podnet aky 4taktny motor foto vykresovu dok dopredu dakujem johanydes@gmail.com tel.0911O49628

vincek00
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 05, 2012 9:51 pm
Bydliště: Orlová

TJ 5

#49 Nový příspěvek od vincek00 »

Zdravím...kdo mi poradí,mám TJ5 a celkem v pohodě...ale nějak mi to začalo pálit svíčky...jedu do lesa a najednou se zakucká a zdechne...nejde natočit...vyměním svíčku a zase fičí...něco jsem vyměnil ale už si jaksi nevím rady..nemáte někdo nějaký nápad co s tím..nebo nevíte někdo o nějakém servismanovi který by to dal do kupy..kolem Ostravska..??

litur
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 03, 2013 10:07 pm
Bydliště: uherské hradiště

Re: TJ-5

#50 Nový příspěvek od litur »

Dobrý den, mám dotaz. Dají se někde sehnat náhradní díly na TJ-5 ? Potřebuju kolo vývodové hřídele. Díky

pajky.spam
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 25, 2013 9:28 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: TJ-5

#51 Nový příspěvek od pajky.spam »

Zdravím, před časem jsem dostal v celku zachovalou TJ5-ku. Bohužel je ve dvou kusech a chybí spojka. :'( Nevíte kde by se dala sehnat ? Popřípadě z jakého stroje by tam pasovala ?

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TJ-5

#52 Nový příspěvek od ITS »

Moje Tj5 po "tuningu". Nová kola 5.00-10. Je to jen na projížďky a jako vzpomínka na souseda, kterému patřila.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
djhp
Příspěvky: 27
Registrován: úte úno 02, 2010 11:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#53 Nový příspěvek od djhp »

Ahojte
Zrejme sa dostanem k takemuto strojceku,preto by som sa chcel spytat ako sa na tom radia kvalty,a aka je roztec upevnenia kolies,dal by som tam nejake ine,asi aj vacsie,pretoze povodne su uplne v čudu
dakujem :)

tomas286
Příspěvky: 27
Registrován: pát led 01, 2010 11:18 pm
Bydliště: Rousínov okres VY

Re: TJ-5

#54 Nový příspěvek od tomas286 »

TJ5 s motorem ze sekačky made in china 3,5 Ks
Přílohy
mo 023.jpg
Fotografie0266.jpg
Fotografie0265.jpg
Fotografie0264.jpg
Fotografie0248.jpg

Čezeta
Příspěvky: 16
Registrován: ned srp 23, 2009 9:04 am

Re: TJ-5

#55 Nový příspěvek od Čezeta »

zdravíčko, může mi prosím někdo nafotit a změřit, jaký je rozměr od víčka nádrže k pantu? Nedaří se mi napasovat kapotu, stále to dře o nádrž a výfuk... :help:

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: TJ-5

#56 Nový příspěvek od fajlla »

Zdravím. Mám z dědictví tyto dva strojky a nějaké příslušenství. Budu se pokoušet alespoň 1 rozchodit tak sem dám odkaz na manuál co jsem našel. https://uloz.to/hledej?q=traktor+TJ-5

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: TJ-5

#57 Nový příspěvek od fajlla »

Tak se zadařilo. Sice teda na prasáka na baterku poněvadž zapalování je kaput. Opravil sem řazení jelikož upadla v převodovce tyčka na řadící palec a rozlepil od sebe lamely spojky jelikož se za letá stání ve stodole pod senem slepily tak že nevystavovala spojka. Vyměnil olej a chodí jak nová.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
brano1313
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 30, 2018 4:02 pm
Bydliště: levice

Re: TJ-5

#58 Nový příspěvek od brano1313 »

moje TJ5 má orig.2T motor ale karburátor tam má z vari...trysku som prevŕtal na cca 0,80mm ide to pekne
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

miuko306
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 01, 2012 5:31 pm
Bydliště: hriňová

Re: TJ-5

#59 Nový příspěvek od miuko306 »

nazdar všetci mam otazlku čo sa tyka tj-5 ako spravne nastavit karburator ktora tryska ma byt kolko zakrutena v navode su len označene ktora je ktora ale nastavenie tam nieje.

a navod ako rozobrat spojku???

Filipek
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 21, 2019 7:38 pm
Bydliště: Teplice

Re: TJ-5

#60 Nový příspěvek od Filipek »

Zdravím nemá někdo zapalování na tj5,?. Mám totiž neúplné a nevím jak to dát do hromady. Nebo celý tj5 na náhradní díly??. A v

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“