Dabaki MF 400 Diesel

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Jirka J
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 17, 2021 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý

Dabaki MF 400 Diesel

#1 Nový příspěvek od Jirka J »

Zdravím všechny, chci se zeptat , zda má někdo zkušenosti s jednoosým traktorem značky Dabaki MF 400 diesel . Díky za případné informace.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#2 Nový příspěvek od thovt »

Co od toho očekáváš?

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#3 Nový příspěvek od malotraktor »

Zdar on sem Jirka J asi moc nechodí.
Tohle jsem měl taky v hledáčku. Vadily mi na tom dvě věci. Má to malou světlou výšku, takže by se s tím nedaly oorávat brambory a nemá to rotavátor místo kol jako ostatní jednoosé stroje, jedině nesený. Nesený je sice lepší, ale hůř se s tím pak vejdeš na malou plochu a taky se to tím dost prodraží. Jo a taky to je pomalé, max 6 km/h. Chci tahat vozík.
Nevěř všemu co si myslíš

Jirka J
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 17, 2021 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#4 Nový příspěvek od Jirka J »

To je fakt, dlouho jsem tu nebyl, Diky za odpoved. Mala svetla vyska je asi dana koly - 5-10, mozna ze by pomohla vymena za kola 6 -12.

Jirka J
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 17, 2021 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#5 Nový příspěvek od Jirka J »

thovt píše: ned led 24, 2021 9:37 pm Co od toho očekáváš?
Práci na zahradě, odpovídající příslušenství. Pluh, brány, rotavátor, sekačka.

majo-panter
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 16, 2020 10:20 pm
Bydliště: Námestovo

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#6 Nový příspěvek od majo-panter »

Tá svetlá výška je fakt malá. Mám podobný stroj zn. pasquali. pôvodné kolesá 6,5/80-12 som musel vymeniť za 7,5-12. predtým priemer 59 cm teraz 69.5 cm. Len keď to zdvihneš môže byť problém s príslušestvom. Druhá vec je hmotnosť. Tých 131 kg ak som dobre našiel je strašne málo pokiaľ chceš využiť ten výkon motora napríklad na ťahanie vozíka. Ak chceš tento výkon preniesť na zem potrebuješ tú hmotnosť 3-4 krát znásobiť?? Kde na to zavesíš toľko závažia? Ja myslím že na tento traktorík je ten motor zbytočne silný ale hlavne zbytočne veľký pre tú spomínanú svetlú výšku. Inak pekná mašinka.

Jirka J
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 17, 2021 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#7 Nový příspěvek od Jirka J »

majo-panter píše: ned úno 07, 2021 3:12 pm Tá svetlá výška je fakt malá. Mám podobný stroj zn. pasquali. pôvodné kolesá 6,5/80-12 som musel vymeniť za 7,5-12. predtým priemer 59 cm teraz 69.5 cm. Len keď to zdvihneš môže byť problém s príslušestvom. Druhá vec je hmotnosť. Tých 131 kg ak som dobre našiel je strašne málo pokiaľ chceš využiť ten výkon motora napríklad na ťahanie vozíka. Ak chceš tento výkon preniesť na zem potrebuješ tú hmotnosť 3-4 krát znásobiť?? Kde na to zavesíš toľko závažia? Ja myslím že na tento traktorík je ten motor zbytočne silný ale hlavne zbytočne veľký pre tú spomínanú svetlú výšku. Inak pekná mašinka.
Díky za zkušenosti. Dají se dokoupit kolová závaží . Jinak na orbu se používají orebná kola.Ta by měla v hlíně zabírat lépe, než traktorový vzporek. Objednal jsem lehčí variantu bez hydrospojky MF 380. Má o cca 30 kg méně. Jde o manipulaci.

majo-panter
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 16, 2020 10:20 pm
Bydliště: Námestovo

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#8 Nový příspěvek od majo-panter »

Tak závažia môžeš kúpiť aj z činiek a prispôsobiť, vyjde to lacnejšie. Potom sa snáď podelíš zo svojimi skúsenosťami, prípadne nejaké fotky hodíš. Som zvedavý

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#9 Nový příspěvek od malotraktor »

Jirka J píše: úte úno 02, 2021 1:18 pm
thovt píše: ned led 24, 2021 9:37 pm Co od toho očekáváš?
Práci na zahradě, odpovídající příslušenství. Pluh, brány, rotavátor, sekačka.
Vozík tahat nechceš? Pokud ano, tak při rychlosti jakou to vyvine, budou Tě předjíždět děti na tříkolkách.
Nevěř všemu co si myslíš

Jirka J
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 17, 2021 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#10 Nový příspěvek od Jirka J »

malotraktor píše: stř úno 17, 2021 11:02 am
Jirka J píše: úte úno 02, 2021 1:18 pm
thovt píše: ned led 24, 2021 9:37 pm Co od toho očekáváš?
Práci na zahradě, odpovídající příslušenství. Pluh, brány, rotavátor, sekačka.
Vozík tahat nechceš? Pokud ano, tak při rychlosti jakou to vyvine, budou Tě předjíždět děti na tříkolkách.
Ne, vozík tahat opravdu nechci.Už jsem to psal. A při práci s rotavátorem mě vůbec nebudou vadit děti na tříkolkách, které mě budou předjíždět.

Jirka J
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 17, 2021 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#11 Nový příspěvek od Jirka J »

malotraktor píše: pon led 25, 2021 5:00 am Zdar on sem Jirka J asi moc nechodí.
Tohle jsem měl taky v hledáčku. Vadily mi na tom dvě věci. Má to malou světlou výšku, takže by se s tím nedaly oorávat brambory a nemá to rotavátor místo kol jako ostatní jednoosé stroje, jedině nesený. Nesený je sice lepší, ale hůř se s tím pak vejdeš na malou plochu a taky se to tím dost prodraží. Jo a taky to je pomalé, max 6 km/h. Chci tahat vozík.
Traktůrek stoj v garáži. Podle dodaných papírů od výrobce je max rychlost na 3. stupeň 4,4 - 4,7 km/h

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#12 Nový příspěvek od malotraktor »

8) gratulace. Šlo to rychle. Mně právě odradila hlavně ta rychlost, protože chci jezdit i s vozíkem. Zvolil jsem proto jinou značku, ale dodání se nějak protahuje. Jaké příslušenství k tomu máš?
Nevěř všemu co si myslíš

Jirka J
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 17, 2021 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#13 Nový příspěvek od Jirka J »

malotraktor píše: stř úno 17, 2021 12:54 pm 8) gratulace. Šlo to rychle. Mně právě odradila hlavně ta rychlost, protože chci jezdit i s vozíkem. Zvolil jsem proto jinou značku, ale dodání se nějak protahuje. Jaké příslušenství k tomu máš?
Příslušenství budu kupovat příští měsíce. Nemám na to , abych koupil vše, co potřebuju. Rotavátor, sekačka a nakonec pluh. U mě se to taky táhlo. Ale zjistil jsem, VELICE vážný nedostatek. V nabídkových materiálech firma DABAKI nabízí tyto traktůrky s MOTOREM 15 HP !!. V listopadu jsem se rodiny Čermáků ptal jestli je opravdu výkon motoru 15 HP a ať dodají výrobce motoru. Odpověď trvala do půlky prosince. OPRAVDU je jedná o 15 HP, výrobce Čermáci nesdělili. Traktůrek přišel v pátek s papírama na úplně jiný stroj, v angličtině. Prý CZ překlad dodají e-mailem o víkendu. Došel. V CZ překladu už má motor POUZE 8,5 KW ( 11HP )
a včera při důkladné prohlídce jsem našel na hodně špatně přístupném místě samolepku od výrobce, že se jedná o motor typu 186 FE s výkonem POUZE 5,7KW ( 7,6 HP ) !! Dnes jsem do Jankova firmě DABAKI zkoušel volat, ale výmluva byla - jsou na obědě a zavolají zpět. :zly: Takže čekám, co navrhnou !

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#14 Nový příspěvek od cenda.t »

To je normální ojeb :zly: - tak na vrácení zboží, klasické klamání spotřebitele - to je na ČOI-ku :cert:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Dabaki MF 400 Diesel

#15 Nový příspěvek od oco13 »

Tak ja teda neviem na štiepkovači mám 200ccm motor a na mulčeri 450ccm a to je rozdiel ako krava. To je skoro dvojnásobná velkosť. A Cronimo (mulčer) sa v reklamách chváli, že zvýšením objemu o 50ccm získali navyše tie 3hp. Lenže to je vylisované a vyrazené hádam na každom dieli motora. :-/
Ako si traktor vyberal u predajcu?? to si si nič akože nevšimol?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“