Pepova PF-61

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Pepap
Příspěvky: 57
Registrován: čtv lis 26, 2020 4:51 am
Bydliště: Benátky

Re: Pepova PF-61

#31 Nový příspěvek od Pepap »

No jo. To je pěkné, ale problém je vtom, že uvedená norma se během let několikrát měnila a sama byla v roce 2012 zrušena. Navíc co se týče právě té žluté (spíše oranžové) barvy, ta nebyla vůbec v posledních dvou vydáních ve vzorníku uvedená.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Pepova PF-61

#32 Nový příspěvek od chobotek »

Ta barva je žlutá, obchodní označení je "žluť na traktory" a do maloobchodní sítě se nikdy nedodávala. Oranžovou se stala časem, neboť obsahuje chrom, který nepěkně reaguje s elektrárenskou sírou. Kola byla zvenku žlutá, zevnitř zelená. Stříkal jsem tak M6 a ta barva tomu prostě sluší.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Pepap
Příspěvky: 57
Registrován: čtv lis 26, 2020 4:51 am
Bydliště: Benátky

Re: Pepova PF-61

#33 Nový příspěvek od Pepap »

Dnes hodně radosti. Nastartoval jsem. Ale předcházely tomu starosti. Včera sestavení motoru, elektrika, nastavení jiskry. A dnes ráno, pokus. Bohužel. Snad to nebudu rozebírat. No měl jsem staré svíčky, tak jsem pelášil do obchodu. Pročítal jsem fórum co tam dát. Dal jsem nové Brisk 19. Super - vyhráno. Po montáži na první škub. Ohromná radost, kterou nezkazil fakt, že v tom shonu jsem zapomněl přišroubovat koncovku výfuku (pouze nasunutá) a ona vystřelila. A teď hurá na ten zbytek.

Pepap
Příspěvky: 57
Registrován: čtv lis 26, 2020 4:51 am
Bydliště: Benátky

Re: Pepova PF-61

#34 Nový příspěvek od Pepap »

Tak jsem opět zde.
Motorobot skoro hotový, ALE mám problém, že lamela spojky kterou jsem objednal má tloušťku 9mm, což způsobuje, že spojka nevypíná. Stáčet setrvačník se mi nechce a už vůbec se mi nechce tam dávat spojku z Trabanta, což bylo řešení některých jedinců. Taky bylo řešení tam šoupnout podložky pod talíř, což jsem rezolutně zamítl. Lamela odcestovala na předělání (snížení tloušťky). Bohužel jsem neodolal a šoupl tam tedy starou lamelu, na které jsem se naučil seřídit sepnutí spojky. Zde doporučuji nekupovat hotové lanka z inzerátů na PFky s nalisovanými válečky na koncích. Dopadnete blbě jako já, kdy jsem si objednal lanko ovládání spojky, které je krátké, regulační šroub je se závitem M8 a já mám samozřejmě uchycení nastavení zdvihu spojky závit M10. Nicméně jsem si nechal zaslat lano, bowden, válečky a lanko ovládání spojky jsem si podle svého udělal sám.
Původně jsem chtěl PFku nastříkat, ale vzal jsem ji štětcem. Nádrž by vyklepat nešla a nanášet toliko kitu na tak malý stroj je blbost. Barvil jsem telpurem (2složkový). Tahy štětcem nejdou znát. Disky šli do oranžova. Měl jsem je ve žluté, ale něco mi říkalo, že to není ono. Dřevo jsem ještě nenatřel, vozík je venku a stále prší. Nápis agrostroj a taktéž logo, budu řešit polepem. Taky PF má nové obutí.
Vozík očištěn, natřeny zatím jen kovové části, vyčištěny brzdy, namazány kladky a nové lanko.
I přes toto jsem neodolal a podnikl jsem zkušební cestu. Výsledkem je, že důležitě nabádám před první cestou zkontrolovat dotažení všech prvků. Ve 3/4 zkušební cesty ztráta komprese, chcípnutí a beznaděj. Naštěstí zapříčiněno vypadnutím chcípáku z hlavy. Nalezen 15metrů za PFkou. Následné utažení a dojetí zpět do cíle-startu. Jinak motor na první natočení.
Další jízda bude až s novou spojkovou lamelou. Pokračování v opravě pluhu a listové sekačky. Pokud má někdo nadbytečný čelní závěs na kleče, rád se jej ujmu.


Obrázek

Obrázek

Pepap
Příspěvky: 57
Registrován: čtv lis 26, 2020 4:51 am
Bydliště: Benátky

Re: Pepova PF-61

#35 Nový příspěvek od Pepap »

Obrázek

K PF-ce přibyla ségra. Ta bude pracovní. Koupil jsem ji levně a z důvodu, že na ni byl čelní závěs a rotavátor. Pustil jsem se do opravy rotavátoru, ale bohužel pod nánosem prachu, mechu a oleje zjištěna prasklina těla rotavátoru. Snad to zavařím. Dále budu muset vyrobit novou nádrž, ta současná je zevnitř rezavá. K PF-ce byl ještě jeden motor s pákovým startováním. Mám objednáno Vape zapalování. Takže budu jen doufat, že do března vše rozhejbu.

Pepap
Příspěvky: 57
Registrován: čtv lis 26, 2020 4:51 am
Bydliště: Benátky

Re: Pepova PF-61

#36 Nový příspěvek od Pepap »

Obrázek

Obrázek

Tělo rotavátoru rozděláno. Jen nemohu vyndat náhon. Je tam zarezlá zubová spojka a stavěcí kroužek (i s červíkem). Prostříkal jsem uvolňovačem rzi a zítra na to vlítnu ještě s hořákem. Na fotce je vidět prasklina těla rotavátoru. Konce jsem zavrtal, prasklinu protáhnu kotoučem brusky a zavařím.

Pepap
Příspěvky: 57
Registrován: čtv lis 26, 2020 4:51 am
Bydliště: Benátky

Re: Pepova PF-61

#37 Nový příspěvek od Pepap »

Obrázek
Obrázek

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Pepova PF-61

#38 Nový příspěvek od honzaPP »

Moc pěkná práce Pepo! To je skoro škoda s tím dělat,ne? 😂
Hinomoto N249

Pepap
Příspěvky: 57
Registrován: čtv lis 26, 2020 4:51 am
Bydliště: Benátky

Re: Pepova PF-61

#39 Nový příspěvek od Pepap »

Právě,že to škoda není. Pro mě je to velká radost,že jsem to zprovoznil. 62let starý stroj. Odzkoušeno na poli.
Obrázek

Obrázek
Teď mě čeká lištová sekačka. Na poslední chvíli jsem sehnal ještě vložky do prstů a žabky. Žabky už jen 3mm (naštěstí tam vlezou) , 2mm totiž vyprodány. Už to prý firmy přestanou vyrábět, protože cena je vysoká a nevyplatí se to.

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Pepova PF-61

#40 Nový příspěvek od honzaPP »

Sekačka mě taky čeká, ale asi jí nakonec prodám. Nějak se mi do toho nechce, potom co jsem dal dokupy MF70. Ale jinak Tě úplně chápu. Já vyměnil převodové kolo 2/3, protože bylo semleté, seřídil spojku a zapalování a od té chvíle je to největší zábava dělat s PéFkou. Tak ať Ti slouží a budu dál sledovat jak Ti to půjde se sekačkou 8)
Hinomoto N249

Pepap
Příspěvky: 57
Registrován: čtv lis 26, 2020 4:51 am
Bydliště: Benátky

Re: Pepova PF-61

#41 Nový příspěvek od Pepap »

Obrázek
PF-ka dostala WAPE. Je to sakra znát. Doporučuji.

Pepap
Příspěvky: 57
Registrován: čtv lis 26, 2020 4:51 am
Bydliště: Benátky

Re: Pepova PF-61

#42 Nový příspěvek od Pepap »

Obrázek

Taky je připravena na letošní podzimní orbu. Jen ten pluh mi orezl. Nevím jak jej ošetřit aby byl stále naleštěný.

Pepap
Příspěvky: 57
Registrován: čtv lis 26, 2020 4:51 am
Bydliště: Benátky

Re: Pepova PF-61

#43 Nový příspěvek od Pepap »

Obrázek

A zaparkovaná s M-4kou. Mimo jiné jsem si nechal vyrobit nové pera do rotavátoru na PF. Cena byla větší než cena celého rotavátoru.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Pepova PF-61

#44 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Moc pekná PF-ka, páči sa mi 8)
Škoda, že ten pluh si nechal takto ohrdzavieť.... dakedy sa pluhy po orbe namazali vazelínou alebo starým, poprípade hustým olejom. Ale keby si tú lesklú dosku len strekol spreyom (farbou), istotne by to bolo lepšie ako takto. Pred orbou by si farbu samozrejme musel odstrániť trebárs lamelovým alebo dráteným kotúčom vo vŕtačke či flexe
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

majo-panter
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 16, 2020 10:20 pm
Bydliště: Námestovo

Re: Pepova PF-61

#45 Nový příspěvek od majo-panter »

Pekný veterán, chválim 8) Starý olej alebo vazelina pomôže ale pôjdeš s tým o rok do zeme? Ja používam klasický kuchynský olej. Pluh nehrdzavie a zemina sa nesťažuje.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“