navijak vari

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2716
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: navijak vari

#16 Nový příspěvek od zde »

no este kompletne vypinanie na oske kolesa , 4 slepe diery su pre zaistenie kolikovej spojky aby otrasom nezaskocila do zaberu . :)
Přílohy
Snímka0046 [800x600].jpg
Snímka0045 [800x600].jpg
Snímka0044 [800x600].jpg
Snímka0043 [800x600].jpg
Snímka0042 [800x600].jpg
Snímka0041 [800x600].jpg

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: navijak vari

#17 Nový příspěvek od DYK »

Pěkné fotky 8) Myslím, že z nich je to jasné jak to máš. Jen na druhé fotce, jak je ta šestihranná díra se mi zdá, že je tam jakýsi rantl. Mělo by to být rovný, protože to nesvětčí převovovce. Jde o ten samý problém, jako že se nemají používat poloosy z Terry na převodovku Vari ať T 20 nebo DSK 317. Jen připomenu, že T 20 od Terry není totéž jako nynější T 20.
Přílohy
P1010061.JPG
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2716
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: navijak vari

#18 Nový příspěvek od zde »

no neviem ci mas pravdu pretoze ta moja orginalna poloos ma jedna osadenie a ta druha je tiez rovna ,s osadenim je v prevodovke a inak ked to zhodis tak je tam ta podlozka ktora ma take osadenie v čele je to pozicia 17 :)

http://www.vari.cz/dsk-317.html zostava snekoveho kola pre dsk 317




no takze to mam dobre :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: navijak vari

#19 Nový příspěvek od DYK »

Ano, máš to dobře 8) Sice se nerozlišuje levá a pravá poloosa, ale chybu jsem udělal já. Prostě má to být opačně. Na Terr převodovky bez osazení, protože to tam má trošku jiné rozměry a tvary. Ta se ti omlouvám, že jsem pochyboval o tvé bezchybné výrobě :red:
Přílohy
poloosy Vari.JPG
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2716
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: navijak vari

#20 Nový příspěvek od zde »

DYK píše:Ano, máš to dobře 8) Sice se nerozlišuje levá a pravá poloosa, ale chybu jsem udělal já. Prostě má to být opačně. Na Terr převodovky bez osazení, protože to tam má trošku jiné rozměry a tvary. Ta se ti omlouvám, že jsem pochyboval o tvé bezchybné výrobě :red:
:friends: sak preto :smich:

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: navijak vari

#21 Nový příspěvek od strafnik »

Ahoj Dyku, už nějaký čas sleduji tvé příspěvky. Musím připustit, že jsou mnohdy velmi odborně fundované. Tvůj záběr je poměrně dost široký. K MT7 Uni bys nějaké odborné poznatky nemohl sehnat? Cokoliv! Třeba seřizování předstihu, karburátor, vůle v převodovce...... když jsem jí měl posledně rozebranou měl jsem pocit, že v uzávěrce diferenciálu by mohly být vymezovací podložky...... nicméně jsem žádné neměl k dispozici, tak jsem to poskládal jak to bylo před tím..... Výrobce jsem k vyjádření nedonutil (spoustu let už to nevyráběji) a servisy k tomu mají stanovisko: dovezte to k nám. Převážej traktorek přes celou republiku...... :driver:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: navijak vari

#22 Nový příspěvek od DYK »

Tak to tě chlapče asi zklamu. UNI jsem viděl jen párkrát a jak se říká, na stole jsem ho neměl nikdy. Tady ho snad ani nikdo nemá. Takže střeva jsem ani neviděl natož abych o nich něco, pro tebe zajímavého, věděl. Proto jsem nijak nikdy na tento typ stroje nikdy nereagoval, protože sám vím prd a chytračit nebudu. Takže promiň, no.
Dovolím si ale jednu svoji spekulaci. Kdyby ve Vari trochu přemýšleli, tak když končila výroba v Jičíně mohli v tom pokračovat, třeba jako Vari-Uni, vyvarovali by se těm dřívějším kotrmelcům s pokusy prodeje jakýchsi jiných strojů. Postupně tam mohli napasovat i tu "svoji" Hondu a byl by to stroj jak vyšitý. Ale kdo ví jak to bylo?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: navijak vari

#23 Nový příspěvek od strafnik »

Škoda, dost jsem na tebe sázel :) no nevadí, budeme to pytlíkovat jak to jde dál..... Co se týče tvé úvahy na závěr, dnes se na fóru Vari, dojde-li na dotaz zda nebudou inovovat směrem ke kategorii Uni, dost razantně brání, a možná mají i pravdu, že za ty peníze není v republice dost zájemců a ti kteří by byli, výrobu této kategorie strojů neuživí. :'( proto převedli z Jičína výrobu do Bosny a tam to posléze dopadlo podobně. On kdys výrobce Tery byl v koncernu AGS, ale jen velmi krátce.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: navijak vari

#24 Nový příspěvek od DYK »

Přesně 8) Náš stát je prostě malej a kupní síla na tyto stroje ještě menší. Kdo ho chtěl ten ho má a bude mít dost dlouho. Dyť co lidí má terru třicet let! A i kdyby se lidi mající tu starou terru rozhodli pro výměnu, tak je jich zase tak málo že.... On výrobce terry a Uni byl ještě dřív v jednom daleko větším koncernu - Agrozet. Patřil tam Zetor, Roudnice, terra, Uni, prostě všichni, co vyrábí stroje a zařízení pro agroprůmysl. Si vem co je stejně dnes výrobců malé mechanizace. Dakt, Tip Prostějov, Vari, Staufčík s MKS, Mountfield. Vari je jedna z mála firem které se daří vyprodávat výrobní program v zahraničí a kdo měl možnost si všiml, že se z některých sestav dočasně stává nedostatkové zboží. Holt kdo by dnes chtěl něco kolem deseti koní tak nejlevnější je asi BCS od SOME.
Je mi jasné, že se Vari nebude teď už pouštět do něčeho jiného než co produkuje. I kdyby dostali Uni za kačku. Podle mího se jim podařilo optimalizovat výrobu za přispění výroby některých dílů v zahraničí, protože za ty peníze to zde asi nebyl schopen už nikdo vyrobyt, na nové stroje začali používat převodovky Perlles, což je takový univerzál, kde se dá volit počet rychlostí a převod. poměr a stačí to zakomponovat do plánů a výkresů a je jedna věc z krku. Těch převodovek se valí miliony zubatý kolečka se razí na matricích, takře fofr a co je hlavní - nikdo by to levněj neudělal. Je ale myslím škoda, že neubránili převodovku co dnes používá agzat. Ale zase - kdo ji chce může si ji koupit, hlavně že se dělá.
Je mi opravdu líto, že jsem tě zklamal, ale tak už to chodí. Vzpoměl jsem jen na jednoho zde, že kdysi UNi měl, ale já se k tomu stroji vážně snad ani nepřiblížil natož mít nějaké servisní zkušenosti a takové, které bych se svím klidným svědomím mohl pouštět dál a vymýšlet si teda nebudu. To raděj napíšu, že o tom nic nevím. Sám vím, co to je když někdo radí blbě jen proto,aby nestratil tvář nebo co.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
lukas258
Příspěvky: 617
Registrován: pon črc 05, 2010 1:21 pm
Bydliště: mrákotín-telečsko
Kontaktovat uživatele:

Re: navijak vari

#25 Nový příspěvek od lukas258 »

tohle sem našel na aukru z toho by to šlo
http://aukro.cz/navijak-i1430398885.html
Vari Zetor Crystal Avia Liaz Tatra Takeuchi Občas bojuji s pravopisem...

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2716
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: navijak vari

#26 Nový příspěvek od zde »

lukas258 píše:tohle sem našel na aukru z toho by to šlo
http://aukro.cz/navijak-i1430398885.html

no myslim ze ano ,ved je tam toho dost ,upravit a musi ist :friends:

rumos
Příspěvky: 854
Registrován: ned bře 06, 2011 5:47 pm
Bydliště: Kopidlno

Re: navijak vari

#27 Nový příspěvek od rumos »

ahoj mas nejake video toho navijaku moc byme to zajimalo taky budu mit t20

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2716
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: navijak vari

#28 Nový příspěvek od zde »

ak sa my bude chciet tak ho nahodim a nieco natočim ale neslubujem na 100 %

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2716
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: navijak vari

#29 Nový příspěvek od zde »

tak doviezli nam drevo ,porezal som ho na konci zahrady a pritahoval som ho navijakom dopredu ku štiepačke ,šlape super 8) .
video :
https://www.youtube.com/watch?v=kaOaSUL ... e=youtu.be
foto:

http://postimg.cc/image/kwsslkzwf/
http://postimg.cc/image/i2up5941r/
http://postimg.cc/image/kwsslkzwf/

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: navijak vari

#30 Nový příspěvek od mihi »

8)
Tak máš čo robiť...budeš štiepať na hydraulickej??? :prace:

Mihi :)
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“