Weima

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#31 Nový příspěvek od malotraktor »

Tak je zaplacený benzínový, má 13 koňový motor s elektricým starterem. V pondělí by se měl vydat na cestu ke mě. Doufám, že dorazí do konce týdne a hlavně, že budu natolik fit abych se na něj mohl jít aspoň podívat. Zatím to moc dobře nevypadá. Leda tak z okna.
Nevěř všemu co si myslíš

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#32 Nový příspěvek od malotraktor »

Včera mi to přivezli. Už to je složené. Zdá se mi to dost mohutné. Až budu úplně zdravý tak se s tím začnu učit jezdit. Bude potřeba se naučit ovládání všech pěti páček na řídítkách. Zatím se mi zdá že dvě ruce jsou na to málo. Byla rozlomená spínací skříňka, prodejce slíbil, že obratem pošle novou. Zkusím časem dát fotky.
Nevěř všemu co si myslíš

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#33 Nový příspěvek od malotraktor »

Asi jsem jediný majitel této exotické mašinky. Nebudu z toho dělat vlákno jednoho muže.
Jezdí se s tím hezky. Ovládání taky dobré, výkonu dostatek. Při práci nefotím, takže kdyby něco někoho zajímalo rád odpovím. Jinak se asi ozvu jedině když budou potíže.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#34 Nový příspěvek od DYK »

No, je asi otázka jak dlouho budeš "exotický" majitel. Část lidí si to "najde", posoudí a třeba taky koupí. Ber to tak, že už jsou v Bratislavě, je to nejblíž, co to kdy bylo. Myslel jsem, že je nachytám na ND. Leda hovno, poslali cenník a není problém poslat. Vícelamelová spojka (set) stojí cca 1800kč. Možnost nesenýho rotavátoru je prostě lákadlo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Stovka
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 24, 2021 8:24 am
Bydliště: Nitra

Re: Weima

#35 Nový příspěvek od Stovka »

Zdravím vás, páni.
Som v tento oblasti nováčik a exotiku mám celkom rád, chcel som kúpiť Gude GF1350, ale momentálne sa nedodáva, preto mi oči padli na značku Weima, konkrétne WM1100F-6 DIFF.
Ak teda môžem, @malotraktor, rád by som sa spýtal na ďalšie skúsenosti po čase. Kúpil si k tomu aj tú kosačku? Ako to funguje?
Ja potrebujem kosiť a sadiť zemiaky, takže kosa, rotavátor a nejaké pluhy. Kosu na to vymysleli, rotavátor bude zatiaľ stačiť s motyčkami namiesto kolies (možno neskôr nesený), akurát tie pluhy majú vymyslené tuším len pre efekt, tam bude treba asi riešiť niečo lepšie. Papierových 13 koní by mohlo urobiť s dobrým náradím slušnú orbu.
Dík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#36 Nový příspěvek od DYK »

Konkrétně v těchto případech - orba a konstrukcích strojů výkon nehraje až takovou roli. 13 nebo kdby jen 10 koní je hezký, ale je třeba ten výkon přenést na zem, pak to má význam. Na přenesení co možná nevíce výkonu se zde ponejvíc podílí hmotnost stroje a průměr kol. Když je 100% adheze divy v orbě dokáže i slabší motor.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Weima

#37 Nový příspěvek od oco13 »

Stovka píše: pon kvě 24, 2021 8:39 am Papierových 13 koní by mohlo urobiť s dobrým náradím slušnú orbu.
Dík.
Varina má papierových 6,5Hp (asi) a orie ako gula. Dyk má pravdu váha stroja je to čo by vás malo zaujímať.

Stovka
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 24, 2021 8:24 am
Bydliště: Nitra

Re: Weima

#38 Nový příspěvek od Stovka »

Rozumiem, nemá to síce hmotnosť ako Vari, udávajú cca 120-140 kg, ale počítam že s prídavnými závažiami do kolies sa na nejakých 170+ dostanem a to by snáď šlo, dúfam.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#39 Nový příspěvek od DYK »

Nešlo. Jedině s železnýma kolama, který ale nejsou u nich drahý.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#40 Nový příspěvek od malotraktor »

Orat jsem zkouěel jen takové malé kousky a šlo to docela dobře jednou na gumových kolech, jednou na železných. O dovážení taky uvažuju. Hodně taky záleží na pluhu a jeho správném nastavení a na to byly ty plochy, které jsem oral moc malé. Brambory jsem s tím sázel a jednou už i proorával, snad taky dobře. Zase platí to co při orání, důležité je dobré nářadí a nastavení. Sekačku mám originál a u té trochu laboruju s průměrem pojezdových kol. O tom píšu v jiném vlálně (Bubnové sekačky) . Letošní trávu jsem ještě nesekal, tak nemůžu posoudit jak to půjde. Tráva už místy lehá tak se pozná jak si s tím sekačka poradí. Zrovna u sekačky si myslím, že ten výkon bude výhodou.
Celkově zatím zkušenosti dobré i s vozíkem. Originál mám od nich navíc jen sekačku a sadu kratších poloos. Rotavátor co se dává místo pojezdových kol je součástí stroje, Ostatní používám různě poupravované to co dům dal.
Nevěř všemu co si myslíš

Stovka
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 24, 2021 8:24 am
Bydliště: Nitra

Re: Weima

#41 Nový příspěvek od Stovka »

Spomínaš kratšie poloosi, to myslíš tie čo majú v ponuke 160mm, alebo sú ešte nejaké iné?
Čo som pozeral nejaké videá, šírka stopy by mala byť cca 750 mm a potrebujem 610 mm, takže musím niečo vymyslieť :)
Pri kosení laboruješ s veľkosťou pojazdových kolies - znamená to, že s kolesami 5-12 nejdú bubny rovnobežne s podkladom, ale sú naklonené dopredu? To by bolo trochu nedomyslené, práve preto som myslel, že majú v ponuke zvlášť kosu pre WM1000 a zvlášť pre WM1100...

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#42 Nový příspěvek od malotraktor »

Moc tomu nerozumím. Kvůli sekačce jsem si s nimi dost dopisoval. Poslali nějaké fotky a podle nich mám správnou. Na 12 "kolech je sekačka nakloněná dopředu. Po neděli zkusím někde kousek posekat a případně koupím 8" kola. Možná by stačily 10",ale ty jsem nikde nenašel. Viděl jsem dost videí, ale z žádného nepoznám jaká mají při sečení kola. Navíc sečou takové porosty kde moc strniště není vidět. Ale sekačka vypadá vodorovně.
Poloosy mají ve více rozměrech. Poslali nějaké kratší než originál a já jsem si je ještě zkrátil aby mi vyhovovaly do brambor.
Nevěř všemu co si myslíš

Stovka
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 24, 2021 8:24 am
Bydliště: Nitra

Re: Weima

#43 Nový příspěvek od Stovka »

Čital som, kúpil som, učím sa, skúšam zatiaľ iba kosiť. Podľa doterajších praktických skúseností moje prvotné nadšenie opadá...
Tak ako hovoríš, s veľkosťou kolies 12 je kosačka veľmi naklopenä dopredu, bubny nejdú vodorovne s terénom. Určite treba menšie kolesá.
Pri kosení ide stroj vlastne na spiatočku a keďže spiatočka sa neradí pákou ale iba stlačením páčky spätného chodu na riadidlách, je to mimoriadne nepraktické, nedomyslené a otravné. Navyše keď mám držať páčku chodu a na rovnakej strane ešte popritom stláčať páky rozopnutia poloosi pri otáčaní, ktoré idú poriadne ťažko, je to riadna “sranda“.
Pokiaľ potrebujem kosiť kopcovitý a nerovný terén (u mňa väčšina) tak je to aj riadne nevyvážené, stroj sa dá ľahko prevážiť dozadu.
Nehovoriac o tom, že keď som s tým išiel do hustejšieho porastu vysokého cca 1 meter, tak každých cca 5 metrov som musel zostať a odstraňovať trávu namotanú na bubnoch.
Výsledok - krovinorez za pár desiatok eur mi na tej cca 8 árovej záhrade pomohol oveľa viac ako tento niekoľko násobne drahší stroj. Vlastne som ju s tým krovinorezom celú pokosil... A malo by to byť skôr naopak.

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#44 Nový příspěvek od malotraktor »

Chystal jsem se napsat to samé akorát česky a navíc hodně sprostě. Osmičky kola nepomohly, tráva se motá na poloosy. Posekl jsem, nebo spíš požvýkal a teď přemýšlím co s tím. Obracet to nepůjde. Prostě hnus. Zkusím vyměnit ty kladiva za žabky, jestli je provrtám.
Čekal jsem že to může jít špatně, ale šlo to na hovno!!!
Nevěř všemu co si myslíš

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#45 Nový příspěvek od malotraktor »

Tak jsem dal na rady mladších a zkušených Dyka a Mravenečka. Vybrousil jsem nože ze žabek a ještě teď jsem to vyzkoušel. Je to mnohem lepší. Nečekal jsem, že to bude mít takový vliv. Je potřeba setkat podle toho jak je tráva polehlá.
Děkuji oběma mladým chlapcům za radu.
Nevěř všemu co si myslíš

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“