MF 70

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
druzstevnik
Příspěvky: 98
Registrován: stř kvě 29, 2013 9:53 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70

#76 Nový příspěvek od druzstevnik »

bertv píše:Díky za rady ke stáhováku.

A co to startovaní, dnes jsme zkoušel vyměnil svíčku, rozebral a vyfoukl kaburátor a zase nic.? Nějaké rady a nápady co zkontrolovat ať má jistotu co to je? Nemohou to být ty gufera že to přisává vzduch?
Cos tam dával za svíčku? Když mi to blaflo a pak nic, tak to z velké většiny byla svíčka. Enefa je na to dost náchylná. Pak jsem tam dal Brisk N19C a starty i chod motoru se výrazně zlepšil, ostatně tuto svíčku tu někdo radil ve fóru kdysi. Další problém může být hodně oleje ve vzduchovém filtru, enefa si pak přisává olej odtud a taky nechce moc jet, na dně stačí skutečně jen pár milimetrů, výfuk pak kouří o sot šest krásný bílý dým. Další problém je benzín, zasekává se jehla ventilu v plovákové komoře, nabotnalá gumka v kohoutu nádrže a benzínu jde do karburátoru žalostně málo. A nebo je to něco dalšího, ten motor je celkem nevyzpytatelný. Budu rád když dáš vědět co tomu bylo, člověk se vždycky rád přiučí i když už má 4takt :)
MF70+ŽTR-61+FS-75+pluh+prstová lišta 140+bezprstá lišta 120+vozík
Do ženské, do melounu a do enefy nevidíš...

bertv
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 23, 2015 8:46 pm
Bydliště: Brno

Re: MF 70

#77 Nový příspěvek od bertv »

Tak už to nějak startuje, problém byl asi že bylo povolené lanko plyn v páčce na plynu, má to vyšší otáčky ale snad to nějak doladím. Jak dávate šroubek bohatosti směsi o čtvrt a nebo půl otáčky, co nastavení šoupátka jak vysoko? Karburátor má Jikov, nebo radši vyměnit za něco lepšího?

Ještě jsem si koupil stahovák na na kolo ventilátoru,, čím zablokujete aby se dala povolit ta matka co je u kola startéru?

Družstevník, jinak díky za typ N19C si koupím :-) a zkusím.

Uživatelský avatar
druzstevnik
Příspěvky: 98
Registrován: stř kvě 29, 2013 9:53 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70

#78 Nový příspěvek od druzstevnik »

bertv píše:Tak už to nějak startuje, problém byl asi že bylo povolené lanko plyn v páčce na plynu, má to vyšší otáčky ale snad to nějak doladím. Jak dávate šroubek bohatosti směsi o čtvrt a nebo půl otáčky, co nastavení šoupátka jak vysoko? Karburátor má Jikov, nebo radši vyměnit za něco lepšího?

Ještě jsem si koupil stahovák na na kolo ventilátoru,, čím zablokujete aby se dala povolit ta matka co je u kola startéru?

Družstevník, jinak díky za typ N19C si koupím :-) a zkusím.
Nemáš zač. Když jsem stahoval spojkový koš pro namontování na 4takt tak jsem zkoušel špagát do válce otvorem svíčky, ale narval jsemtam velký kus sisálu a pořád nic. Je to přece jen dost velký objem, chce to asi jiný typ špagátu, jo mají na něm být ještě uzlíky. Nakonec jsem odšrouboval výfuk a do výfukového kanálu jsem strčil hranolek z měkkého dřeva. O ten se opřel píst a matka povolila. Ten špagát bude asi lepší kvůli rovnoměrném zatížení pístu, ale jak říkám sisál není dobrá volba.
S nastavením karbecu ti neporadím, ale tuším se to tu někde řešilo ve starších příspěvcích. Já jsem měl JIKOV a jelo to.
MF70+ŽTR-61+FS-75+pluh+prstová lišta 140+bezprstá lišta 120+vozík
Do ženské, do melounu a do enefy nevidíš...

bertv
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 23, 2015 8:46 pm
Bydliště: Brno

Re: MF 70

#79 Nový příspěvek od bertv »

Občas to na Jikov jede, ale nemohu nastavit pěknou barvu svíčky černá a možná i ty starty by mohli být nějaké lepší.

Uživatelský avatar
druzstevnik
Příspěvky: 98
Registrován: stř kvě 29, 2013 9:53 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70

#80 Nový příspěvek od druzstevnik »

bertv píše:Občas to na Jikov jede, ale nemohu nastavit pěknou barvu svíčky černá a možná i ty starty by mohli být nějaké lepší.
Jo souhlas, o cihlové jsem si mohl nechat zdát, co tři hodiny jsem ji projel ocelakem a jelo se dál. Chtěl jsem říct to, že výměnu karbeca bych řešil až to pojede alespoň ty tři hodiny. :)
MF70+ŽTR-61+FS-75+pluh+prstová lišta 140+bezprstá lišta 120+vozík
Do ženské, do melounu a do enefy nevidíš...

bertv
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 23, 2015 8:46 pm
Bydliště: Brno

Re: MF 70

#81 Nový příspěvek od bertv »

Jsem ji dnes zkoušel a chytla na první brnk :-) Uvidíme dál jak se situace bude vyvíjet.

Uživatelský avatar
druzstevnik
Příspěvky: 98
Registrován: stř kvě 29, 2013 9:53 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70

#82 Nový příspěvek od druzstevnik »

bertv píše:Jsem ji dnes zkoušel a chytla na první brnk :-) Uvidíme dál jak se situace bude vyvíjet.
Tak to je super 8) Každopádně ale tu svíčku vyměň mi to pomohlo celkem dost, jak na starty tak i na délku provozu bezproblémového. Po přestavbě mě prozatím pokaždé překvapí jak přijdu k sekačce, pustím benzín dám sytič, zatáhnu a motor okamžitě naskočí :) Je to už asi podvědomý reflex :D
MF70+ŽTR-61+FS-75+pluh+prstová lišta 140+bezprstá lišta 120+vozík
Do ženské, do melounu a do enefy nevidíš...

bertv
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 23, 2015 8:46 pm
Bydliště: Brno

Re: MF 70

#83 Nový příspěvek od bertv »

S prvnimi starty nikdy moc problem nebyl, horsi byli ty potom po zahrati, jsem mel pocit jako by se to rado prechlastavalo.
Kdyz me to dost nastve tak jdu asi do 4t motoru., zatim neni ani co sekat.

bertv
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 23, 2015 8:46 pm
Bydliště: Brno

Re: MF 70

#84 Nový příspěvek od bertv »

Asi jsem z moji MF70 remizoval, dnes chytala a zdála se být v pořádku, i když delší výkon pro ni nemám.

Chtěl bych si pořídít za ní vozík N3,5 můžu koupit co používají k vari nebo k teře a ta oj se dá otočit směrem dolů?

Uživatelský avatar
druzstevnik
Příspěvky: 98
Registrován: stř kvě 29, 2013 9:53 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70

#85 Nový příspěvek od druzstevnik »

bertv píše:Asi jsem z moji MF70 remizoval, dnes chytala a zdála se být v pořádku, i když delší výkon pro ni nemám.

Chtěl bych si pořídít za ní vozík N3,5 můžu koupit co používají k vari nebo k teře a ta oj se dá otočit směrem dolů?
Co jsem to tak sledoval, tak by to takhle mělo fungovat. Pokud je to ještě starý závěs prohnutý otočný,
Obrázek

pak se dělaly už závěsy pro Vari zvlášť a pro MF taky.
Obrázek
MF70+ŽTR-61+FS-75+pluh+prstová lišta 140+bezprstá lišta 120+vozík
Do ženské, do melounu a do enefy nevidíš...

bertv
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 23, 2015 8:46 pm
Bydliště: Brno

Re: MF 70

#86 Nový příspěvek od bertv »

Myslim prave ten prvni pripad, abych neco nekoupil zle. :)

rebikon
Příspěvky: 4
Registrován: ned srp 09, 2015 7:25 pm
Bydliště: Povrly

MF 70

#87 Nový příspěvek od rebikon »

Zdravím,chci vymenit gufera od motoru ale jedna strana klikovky mi nejde sundat.nevíte jak na to. :(

Uživatelský avatar
FRN
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 13, 2015 8:04 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: MF 70

#88 Nový příspěvek od FRN »

Bezkontaktní zapalování na MF-70

https://www.youtube.com/watch?v=2JNmQTftQSI

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: MF 70

#89 Nový příspěvek od mraveneček »

Prohlížím internet na náhradní díly na MF 70.
V Třebíči:

http://www.agrozet.cz/kontakty/trebic/ :typek:

A hlavní stránka, objednávka přes Eshop. :)

http://www.agrozetshop.cz/zaci-stroj-mf ... dily+mf+70 :idea:
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: MF 70

#90 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi, jaky je overeny nastaveni karburatoru jikov u emefky? Zapomnel jsem to za ty roky co byla z baraku pryc. Jde me o nastaveni smesi a pak taky na jakej zarez nastavit jehlu na soupeti. Motor je zajetej uz davno :) Ted jsem ji dal na prostredi zarez a sroubek smesi jsem dotahnul a pak povolil o 1 a 1/4 otacky.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“