MF 70

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: MF 70

#136 Nový příspěvek od thovt »

Musím tě zklamat M2T ,je dnes za zenitem vyrábí se pro nostalgiky.
M6A je ještě horší.

Tenkrát nic lepší nebylo tak se to lilo co bylo, dnes ta doba není.
Další příklad jak se dnes mažou dnešní motory https://www.sigmashop.cz/cerpadla-a-cer ... gK52fD_BwE
že by kvůli E5.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: MF 70

#137 Nový příspěvek od fikejz »

Jako všechny čínský mrdiny to má předepsanou směs 1:25. Křoviňák, plotostřih... všechno vidělo tolik oleje jen když to bylo nový - prvních pár mth, maximálně tři, čtyři nádrže, pak začne týct nespálený olej z výfuku a od tý doby do toho míchám jen 1:50 a žádný problém. A i kdyby byl, tak holt koupím za 1500,- nový verk, ale zatím dobrý, už kolik let. Je tedy fakt, že olej dávám husq. L2+
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: MF 70

#138 Nový příspěvek od chobotek »

Thovt, zklamaný rozhodně nejsem. Motor MF-70 patří minulosti. Stejné minulosti jako olej M2T. Co se teda změnilo, že tomu stejnému motoru o půl století později nestačí olej, na který byl konstruován?
Odkazu nerozumím, je tam motor i čerpadlem za necelé tři tisíce i s daní a marží pro distributora. Výkon to má asi jako Jawa 50 typ 555 a mazat se může kdečím. Co si z toho mám vzít?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: MF 70

#139 Nový příspěvek od fikejz »

M2T do MF 70 stačí, ale v mísícím poměru dle předpisu výrobce motoru, karbonu a bordelu je pak plný motor. S pořádným olejem tomu tak není. Nejen já mám vyzkoušeno a ověřeno dlouhodobou praxí, že tam kde se dávalo 1:30 M2T lze bez problému používat lepší olej v poměru 1:50 (třeba to LS+).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: MF 70

#140 Nový příspěvek od mastnacek »

Do PF i MF pouzifam Mogul TS 1:40 po zabehu. U PF pri orbe davam 1:30

PavelPr
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 29, 2017 4:01 pm
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Re: MF 70

#141 Nový příspěvek od PavelPr »

Dobrý den, nenašel by se tu někdo kdo by popsal nastavení předstihu u MF-70? Stáje nějak tápu kde mám vlastně naměřit ty 4mm (někde jsem našel i 3,1mm) :red: . Děkuji za odpověď.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MF 70

#142 Nový příspěvek od DYK »

Neměl by jsi to naměřit třeba v otvoru po svíčce? Ta míra je vlastně hodnota zdvihu pístu před HÚ.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

PavelPr
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 29, 2017 4:01 pm
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Re: MF 70

#143 Nový příspěvek od PavelPr »

Aha, takže naměřit ty 4 mm od horní úvratě pístu, a pak by mezera mezi těmito kontakty (foto) měla být 0,3 - 0,5 mm? Případně nastavit natočením celého zapalovaní? Možná jsem v tom hledal zbytečné složitosti :pohlavek: . Díky
Obrázek
Obrázek

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: MF 70

#144 Nový příspěvek od fikejz »

Hlavně to má zapalovat před úvratí! Ono na druhé straně lze taky naměřit stejnou vzdálenost, pístu od HÚ, ale motor pak ne a ne běžet.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MF 70

#145 Nový příspěvek od DYK »

Musíš najít 4mm PŘED HÚ(pro fikejze) ne PO HÚ ve směru otáčení motoru, počátek rozpínání kladívek. V ten moment jde jiskra, no a pak odtrh. Tedy vzdálenost kontaktů na vrcholu vačky.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: MF 70

#146 Nový příspěvek od fikejz »

No dyk Dyku, o čem jsem asi tak psal o post výše? Nebo sem se vyvětil málo srozumitelně? Mi přišlo, že stačí, napsat o tom, že při nastavení za úvratí motor nejede, aby každýmu došlo, že tudy cesta nevede. :-/
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

PavelPr
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 29, 2017 4:01 pm
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Re: MF 70

#147 Nový příspěvek od PavelPr »

Děkuji už to chápu snad ;-) 8) ,zkusím se ještě zeptat, nevíte někdo jak sundat tenhle unašeč aby se dalo vyměnit gufero pod ním? Divný je že není vidět žádné drážkování ani drážka na klínek ikdyž to přenáší sílu motoru, to tam je nalisované? Děkuji za odpověď.
Obrázek
Obrázek

vylitej
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 31, 2022 11:10 pm
Bydliště: Klatovy

Re: MF 70

#148 Nový příspěvek od vylitej »

Zdravím.

Zdědil jsem MF70 a prosím o radu. Když mi při práci zdechne motor, musím čekat do úplného vychladnutí na další nastartování. Svíčka nehází jiskru. Mohla by to být cívka zapalování nebo je to něco jiného? Mám několik svíček, které jsem zkoušel. Samozřejmě teď pořídím novou, ale tady asi nebude problém. Chtěl bych rovněž zkontrolovat ukostření, ale nevím kde se nachází.

Také přemýšlím o pořízení mulčovače a rovněž jsem viděl i kultivátor. Jaké máte zkušenosti s tímto příslušenstvím?

Mnohokrát děkuji za rady.

Josef

Igino333
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 31, 2022 11:14 pm
Bydliště: Trencin

Re: MF 70

#149 Nový příspěvek od Igino333 »

Ahojte zhadzoval som lave koleso (to kde je brzdovy bubon) na MF70 a po odisteni podlozky isla matka povolit dost lahko (skoro rukou). Chcem sa opytat neviete mi poradit aky je utahovaci moment resp. ci sa to ma dotiahnut len jemne a zohnut podlozku alebo vsi silou ? Je tam este taky vymedzovak co ide nasunut na osku a v podstate ide do gufera a tesni olej z prevodovky a koleso sa onho opiera z vnutornej strany a z vonkajsej strany kolesa je uz potom matka so zaistovacou podlozkou. Predpokladam ze ten vymedzovaci sersam sa opiera za guferom o lozisko. Dik za pomoc

Pepa6911
Příspěvky: 146
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MF 70

#150 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Obrázek
Už máte připraveno? Sakra kydá, ale na řetězech to leze po zdi :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“