Vari senohrab SH-600 - k jednoosáku

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
HonzaMalySadar
Příspěvky: 15
Registrován: ned pro 17, 2017 9:01 am
Bydliště: Písek

Vari senohrab SH-600 - k jednoosáku

#1 Nový příspěvek od HonzaMalySadar »

Našel jsem novinku výrobce z Libice. V podstatě jde o sluníčkový nahrabovač před nosič Lucina MaX.

Výrobce - https://www.vari.cz/produkty/multifunkc ... /cp:41749/
YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=MMNIZd0pVio

Zatím jsem k tomu nic relevantnějšího nedohledal, hodně mne to zaujalo na moji louku/sad cca 5000 metrů, kdy není problém posekat, ale uklidit (mulčovač mám a kvůli kytkám ho chci používat jen výjimečně, takže hlavně seču bubnovkou).
Zajímalo by mne, jak široký pruh bych dokázal shrabat do řádky, pruhy cca 5-6 metrů od sebe by mi vyhovovaly, nemám představu, kolik hmoty to zvládne, když bych uvažoval 120 cm vysokou hustou trávu. Nabastlil bych to na dakra fd2h, ten dokáže být o něco rychlejší než Lucina (Lucina 2,0-2,8 km/h, dakr 0-6km/h), předpokládám správně, že při vyšší rychlosti by nahrabovač fungoval o něco lépe na dakrovi než na lucině?
Na peníze mi to přijde rozumné a asi by se to i líp skladovalo než obraceč píce.

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Vari senohrab SH-600 - k jednoosáku

#2 Nový příspěvek od PEST »

Co mám zkušenosti se sluníčkama za traktor, tak počítej že jedno jeti, druhým to prehrnes, s třetím už začíná být problém když je hodně materiálu ale dělal jsem že jsem shrnul jednu řadu uprostřed takže minimálne 4 jeti, dvě a dvě zvládneš, možná i 6, víc už jen když bude málo materiálu.

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Vari senohrab SH-600 - k jednoosáku

#3 Nový příspěvek od Proximák »

Se senohrabem jsem vloni dělal a nebylo to špatný. Je to koncipováno k Maxovi a záběr senohrabu odpovídá zhruba záběru jeho bubnové sekačky (62cm). Při obracení vlastně jen otočí a trochu načechrá řádek, který předtím posekla sekačka.
Shrabovat s ním jde bez problémů. Limit se mi nepodařilo najít, ale dělal jsem otavu, takže tráva nebyla tak velká jako uvádíš ty. 120cm dlouhou hustou trávu z 6 metrů bych nenařádkoval ani s OPéčkem, Senohrab si myslím že by to taky nedal. To je dost velká délka.
Jinak je to zajímavá alternativa, ale je potřeba počítat s neduhama, jako mají všechna sluníčka.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“