Janku Prckolet vari xp-200

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Janku Prckolet vari xp-200

#1 Nový příspěvek od Prckolet »

Honzikuv Prckolet: https://postimg.cc/gallery/zrDMKx4

motor vari xp-200
prevodovka dsk-317
dvojmontazka
vaha buh vi nevazil jsem :d

protoze jsem dostal k narozkam sestavu vari a od kamose system balcar tak jsem si rek ze si udelam nejakou 4x4 masinku ale kvuli ruznorodosti prevodovych stupnu u balcaru a vari jsem od toho upustil a rek si ze si postavim jen napodobeninu vari quattro. Dalsi prioritou bylo nedat dohoho ani korunu krom meho casu, elektriny pri svarovani(abych nekecal tak predni kolecka jsem musel koupit v obchode) a par elektrod :) vse co jsem pouzil jsme mel bud to doma ci v praci nebo nasel u kamose na dvorku (vrakoviste). muj umeleckej samr a zrucnost jsou otresne ale bohuzel nikdo nejsme dokonali :d ale ja jsem na sebe hrdej a svete div se vari uz neco malo odvozilo :) a to do pomerne velkeho hrbu. system jeste neni hotov nemam rucni brzdu, zakrytovani a podlahu ale jinak beznej provoz to zvlada s nadhledem :d zadni cast jako takova je pomerne lehce zdemontovatelna a po pridani lanka plynu a odpojeni brzdovejch trmenu je z toho opet obyc vari. vlek za vari jsem si udelal ze stare karky u ktere jsem navaril oko na spojeni uúravil nakladovej prostor na vyklopnej a dal 13 kola z feldy. nejezdim do lesa a nefarmarim vari jsem dostal kvuli sekacce na humno a rotavator na zorani zahradky pro moju ktera si nasadi nejake ty drobnosti jinak to nema u nas vyuziti. pouzil jsem ji jen pro prevoz materialu ze stavby.

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#2 Nový příspěvek od Prckolet »

Protoze jsem doma mel motor Tecumseh Vector XL/C vlv55 tak jsem se rozhodl ze jej dam na me vari prevodovka dsk-317 a vyzkousim co umi (puvodne vari xp-200) no musim rici ze tenhle motor ma stejnej vykon ale ta kultivovanost chodu je jinde a hlavne to startovani je na brnk
jeste jedna z vyhod tohoto motoru je ze mam vyvod na remen nad spojkou takze se da udelat hnany vyvod na nejaky pripojitelny system uz si pohravam s myslenkou co tam zkusim nabastlit.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#3 Nový příspěvek od Prckolet »

Kluci technickej dotaz u motoru Tecumseh Vector XL/C vlv55 jsou jaky max otacky je to tech zminenejch 3800 nebo muze i vic?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#4 Nový příspěvek od thovt »

Víc bych nepokoušel motor roztáčet, vzhledem k poloze motoru , píst muže vylítnout.

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#5 Nový příspěvek od Prckolet »

jj jasne technicke omezeni je jasne ale jen jsem se ptal zdali nekdo nezkousel provozovat motor s vice otackama ikdyz na max se jezdi malokdy ja si prave dnes steloval max otacky


Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#6 Nový příspěvek od Proximák »

Zbytečně moc. 4T Pohonné jednotky k Vari a převodovky k nim jsou stavěný na 3600ot./min.

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#7 Nový příspěvek od Prckolet »

tak jak rikam na max stejne nikdy nejedu a na noznim pedalu mam jeste nastavenej doraz pred max plynem. ted uz my tam schazi jen hnana predni naprava :d

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#8 Nový příspěvek od DYK »

Tento Tecumseh je celkem dobrý motor a je škoda ho ničit přetáčením, protože na tento motor i 3600ot/min je strop. Teda při zachování životnosti. Píst nikam nevyletí ale ojnice může a to je konec toho motoru. Já řečem o citu obsluhy moc nevěřím, by mě zjímalo, kdo slyší ve třech tisících a víc čtyři sta otáček. Je to nesmysl a duchařina. Takže ano, tento motor se přetáčí, nesvědčí mu to a zkracuje to jeho životnost.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

davidof
Příspěvky: 353
Registrován: stř led 13, 2010 9:37 pm
Bydliště: Přerov

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#9 Nový příspěvek od davidof »

Zdar taky mám tento motor aji s tou pomocnou řemeničkou mám to v Agzatu ale nenapadá mě žádný využití co tím budeš pohánět?

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#10 Nový příspěvek od Proximák »

A co se podívat na Balcar, když k tomu ta pohonná jednotka byla určená? ;-)

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#11 Nový příspěvek od Prckolet »

Tak jsem se zase hral! v praci odrovnali sekacku a ja si ji vzal ze si ji doma preskladam pod trakturek a napojim na vyvod z motoru ale po delsi uvaze jsem se rozhod to jen vyzkouset na prednim nosici a s vlastnim motorem a ejhle funuje to dobre.
Obrázek
Obrázek
ale ted shanim tohle:
Obrázek
abych to mohl napojit na vyvod kterej mam udelalnej z toho motoru

no na balcar jsem se uz koukal je tam tuna prislusenstvi ale spis me zaujalo ze dingo mel hydraulicke cerpadlo ale zaboha nikde jsem nenasel z kama bylo vyvedeno a jaky melo tlak.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#12 Nový příspěvek od Atlan »

Chapem dobre ze ten motor ma 5,5hp? Tak to na tu kosacku zabudni, jedine ze budes sekat 1 az 2 cm z travy a pojdes krokom a to tam nesmie byt husta datelina alebo anglicky travnik.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#13 Nový příspěvek od Prckolet »

ano chapes to dobre je tam 5.5 hp ale neboj pokud bych mel tuhle kosacku dat pod traktorek a hnat ji jednim motorem dal bych tam silnejsi motor.
aktualni sestava je naprosto dostacujici a stiha sect opravdu prerostlou travu ale potrebuju doresit velikost otacecich kol ty co tam jsou jsou tezce na hrane!

Obrázek

aktualne nemam lepsi foto akorat jsem dosek humno :d ale je to okej oba motory pracuji na nizke otacky take by to mohlo aj chvilku vydrzet :d

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#14 Nový příspěvek od DYK »

Ta sekačka by měla zabírat alespoň jednu stranu kol, jinak si ujíždíš neposečené.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Janku Prckolet vari xp-200

#15 Nový příspěvek od oco13 »

Ak kosačka neprkrýva stopu traktora tak je to oničom. :-/
Aspoň takto Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“