TJ-5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
šaman
Příspěvky: 140
Registrován: úte říj 20, 2009 7:37 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

TJ-5

#1 Nový příspěvek od šaman »

zdravim je tu nejaky majitel toho to stroje? mam jej chvili a nejake info by se urcite hodilo (servisni manual) rady k provozu a tak,vsak to znate :pc:
na takové to domácí ježdění...
..........POPA...........

fanous p
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 19, 2009 8:10 pm

Re: TJ-5

#2 Nový příspěvek od fanous p »

zdravim saman! mam taky tj 6,5,co bys tak potreboval vedet? franta

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TJ-5

#3 Nový příspěvek od Tom »

fanous p píše:zdravim saman! mam taky tj 6,5,co bys tak potreboval vedet? franta
Pan Šaman má Tj 5, nikoliv Tj 6,5. Něco k tomu mám, ale jsou to vesměs jen nějaké zmínky o tomto stroji v nějakém katalogu.
Ještě posílám ilustrační foto. Kdyby jste nějaký manuál k tomu sehnal, měl bych taky zájem ;-)
Přílohy
1.JPG
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
šaman
Příspěvky: 140
Registrován: úte říj 20, 2009 7:37 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#4 Nový příspěvek od šaman »

tak tak,mam TJ-5 je to benzin,koupil jsem ji za par korun a ted ji celou predelavam,jak rika TOM jestli nekdo k tomu stroji neco mate,tak sem stim :potlesk:
na takové to domácí ježdění...
..........POPA...........

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: TJ-5

#5 Nový příspěvek od bratrH »

Kdyby měl někdo zájem byl by jeden takový stroj na prodej.Dlouho to stálo tak zřejmě na náhradní díly.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TJ-5

#6 Nový příspěvek od Tom »

bratrH píše:Kdyby měl někdo zájem byl by jeden takový stroj na prodej.Dlouho to stálo tak zřejmě na náhradní díly.
Odkud jsi? Máš k ní přívěs? O ten bych měl zájem.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

pionier
Příspěvky: 52
Registrován: sob čer 13, 2009 2:34 pm

Re: TJ-5

#7 Nový příspěvek od pionier »

Ahoj Samane.Tuto příručku mám. Je tam i kompletní seznam náhr. dílů, poruchy a jejich odstraňování, technické údaje a návod k obsluze. Potíž je jen v tom, že to má asi osmdesát stránek. Mohl bych to postupně oskenovat ale co potom s tím. Vložit sem těch zhruba osmdesát fotek to asi nejde. Navíc já bych si s nějakou jinou podobou vložení sem nevěděl rady, protože s PC moc neumím. Příručku už mám taky okopírovanou a krom první stránky v docela slušným stavu.Tj-5 mi docela dobře slouží, ale už s úplně jiným motorem. Až si trochu utřídím fotky tak ji sem na jednoosé frézy taky vložím.

pionier
Příspěvky: 52
Registrován: sob čer 13, 2009 2:34 pm

Re: TJ-5

#8 Nový příspěvek od pionier »

BratřeH zájem by byl, ale jde o to za kolik a odkud .

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TJ-5

#9 Nový příspěvek od Tom »

pionier píše:Ahoj Samane.Tuto příručku mám. Je tam i kompletní seznam náhr. dílů, poruchy a jejich odstraňování, technické údaje a návod k obsluze. Potíž je jen v tom, že to má asi osmdesát stránek. Mohl bych to postupně oskenovat ale co potom s tím. Vložit sem těch zhruba osmdesát fotek to asi nejde. Navíc já bych si s nějakou jinou podobou vložení sem nevěděl rady, protože s PC moc neumím. Příručku už mám taky okopírovanou a krom první stránky v docela slušným stavu.Tj-5 mi docela dobře slouží, ale už s úplně jiným motorem. Až si trochu utřídím fotky tak ji sem na jednoosé frézy taky vložím.
Naskenované stránky vložíte do složky, na tu kliknete pravým tlačítkem myši -> Přidat do archivu -> vznikne vám to samé, co byla ta složka, ale bude to mít koncovku .rar Bude to vypadat jako takový svazek knížek. Tohle pak uložíte na nějaký server typu http://www.uloz.to , http://www.rapidshare.com ,... A odkaz dáte sem na stránky.
Také bych měl zájem, ať si trošku rozšířím obzory :friends:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
šaman
Příspěvky: 140
Registrován: úte říj 20, 2009 7:37 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#10 Nový příspěvek od šaman »

pionier
me ted TJ-5 taky maka s jinym motorem (vari) ikdyz puvodni je funkcni,chtel jsem aby to melo automatickou spojku abych nemusel drzet porad pri stani spojku,nebo vyrazovat.
na takové to domácí ježdění...
..........POPA...........

pionier
Příspěvky: 52
Registrován: sob čer 13, 2009 2:34 pm

Re: TJ-5

#11 Nový příspěvek od pionier »

Samane není mi jasné jak rychle ti to vozítko bude jezdit, když na hřídel od motoru, který má zhruba 3000 ot. dáš ještě převodovku z Vari. Podle té fotky se nemohu zorientovat jak to je napojené do sebe. Se mi zdá,že bude pomalé ? Jen je mi líto toho rozřezanáho valníčku. Ty jsou nejlepší než orig. k Vari nebo k Teře.Když tak nafoť lepší detail toho motou s tou převodovkou.Ten původní motor by byl k mání ?

Uživatelský avatar
šaman
Příspěvky: 140
Registrován: úte říj 20, 2009 7:37 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#12 Nový příspěvek od šaman »

jj jasne ze klesly vstupni otacky,proto jsem taky dal na predek 14" kola (misto tech 8" ) a je to v poho,co se tyce valniku,tak ten je opravdu super 8) no a ohledne motoru,ten jede,ale uz ma po te spouste let uzivani vuli na ojnici.
http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... 20&t=13768
na takové to domácí ježdění...
..........POPA...........

Uživatelský avatar
šaman
Příspěvky: 140
Registrován: úte říj 20, 2009 7:37 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#13 Nový příspěvek od šaman »

pionier píše:Ahoj Samane.Tuto příručku mám. Je tam i kompletní seznam náhr. dílů, poruchy a jejich odstraňování, technické údaje a návod k obsluze. Potíž je jen v tom, že to má asi osmdesát stránek. Mohl bych to postupně oskenovat ale co potom s tím. Vložit sem těch zhruba osmdesát fotek to asi nejde. Navíc já bych si s nějakou jinou podobou vložení sem nevěděl rady, protože s PC moc neumím. Příručku už mám taky okopírovanou a krom první stránky v docela slušným stavu.Tj-5 mi docela dobře slouží, ale už s úplně jiným motorem. Až si trochu utřídím fotky tak ji sem na jednoosé frézy taky vložím.
a ty tam mas co za motor?
na takové to domácí ježdění...
..........POPA...........

pionier
Příspěvky: 52
Registrován: sob čer 13, 2009 2:34 pm

Re: TJ-5

#14 Nový příspěvek od pionier »

Tak jsem se konečně rozhodl představit jeden ze svých jednoosých traktorů / fréz /.Je to také Tj-5 z Prostějova. Koupil jsem ji u pána co ji prodával na náhradní díly. Nešla vůbec natočit. Potíž byla v karburátoru v podstatě banální chyba, pán se snažil ho nějak utěsnit na přírubě a použil silikon který zatekl do kanálků. Vzal jsem karburátor asi z Čz 150 a na něj se motor roztočil a prakticky bez úprav jsem Tj-5 používal do té doby než se mi uvolnil setrvák a přestřihl klínek a poškodil sebe i hřídel.Jelikož sbírám také stabilní motory, /ne ty s těmi setrváky / tak jsem měl po ruce motor z DDR o obsahu 150ccm a asi 3,5hp. Přesné označení teď nemám po ruce / myslím že EL 150 /. Ač se zdá malý, zcela se vyrovná tomu předešlému. Samozřejmě do budoucna bych chtěl jestli seženu jiný původní motor ho vrátit zpět.K Tj-5 jsem také získal trosky rotavátoru, které jsem se snažil dát dohromady a některé díly jsem nahradil.Když nadešel den D a šel jem zkoušet rotavátor, tak jsem zjistil,že fréza na 1. rychlost hodně utíká a rotavátor ji zadusí. Dál už jsem to nezkoušel.
Přílohy
Kopie - 13.jpg
Kopie - 12.jpg
Kopie - IMG_0035.jpg
Kopie - IMG_0033.jpg
Kopie - IMG_0032.jpg
Kopie - IMG_0031.jpg
Kopie - IMG_0030.jpg

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: TJ-5

#15 Nový příspěvek od bratrH »

Kontakt na majitele TJ-5 je 6032894O8.Je z okresu Jičín

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“