Weima

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
malotraktor
Příspěvky: 2027
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Weima

#1 Nový příspěvek od malotraktor »

https://www.spf2000.sk/motorovy-kultiva ... 0f-6-diff/
Dobrý den. Má někdo z vás tenhle konkrétní stroj? Zajímají mě zkušenosti při obvyklém používání, orba malého kousku zahrady, tahání vozíku a sečení trávy. Píšou, že má diferenciál, ale nevidím tam údaj o uzávěrce.
Díky
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2746
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Weima

#2 Nový příspěvek od Killer Koly »

copak? fortschritt ti uz nevyhovuje? ;-)
kamarad ma neco hodne podobneho, mozna to same. uzaverku to ma. zkusim to nafotit. od diferencialu jdou nejake lanka, nebudou to smerove brzdy? daly by se pouzit misto uzaverky
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

malotraktor
Příspěvky: 2027
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#3 Nový příspěvek od malotraktor »

U Fortschritta mě štve ten motor. Pořád čistím karburátor, nedrží volnoběh a celkově je takový náladový. Je fakt, že k němu mám skoro všechno příslušenství. Toho všeho bych se musel prvně zbavit. Skoro soused má nové Vari, je to pán o dvacet let starší než já a nedovedu si pčedstavit, že by s tím musel před každým použitím dělat takovou přípravu. Já tu frézu chci mít spíš pro zábavu než pro trápení.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#4 Nový příspěvek od DYK »

Hned druhá fotka je tam myslím vidět ovládání. A vlastně i na první. Prostě rozpojování tuhé nápravy. To bude ta funkce.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2746
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Weima

#5 Nový příspěvek od Killer Koly »

jj, karburator je dost haklivy na cistotu. ale to je asi jedina chyba toho stroje. chce to pravidelne odkalovat kohout, zvykl jsem si to delat po kazde praci. jednou za rok menim paivovy filtr a beha to vicemene bez problemu. ja bych asi nemenil, jedine za neco na 4 kolech.
pasivniho prislusenstvi by ses asi zbavovat nemusel, podle me by slo prizpusobit. kdybys prodaval, tak dej vedet
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

malotraktor
Příspěvky: 2027
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#6 Nový příspěvek od malotraktor »

DYK píše:Hned druhá fotka je tam myslím vidět ovládání. A vlastně i na první. Prostě rozpojování tuhé nápravy. To bude ta funkce.
Ta lanka z boku jsou podle mně směrové brzdy, jsou z obou stran. Nouzově by se tím při prokluzu pomáhat dalo, ale třeba pro práci s rotavátorem na ose kol tam musí být přece uzávěrka natvrdo.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#7 Nový příspěvek od DYK »

Podle mne to jsou směrové spojky, ale nevím, hádám. Je snažší odpojit než brzdit.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

konatel
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 25, 2020 1:55 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Weima

#8 Nový příspěvek od konatel »

Pri stlačení páčky odblokovania diferenciálu (ľavej alebo pravej) sa vypne jedna z poloosí (ľavá alebo pravá) a krútiaci moment z motora sa prenesie len na jednu poloos.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#9 Nový příspěvek od DYK »

Taky si myslím, že ten stroj žádný diferenciál nemá. Supluje to právě to odepínání spojkama.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

malotraktor
Příspěvky: 2027
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#10 Nový příspěvek od malotraktor »

Psal jsem prodejci na Slovensku a odpověděl jako Dyk. Páčkami na řídítkách se odpojí poloosa. To je hezké, ale neřeší to uzávěrku. Má to teda diferenciál nebo ne?
Mezi tím mi na další dotaz odpověděli toto
Diferenciál je trvalo zablokovaný. V prípade potreby môžete ľavú alebo pravú stranu odomknúť stlačením páčky.
Pozrite ešte video:
https://youtu.be/Oi2uBT8eU44
Už je dál trápit nebudu. Ale když teda odemknu jedno kolo, tak přestane zabírat?
Třeba při jízdě s vozíkem se s tím budu teda prát stejně jako u frézy s volnoběžkami v kolech?
Nevěř všemu co si myslíš

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Weima

#11 Nový příspěvek od Kuba »

Ahoj,
s rozepnutou směrovou spojkou se nejezdí, ale zatáčí. Měl jsem to na jednoosáku 14 let (Kubota TF 75 II) a pokud je to dobře udělané, je to lepší než směrové brzdy. A dokonce lepší než dif s uzávěrkou, který mám teď.

Kuba

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2746
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Weima

#12 Nový příspěvek od Killer Koly »

evidentne nevedi, co je diferencial. tohle je podle me lepsi system nez volnobezky. proste to do zatacky odemknes a zatocis jako pasak. u fortschritta musis ubrat a stihnout zatocit driv, nez uplne padnou otacky. v kopci je to docela problem. tady muzes jet na plny plyn, jen zmacknes paku a zatoci to samo
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#13 Nový příspěvek od DYK »

Ano, evidentně nevědí co je diferenciál!! Asi mají už novodobé vzdělání :smich: A jak už bylo napsáno, pokud necháš páčky na pokoji má to tvrdou osu a na obě kola. Rozpojováním si krásně pomůžeš při zatáčení - otáčení. Když to budeš tlačit a zmáčneš třeba pravou páčku v pohodě s tím zatočíš doleva. když totéž uděláš za chodu motoru a pojezdu bude to samo zatáčet doprava. Proč? Protože bude unášeno jen levé kolo. Neviděl bych v tom problém je to jen o zvyku. Ukrajinci to bravurně ovládají a vlastně to s tím zatáčení pomáhá, když se to umí. Je vždycky možnost páčku pustit a v tu ránu se to srovná a pojede to v daném okamžiku rovně a zabírat budou obě kola stejně i kdyby bylo jedno na ledu. Tkže kolegové mají pravdu a dokonce Kuba musí vynaložit více síly než u tohodle i když má jeho BCS dif. Nakonec v tom vieu je to všechno vidět. Mě by zajimalo Weima s těma malejma nafťáčkama :red:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

malotraktor
Příspěvky: 2027
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#14 Nový příspěvek od malotraktor »

Díky za názory. Jsem hodně nalomený. Z Fortschritta by mi nejvíc chyběl obraceč sena, dlouho mi trvalo než jsem ho sehnal a je to výborný pomocník. Přizpůsobit by se asi nedal.
Fortschritty mám prakticky tři. K tomu sečení, obraceč, pluh, oborávač brambor, orebná kola sněhovou frézu i s podvozkem, čerpadlo originální vozík. Ještě něco co jsem si vyrobil. Brány dozadu, vibrační brány dopředu, stavitelnou radlici na sníh vyorávací radlici na brambory a dvě sady 12" kol z toho jedny z Vari . Možná jsem ještě něco zapomněl.
Nevěř všemu co si myslíš

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Weima

#15 Nový příspěvek od multiexp »

Ja mám takéto riadenie odpajanim daného kolesá a mne sa to páči... Zatáča to samo aj keď máš plno naložené alebo si v teréne. Podľa mňa na menšiu záhradu je to super. Ja mám Forte 10hp vodou chladený diesel za rovnakú cenu dá sa povedať, ale ten využívam naplno. Na malú záhradku je ten weima asi obratnejsie a lepšie asi

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“