Motor B&S Quantum 55 (JMB55B3V) z bubnovky na DSK317?

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pavel72
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 24, 2011 8:55 am
Bydliště: Kromeriz

Motor B&S Quantum 55 (JMB55B3V) z bubnovky na DSK317?

#1 Nový příspěvek od pavel72 »

Ahojte,
známý má bubnovku z roku 1996 (Mepol Libice) a na ní Briggs Straton Quantum 55 XM I/C.
Příruba vypadá stejná (80 mm spojka) jako u ostatních motorů, takže fyzicky by to mělo pasovat (moje XP 200 na tu sekačku sedne).

Ptám se, jestli je to možné bez nějakých problémů provozovat na DSK 317 (chtěl by něco aby mohl rotavátorovat eventuálně další polní věci) nebo kdyby chtěl jenom rotavátorovat, tak třeba i s T20. Prostě jestli je to možné použít na převodovky Vari.

Co jsem našel, mělo by to mít 5,5 koně.

Díky
„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Motor B&S Quantum 55 z bubnovky na DSK317?

#2 Nový příspěvek od Proximák »

Z tvého popisu usuzuju, že má pohonnou jednotku JMB55B3V. Ta pasuje bez jakýchkoliv úprav na všechny převodovky a jednoúčelové stroje určené pro čtyřtaktní pohonné jednotky.
Pokud by se použila T-20 nebo DSK-317 pro dvoutakt, lze vyměnit jen upínací kolíky za nýtky pro 4T a jede se dál. Ovšem s nižšími otáčkami na výstupu, cca o 1/3. Stroj bude pomalejší, zpřevodovaný více do síly.
Jen to nové vlákno jsi nemusel kvůli takovému jednomu dotazu zakládat, mohl jsi to šoupnout do Vari Systému a bylo by. Třeba to moderátor uklidí :friends:

pavel72
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 24, 2011 8:55 am
Bydliště: Kromeriz

Re: Motor B&S Quantum 55 z bubnovky na DSK317?

#3 Nový příspěvek od pavel72 »

Ano, to číslo sedí.
Díky.

(Přijde mi právě logičtější nové vlákno, než úplně všechno nacpat do jednoho, které má stovky stránek a samo se stává nepřehledným)
„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Motor B&S Quantum 55 z bubnovky na DSK317?

#4 Nový příspěvek od Proximák »

Mně přijde název tématu dost zavádějící. Původně jsem myslel, že chceš cpát nějaký motor z bubnovky (jednoúčelové) na DSK-317. Že ti budu psát o tom, jak si musíš dokoupit spojku, přírubu kleče a další věci kolem a že je na zvážení, kolik to bude stát a kolik stojí celá pohonná jednotka. Až po přečtení úvodního příspěvku mi došlo, že se zde jedná o něčem jiném a na to jsem reagoval.

Že je vlákno Vari Systém nepřehledné? No, máme tu na fóru funkci na vyhledávání, stačí ji používat. A kdo má svůj stroj, může mít o něm své vlákno. Třeba jak to mají kolegové ve fóru Z25. Jednorázové dotazy, jako ten tvůj mají v Obecné diskuzi. Toť můj názor na věc.
Chudák DYK už na to tady raději se...

pavel72
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 24, 2011 8:55 am
Bydliště: Kromeriz

Re: Motor B&S Quantum 55 z bubnovky na DSK317?

#5 Nový příspěvek od pavel72 »

Ale to je bubnovka a jestli je jednoúčelová, to já nepoznám, ale asi je jednoúčelová, co jinýho s bubnovkou :-) (kdybych věděl všechno, tak se neptám na fóru). Snažím se nadpisy psát co nejlépe (jsem správce sítě, tak jsem zvyklý, internet mě "živí" a na fórech jsem posledních 20 let), vyhledávat jsem samozřejmě zkoušel, ale nic k tomuto konkrétně jsem nenašel.
„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Motor B&S Quantum 55 z bubnovky na DSK317?

#6 Nový příspěvek od Proximák »

Jednoúčelový stroj je něco jako třeba Agatha. Motor se nedá sundat, nedá se sundat buben, umí jen síct. https://www.vari.cz/produkty/bubnove-se ... a/cp:1096/
To co popisuješ asi ty, je pohonná jednotka (motor podle požadavků výrobce PJ, spojka, příruba, kleče) + malá převodovka DSK-316 se Samsonem a nebo přímopřipojitelný podvozek, třeba BDR-650V https://www.vari.cz/produkty/stavebnico ... /cp:41897/ Pohonná jednotka jde sundat a použít na jiné převodovky nebo adaptéry.

Je rozdíl pohonná jednotka a motor. Motor je část pohonné jednotky ale i jednoúčelové sekačky. Proto mi přijde ten název tématu nešťastný, pod tím si představím to z prvního odkazu.

Ale beru to, jsi lajk a asi se v téhle Vari problematice moc nepohybuješ. Tím bych to uzavřel, tvůj dotaz už jsem ti zodpověděl a dál už tady spamovat nebudu :friends:

lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Motor B&S Quantum 55 (JMB55B3V) z bubnovky na DSK317?

#7 Nový příspěvek od lezgy »

caute
tak otazka
VARI AGATHA DS-521Z
nasiel som toto vlakno tak by ma zaujimalo
ma to primer a motor xp200
otazka
pri tlakovani primeru, nemalo by pocut tahanie benzinu?
posledne zdochol len tak z nicoho, kus to nacierno zadymilo a odvtedy nie a nie to natocit
aktualne ako pisem pri tlakovani primeru nepocut prudit palivo
ako by to malo fungovat?
da sa nejako zisti ci je motor kaput?alebo rpeco to moze haprovat?
zajtra este kupim novu sviecku aj ked doteraz startoval na prvy sup
* * zdedil som ho nemam sajny ohladom servis history okrem cca 12 defektov na dvoch kolesach,, asi nieco pameta

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“