Weima

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Weima

#136 Nový příspěvek od mraveneček »

jestli ten tvůj vozík se vyráběl v Česku, ofotil bych ho a zašel si na magistrát v Třebíči zeptat se co by se s tím dalo dělat. stačilo by ti povolení od domu na zahradu a zpět. :)
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#137 Nový příspěvek od malotraktor »

To by bylo úplně zbytečné, tam se se mnou nebude nikdo vůbec bavit. Byl jsem tam kdysi kvůli něčemu podobnému. Vypakovali mě. Naprostý nezájem něco řešit. Přece tam nejsou proto aby někomu pomáhali.
Vozík je z produkce NDR.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
kopapaka
Příspěvky: 57
Registrován: stř úno 20, 2019 3:45 pm
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Weima

#138 Nový příspěvek od kopapaka »

malotraktor píše: pon led 03, 2022 5:58 am To asi myslíš nějaké to pojištění domácnosti.
Je to "pojištění odpovědnosti":
Pojištění občanské odpovědnosti za škodu
Pojištění odpovědnosti za škodu je velice praktickým pojištěním, které kryje všechny škody, které někomu způsobíte svou činností, nebo provozem svého majetku. Takových situací se může stát velmi mnoho, a jejich hrazení může být velmi velmi nákladné.

Tak například: vytopíte souseda, na Vašem namrzlém chodníku si někdo zlomí nohu, porazíte na kole člověka, který se zraní, shodíte v obchodě drahý výrobek, který se rozbije, Váš pes někoho pokouše, dítě rozbije sousedům okno a tak dále. Situací, které se takto mohou "poštěstit" je nespočet a pokud nejste pojištěni, vždy musíte způsobenou škodu nahradit. Toto pojištění se vztahuje se i na ostatní členy domácnosti!

CO VŠECHNO POJIŠŤOVNA UHRADÍ?

Škody vzniklé jinému na životě nebo zdraví
Škody vzniklé poškozením či zničením věci
Náhradu některých nákladů případného soudního řízení
Neomezený počet škod za rok
Je otázka, jestli se do toho vejde i provoz malotraktoru, ale to asi bez dotazu na nějaké pojišťovně nezjistíte...
Ale když je tam zmíněno kolo, tak šance je.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Weima

#139 Nový příspěvek od DYK »

No to se asi nevejde. kdysi se to jmenovalo pojištění za škody způsobené výkonem povolání a to se určitě nepřekrývá s se zákoným pojištěním odpovědnosti za provoz motorového vozidla.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#140 Nový příspěvek od malotraktor »

DYK píše: ned led 09, 2022 10:29 am No to se asi nevejde. kdysi se to jmenovalo pojištění za škody způsobené výkonem povolání a to se určitě nepřekrývá s se zákoným pojištěním odpovědnosti za provoz motorového vozidla.
Jasný, povinné ručení a ani technický průkaz ničím neojebeš. Buď budu riskovat nebo musím koupit něco co smí do provozu legálně.
Pojišťovna si prachy pochopitelně vezme, ale až dojde na lámání chleba tak tě v tom nechá.
Polemiku o jednání s úřady na tohle téma jsem tady kdysi s jedním uživatelem vedl. On na úřadě uspěl já pochopitelně ne. Byl mezi námi totiž jeden podstatný rozdíl. On byl povoláním policista!!!
Nevěř všemu co si myslíš

modráček
Příspěvky: 186
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Weima

#141 Nový příspěvek od modráček »

https://dum.bazos.cz/inzerat/145959394/vozik-vares.php

Kup něco takového , nafoť to a pošli do Varesu. Návod je na jejich stránkách . Oni ti pošlou TP.
Vozíky VARES jsou připojitelné ke všem běžným typům jednoosých malotraktorů (kultivátorů) např.: MOUNTFIELD, MF70, VARI ... takže i weima

Nebo jezdit bez papíru

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Weima

#142 Nový příspěvek od Proximák »

Už jsem to tady psal, vozík od Varesu mám a v Technickém osvědčení je uvedeno, že "Návěs je určen k zapojení do soupravy s jednonápravovými traktory řady VARI, STAFOR, MOUNDFIELD CS, MF 70." Je to napsáno na malém i velkém TO. Takže Weima má smůlu. Stejně tak to má v TO kamarád, který má vozík z Varesu maximálně dva roky. Takže před koupí vozíku Vares, nebo TO, bych se zeptal, jestli je v tom technickém osvědčení uvedeno, že smí být v soupravě i s Weimou. Dost by mě překvapilo, kdyby to tam přidali.

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#143 Nový příspěvek od malotraktor »

Psal jsem jim jestli se dá jejich vozík použít k provozu na pozemních komunikacích s kultivátorem Weima a odpověděli že ano.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Weima

#144 Nový příspěvek od Proximák »

Pak je otázkou, jestli tomu věříš a co v těch papírech skutečně je. Vari na stránkách taky píše, že jejich vozík může být připojený za jakýkoliv jednoosý malotraktor, ale v TO už je uvedeno že pouze Terra a Vari.
Z logiky selského rozumu, jak může být u nás na silnici legálně stroj, který neviděl ani státní zkušebnu? To by se asi museli ve Varesu plácnout přes kapsu a Weimu se všemi svými vozíky přes zkušebnu prohnat. Jenomže to taky něco stojí a kde by pak byla návratnost? Takže dle mého názoru, Weima byť s legálním vozíkem nemá na silnici co dělat. Schválně jsem zvědavý, jestli si někdo ten vozík koupí a pak se podělí o to, co má v TO :)

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#145 Nový příspěvek od malotraktor »

Omlouvám se se, že to řeším na třech místech. Rozřezal jsem obraceč z Fortschritta. Začal jsem z něj tvořit obraceč k fréze Weima. Zatím to jde bez nákladů, řetězové kolo i řemenici jsem našel doma.
Obrázek

Obrázek
Nevěř všemu co si myslíš

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#146 Nový příspěvek od malotraktor »

Proximák píše: ned led 09, 2022 7:13 pm Už jsem to tady psal, vozík od Varesu mám a v Technickém osvědčení je uvedeno, že "Návěs je určen k zapojení do soupravy s jednonápravovými traktory řady VARI, STAFOR, MOUNDFIELD CS, MF 70." Je to napsáno na malém i velkém TO. Takže Weima má smůlu. Stejně tak to má v TO kamarád, který má vozík z Varesu maximálně dva roky. Takže před koupí vozíku Vares, nebo TO, bych se zeptal, jestli je v tom technickém osvědčení uvedeno, že smí být v soupravě i s Weimou. Dost by mě překvapilo, kdyby to tam přidali.
"Technické osvědčení k vozíkům VARES - Zahradní technika MaM" https://www.mamzahrada.cz/technicke-osv ... kum-vares/
Vidíš tam někde typ kultivátoru, který to smí tahat?
Nebo máte k Vari taky takový techničák?
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Weima

#147 Nový příspěvek od Proximák »

A jaké je datum na tom lejstru, 2006(08). Já mám papír někdy z roku 2017, nemám ho teď u sebe a je tam napsáno tohle. Kamarád má papír o pár let novější a má tam to samé. Malým písmem je to napsáno i na malém TO. Proč to sem píší? Chci jen upozornit na to, aby pak někdo nebyl po koupi vozíku a dokladů zklamaný.
Obrázek Obrázek

modráček
Příspěvky: 186
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Weima

#148 Nový příspěvek od modráček »

Tak jsem se díval co mám označeno v technickém osvědčení ( velký TP)tovární značka Vari
Jednoosak zapojen a provozován pouze s přívěsem Vari.
Výpis technického osvědčení ( malý techničak) je uprostřed napsáno , že se shoduje s typem schváleným ministerstvem dopravy pod číslem 4322-07. To když si vyhledá policajt na silnici tak se mu objeví vše co potřebuje.
https://www.vari.cz/index.php?cmd=download&fId=15878
Malý techničak od Varesu , který tu vidím má uprostřed napsané číslo 2746-03-02
http://www.vares.cz/domain/vares/files/ ... y_2011.pdf
Zase tam je napsáno jaký kultivator se muže k jakému vozíku značky vares připojit .
Sice tam není weima ale je tam po výčtu několika značek slovo …..a podobné.
Je weima podobná jiným tam vyjmenovaným?

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#149 Nový příspěvek od malotraktor »

Často se mě různí lajdáci ptají jestli je to Vari.
Ptám se jen ze zvědavosti. Vari má svůj vlastní techničák?
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15755
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Weima

#150 Nový příspěvek od oco13 »

Takže tu na slovensku sme na tom podstatne lepšie
https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/st ... j-premavke
(ďalej len „zákon č. 106/2018 Z. z.“) patrí jednonápravový traktor s prívesom do kategórie vozidiel V – ostatné vozidlá.

Vozidlá kategórie V nepodliehajú schvaľovaniu, nemusia mať vystavené žiadne doklady a teda ani nemusia byť prihlásené do evidencie vozidiel (nemajú tabuľku s evidenčným číslom).
Teda stačí VP B a poistka

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“