Kumpyho Agzat

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Kumpyho Agzat

#1 Nový příspěvek od Kumpy »

Zdravím Vás, chcem Vám predstaviť môj Agzat. Kúpil som ho pred rokom s rôznym vybavením, akurát vlečka bola na mraky. Momentálne pracujem na novej ale kedže prerábam dom, tak času je málo.

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho Agzat

#2 Nový příspěvek od Kumpy »

Tuto pridam nejake fotky zostavy:
Motor: 2-takt Pa100
Prevodovka: kalsika bez diferaku
Zavazia vsetky ktore sa daju :D
Pluh jednostranny
rotavator
Hrobkovacie radlicky
vyoravaci pluh

Ram na hrobkovacie radlicky vlastna vyroba akurat treba trosku doladit napojenie.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho Agzat

#3 Nový příspěvek od Kumpy »

Caute,

Prosil by som Vas o radu, ake rozmery oja pouzit, trubku alebo jokel? uvazoval som jokel 40x40x3 alebo 45x45x3 nieco stvorcoveho prierezu, alebo trubku. Priemer neviem presne ale hrubka je okolo D=57mmx2,9mm.

Dole prikladam nejake fotky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho Agzat

#4 Nový příspěvek od Kumpy »

Caute,opat nieco zo stavby vlecky, po pol roku som ju konecne zapojil a previezol sa, este je na nej dost roboty, ale tak nech sluzi. Akurat ma zaujma ci som nedal az moc dlhe ojo, ale sedacku este nemam takze tu mozem dat kde mi pasuje.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

modráček
Příspěvky: 181
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Kumpyho Agzat

#5 Nový příspěvek od modráček »

Kumpy, díval jsem se na fotky a nějak mám dojem ze ten závěs oje se netočí.Nebo jak to je?

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Kumpyho Agzat

#6 Nový příspěvek od zde »

Zle sa pozeráš on si urobil otoč ktorú vovaril do trubky oja .Tu otoč má o príspevok vyššie. https://postimg.cc/QFSqwn3P

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kumpyho Agzat

#7 Nový příspěvek od DYK »

Taždopádně bych ten T svár vyztužil. Není tam jen tah.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho Agzat

#8 Nový příspěvek od Kumpy »

Vystuzim. Este to musim vybrusit a prevarit. Je to prototyp.

modráček
Příspěvky: 181
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Kumpyho Agzat

#9 Nový příspěvek od modráček »

zde píše:Zle sa pozeráš on si urobil otoč ktorú vovaril do trubky oja .Tu otoč má o príspevok vyššie. https://postimg.cc/QFSqwn3P
Jo špatně jsem se dival.Mazničky jsem zaměnil za matičky šroubů . Stejne jsem nepochopil výhody tohoto provedení .Taky jsem kdysi dělal nerozebiratelny detail . Teď mám Vari a tam vyndam šroubek a je to venku.Ten svár je dostačující a ještě ho zpevni dorazy otče. Jestli se s nimi tedy počítá . Nezapomeňte orat má přestat pršet

fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Kumpyho Agzat

#10 Nový příspěvek od fronterman »

Ahoj. Ako dopadla výroba vlečky?
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho Agzat

#11 Nový příspěvek od Kumpy »

No ahojte, asi zaciatkom agusta som ju dostal do takehoto stavu ale aj tak narychlo aby bola funkcna pri plneni poslania pri rekonstrukcii domu. Ako mozte vidiet na fotkach :D

Len pre info, takto nalozena plna skridlou ma vaha nakladu cca 800kg.
Samozrejme na konci sa mi podarilo ohnut ojo a preto potrebujem radu co dat ako ojo, aky material mi odporucate alebo aku hrubku steny, jokla atd... (Mimochodom vedel som ze sa ohne lebo som pouzil len material co som mal doma cize aku trubku som nasiel najhrubsiu tak ta tam isla. Plech som kupoval akurat - hrubka 2mm)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Kumpyho Agzat

#12 Nový příspěvek od multiexp »

Ja mám rúru o priemere 80mm a hrúbka 0.4mm a vlečka nalozena na 1.5t ale zlomil sa mi zvar na úchyt otoce oja ( vo zvare)
Prevarenie zosilnené a zatiaľ drží ale idem vyrábať druhú ľahšiu lebo sa mi s ňou ťažko manipuluje ( je to ťažká vlečka z traktora prerobená na frezu)
Tam mám navrhnutý jakel 70x70 s hrúbkou 3,5mm
Podľa mojich odhadov a skúsenosti to ten jakel zvládne. Kedysi som kamarátovi prevaral ojo na vlečka za Zetor a dával tam presne tento jakelt. Vlečka plná hnoja (asi 3-5t) a nemá problém
Ale je pravda že u frezi je ťažisko niekde inde a ojo dlhšie takže nápor je väčší.
Mne skôr stále vŕta hlavnou že či tam rovno nedať pohon ale uvidíme ako bude čas v zime ( tiež prerábam a mám malé deti tak čas využívam úplne inde)

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho Agzat

#13 Nový příspěvek od Kumpy »

Ahoj, ja som sa praveze snazil o lahku a pevnu vlecku, samozrejme vramci moznosti, aj ten agzat je len na nieco urceny a nebudem ho zbytocne trapit. Na to mam vacsi stroj ale k veci, teraz tam mam trubku D=48mm a hrubka je nieco 3 - 4 mm, popravde uplne presne som to nemeral a ani som to presne nepozeral podla tabuliek polotovarov co je to zac, nasiel som ju na zahrade opretu, najvhodnejsiu aku som mal :D
Len otazka je zaco ju vymenit, ohla sa mi tesne za diagonalnymi vystuhami co mam od oja po kraje vlecky, tam som to aj cakal, len by som chcel vediet, co ine tam dat.

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Kumpyho Agzat

#14 Nový příspěvek od multiexp »

Podľa mňa v tvojom prípade zohnať rúru ktorá má vnútorný priemer ako tvoja vonkajší. Odrezať hneď tam kde sa ohla + tam kde je spojená s tými diagonalmy a nasunit na zvisok oja. Privarit o vlečku a o tie diagonalmy čo si prerezal aby si tam tu novú mohol nasunit.
Ešte by som na niektorých miestach kde je nasunuta prevrtal alebo vyrezal otvor do tej novej aby si to tam ešte prevaril.
Materiál asi aký zozenies ideálne nejakú takú hrubú lesenarsku trubku alebo podobné a ideálne aspoň 3-4mm hrubý
Priemer bude väčší a teda aj sila sa lepšie rozloží proti ohybu

Toto iste môžeš spraviť aj s jakelom ale dá to viac práce pri prevarani, ale zas získaš väčšiu silu s nižším priemerom.

Nejak takto:

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kumpyho Agzat

#15 Nový příspěvek od DYK »

Je-li třeba vyztužit oj, protože třeba pruží, nešlo by zespodu jen navačit plocháč? Samozřejmě nastojáka.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“