Weima

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#61 Nový příspěvek od DYK »

Když se ti líbí řešení u Hechta pak opravdu s tebou není o čem. Z mého pohledu se ti totiž líbí ta největší 3.14čovina co lze vymyslet. A opravit to je třeba, protože to každýmu dřív nebo později upadne. Jen připomenu tvůj původní text.
thovt píše: sob črc 03, 2021 11:40 am Nemá to diferenciál, weima má uzávěrku dif.,
A to, že má Rados vlastně Weimu věřím víc, než plkům o difernciálu. Ona fa. Weima totiž sem tam i něco vyrobí. Že i ty skočíš na ten marketing s názvoslovím o kterým píšeš je taky zarážející. No čekal jsem, že místo keců uznáš ne-diferenciál, ale to by jsi nebyl ty, aby ses z toho nesnažil spíše vylhat - vykecat.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Rados3berny
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 21, 2020 6:20 am
Bydliště: Sabinov

Re: Weima

#62 Nový příspěvek od Rados3berny »

No, nechcem sa tu hrať na múdreho, ale podľa toho čo mám napozerané(youtube), tak veľa značiek je zhodná na vlas Weime. Keď si zoberieme za vzor obchod s elektronáradím la čína, tak sú tiež všetky zhodné, rozdiel je len vo farbe plastu a logu značny. No a s jednoosákom to vyzerá rovnako. O kvalitách a výhodnosti tejto značky dáme reč na budúce ;-)

malotraktor
Příspěvky: 2027
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#63 Nový příspěvek od malotraktor »

Nečekej na budůce, rozepiš se hned. Jako majitele Weimy mě to moc zajímá. Máš s redukční převodovkou nebo jen dvě a zpátečku?
Nevěř všemu co si myslíš

Rados3berny
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 21, 2020 6:20 am
Bydliště: Sabinov

Re: Weima

#64 Nový příspěvek od Rados3berny »

Len dva a spiatočka. Za rok čo ju mám som ju ešte do zeme nedostal. Doteraz ju používam len na prevoz materiálu, takže nemôžem posúdiť, či tá jednotka je dobrá na oranie a podobne. Podľa toho čo som videl na videách, tak asi je príliš rýchla.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5424
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Weima

#65 Nový příspěvek od thovt »

Dyku: snažíš pouze mlátit prázdnou slamu, hádáme se to jen o názvosloví ,ďábel tkví v detailu.

malotraktor
Příspěvky: 2027
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#66 Nový příspěvek od malotraktor »

Nevím jak je to u dvourychlostní zpřevodované, ale já využívám všechny čtyři. Se dvěma bych nevystačil, bylo by to moc rychlé nebo moc pomalé.
Nevěř všemu co si myslíš

vaclav85
Příspěvky: 5
Registrován: pon říj 21, 2019 12:04 pm
Bydliště: Čáslav

Re: Weima

#67 Nový příspěvek od vaclav85 »

Zdravím, už prosím někdo vyřešil náklon při použití sekačky (jiná kola?)? Přemýšlím o nějakým stroječku a Weima se mi líbí - jak konstrukcí, tak i cenově - hlavně ten nesený rotavátor. Mám k sekání 0,4h a strunovkou je to dost vopruz, takže bych to i využil :typek:

malotraktor
Příspěvky: 2027
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#68 Nový příspěvek od malotraktor »

Mám k tomu 8"kola z Hechtu. Zkoušel jsem to na nich, ale ještě s původními "noži" takže to nebyla žádná sláva. Tráva je zase narostlá tak bych to měl zase zkusit.
Nevěř všemu co si myslíš

malotraktor
Příspěvky: 2027
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#69 Nový příspěvek od malotraktor »

Hezká souprava. Sice nevím jak a jestli vůbec to využiju, ale moc se mi to líbí.
Obrázek
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5424
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Weima

#70 Nový příspěvek od thovt »

Využití je záleží co pěstuješ , na jednom technika nebo příslušenství na druhým sklizená plodina.

malotraktor
Příspěvky: 2027
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#71 Nový příspěvek od malotraktor »

U páčky směrové spojky na řídítkách praskla plechová objímka. Pokus o sváření neměl dlouhou životnost. Tak jsem do řídítka zanýtoval matky M6, do páček dal delší šrouby a je to vyřešené.
Nevěř všemu co si myslíš

Stovka
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 24, 2021 8:24 am
Bydliště: Nitra

Re: Weima

#72 Nový příspěvek od Stovka »

Zdravim @malotraktor, ty máš tuším naftu, že jo... Tento môj benzín má začína nejak trápiť.
Kedysi som normálne zapol sytič, natočil ho, vypol som sytič a išiel som prakticky hneď do otáčok a do práce.
Teraz dám sytič, natočím, sytič vypnem, no keď mu hneď chcem čo len trochu pridať, skape... Musím čakať, min. 2-3 minúty ho nechať klepať na minimálnom plyne a až potom mu môžem opatrne pridávať a ísť robiť. Ani výkon sa mi nezdá taký, ako predtým. Do prdele, veď to má možno 10 motohodín, nech ma to nesere 😁

malotraktor
Příspěvky: 2027
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#73 Nový příspěvek od malotraktor »

Mám benzín. To co popisuješ asi není závada, ale vlastnost. Taky se mi stává, že zdechne po přidání plynu a to i když je ohřátý motor. Chce to přidávat pomalu, je to asi dané karburátorem. Malý průměr difuzoru a absence nějakých seřizovacích prvků. Aspoň já tam žádné štelování nevidím. Zdechne mi to když se rozjíždím tak, že přidávám plyn a pouštím spojku. Chce to prvně nastavit otáčky a pak spojkou rozjet. Výkonu se mi zdá dost. V pondělí jsem oral a spokojenost. Spíš musím doladit pluh a nastavovací těleso.
Nevěř všemu co si myslíš

Stovka
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 24, 2021 8:24 am
Bydliště: Nitra

Re: Weima

#74 Nový příspěvek od Stovka »

Ako som písal, mne to začalo robiť až po čase. Keď to bolo nové, úplne v pohode štart, sytič off a obrazne povedané hneď "plný kotol". A už jsem řádil 😁 No prekvapilo ma, že pri prvej výmene oleja v motore po cca 5 mth som z toho vylial takmer o 2 deci viac ako som tam na začiatku nalial... Pravdepodobne sa do toho dostal benzín. Ty si už menil olej?
Apropo orba. Predajca mi k tomu pribalil nejaký pluh a nejaké univerzálne nastavovacie teleso. Pluh povedzme že môže byť, žiadny zázrak, no nie je to ani žiadny prúser.
No nastavovacie teleso, to je fakt des. Najskôr som ho musel upraviť flexou tak, aby sa dalo upnúť do úchytu, potom ešte zavadzali hlavičky vymedzovacích šróbov, musel som odpíliť aj z nich. Celkovo systém nastavovania je nepraktický a síce som s tým už tiež oral, ale stále mám strach, že to povolí.
Mám v pláne kúpiť niečo pevnejšie a hlavne s možnosťou nastavovať sklony bez potreby náradia.

malotraktor
Příspěvky: 2027
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#75 Nový příspěvek od malotraktor »

Olej jsem měnil, ale neměřil jsem kolik vyteklo. Kdyby do oleje šel benzín bylo by to výrazně cítit. Měl jsem to u skútru. Ořu pluhem od Fortschritta a jde to celkem dobře. Dělal jsem mezikus z jeklu abych nemusel nic řezat a má slabé stěny tak se vytahaly otvory. To musím ještě upravit.
Nevěř všemu co si myslíš

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“