Weima

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#16 Nový příspěvek od malotraktor »

DYK píše:Taky si myslím, že ten stroj žádný diferenciál nemá. Supluje to právě to odepínání spojkama.
Jasně, kdyby v tom byl diferenciál tak to při odpojení jedné polosy nepojede vůbec a zase při zabržděni jedné poloosy se díky diferenciálu bude druhé kolo točit dvojnásobnou rychlostí.
Naftu nebo benzín???
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#17 Nový příspěvek od DYK »

Mě by lákala nafta, ale jde taky o to jak to tluče se strojem a do ruk. Máč toho příslušenství za Fo. dost. Je jen na tobě jak se s výměnou stroje popasuješ sám. To nový má zase tažený rotavátor. I sekačka by se našla, jak hrabat - nevím.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

modráček
Příspěvky: 181
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Weima

#18 Nový příspěvek od modráček »

https://50.by/products/motoblok-weima-wm-1100-d-6-km

Díval jsem se tady.Muže mi někdo říct , kolik to stojí v korunách ?Je to asi Bělorusko. 100 rublů je asi 26kč. Taky tam píšou ,ze to má diferenciál .

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Weima

#19 Nový příspěvek od Killer Koly »

prepocitej si to z toho odkazu, co daval malotraktor. ikdyby te to vyslo levnejsi z rublu, zaplatil bys clo. a jet pro so do rtuska asi taky nema smysl
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Weima

#20 Nový příspěvek od multiexp »

Ten druhý nemá ťahaný rotavator ( z vlastnej skúsenosti viem že ťahaný je omnoho lepší ako ten namiesto kolies čo sa dáva) a slabší motor. Ja osobne by som si vybral asi ten prvý na Slovensku predávaný.
Ale ja mám Forte 10hp diesel vodou chladený ktorý som si dal doviezť z Ukrajiny a s tým som spokojný, no ale na menšiu záhradu ako to ty potrebuješ by som asi ľahší a menší stroj odporúčal, ako som už písal predtým...

modráček
Příspěvky: 181
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Weima

#21 Nový příspěvek od modráček »

https://youtu.be/KD914sYSRNM

Je to jiná značka ale zda se mi , ze tam diferak je. No tady si člověk není ničím jistý

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#22 Nový příspěvek od malotraktor »

modráček píše:https://youtu.be/KD914sYSRNM

Je to jiná značka ale zda se mi , ze tam diferak je. No tady si člověk není ničím jistý
Je to úplně stejný systém jako na tom, který jsem dával já. Akorát má ty "směrové spojky" každou na jedné straně řidítek. Zdá se mi to sympatičtější. Nevím jak pohodlné je při couvání držet pravou rukou páčku zpátečky a ještě si případně pomáhat rozpojováním nápravy. Jedině, že by šla páčka zpátečky taky zaaretovat. Toho jsem si nevšiml, ale možná to jde. Spojka aretaci má, to je vidět někde na videu se sekačkou.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#23 Nový příspěvek od DYK »

Budeš muset natrénovat prstoklad, ale věřím, že se zvládnout dá. Bude to chtít jen cvik. Přehmátnout z jedné páčky na druhou na jedné straně řidítek a při málo plynu bude otázkou okamžiku. Na YT je spousta videí, kde jsou vidět střeva převodovky, převodovky rotávtoru a funkce toho "diferenciálu" :vysmech: Není to žádný Hecht. Weima vypadá daleko líp.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Weima

#24 Nový příspěvek od multiexp »

Je to presne to odpájanie smerového kolesa ( smerové spojky) presne toto mám ja na tom Forte... Celkom rýchlo som si na to zvikol a je to bez námahy zatáčanie. Akurát ked som išiel dole kopcom a brzdil motorom tak ma tlačil plný vozík a keď som odpajal kolesá v zákrute tak sa to správa naopak ako keď ty taháž vozík.
Určite lepšie ako vypínať volnobezky na kalosach...

Ja som maximálne spokojný s takýmto systémom "diferenciálu"

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#25 Nový příspěvek od DYK »

A tak co malotraktor? Červík ještě hlodá, nebo to rozchodil.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Weima

#26 Nový příspěvek od oco13 »

No moja 58 ročná dôchodkyňa veru diferák má Obrázek
a dokonca tri polohy - klasika, uzavierka a celkom odpojený. :typek:

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#27 Nový příspěvek od malotraktor »

DYK píše:A tak co malotraktor? Červík ještě hlodá, nebo to rozchodil.
Jsem celkem rozhodnutý. Přikláním se k naftě. Ale prvně se musím zbavit těch tří F. A to je problém, já neumím nic dobře koupit a už vůbec ne prodat.
Asi se pokusím o víkendu nanosit to co si nebudu chtít nechat na jednu hromadu, vyfotit a dát inzerát.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#28 Nový příspěvek od DYK »

Zaznamel jsi moji připomínku o vibracích toho dieselu? Já to ale nevím, jestli jsou větší a jak moc, jen mě to napadlo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#29 Nový příspěvek od malotraktor »

Chci vzít i tu dvourotorovou sekačku a bojím se aby na to ten benzín měl krouťák, aby ho to nedusilo. Proti naftě je složitější údržba, startování a pak taky asi v zátěži bude kouřit. Nevím...
Nevěř všemu co si myslíš

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Weima

#30 Nový příspěvek od multiexp »

Ja veru na mojom diesli necítim žiadne vybracie na rukách. Teda žiadne nadmerné ako keď to porovnávam s agzatom tak asi rovnako... Zvuk samozrejme iný stroj sa aj inak správa ale na rukách to nepoznať. Nikdy som sa nad tým ani nepozastavoval a ani ma nenapadlo riešiť niečo také

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“