Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#1 Nový příspěvek od mastnacek »

Mame tady par lidi ktery uz makaj s frezama vyrabenejma v cine, typy Zubr apod. Hledal jsem lip zpracovany frezy stejnyho typu, protoze jsem z drivejska tusil, ze napriklad Kubota a Yanmar delaji stejne frezy ale ta kvalita je jiste jinde nez ty cinske ktere se pak prodavaji vsude na vychode. Videl jsem pred lety i nejakou verzi ktera se prodava v Mexiku ale to jsem uz nenasel.

Tady Kubota rocnik 2019!
https://www.youtube.com/watch?v=bLLnaQ1sOxg


Tohle je nejaka licence vyrabena v Indii
https://www.youtube.com/watch?v=dZn05htPjgY
https://www.youtube.com/watch?v=-G3GgOnm4cU

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#2 Nový příspěvek od LukasPF »

8) pekné....

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#3 Nový příspěvek od mastnacek »

Kdyz to clovek porovna ty videa s videama tech vsech zubru a zirek tak nevim nevim
https://www.youtube.com/watch?v=Pi42N0hhxFI

Vzdalene me zvuk tech jednovalcu pripomina 25ku :)

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#4 Nový příspěvek od Veteranista! »

Mě se líbí ta motorová jednotka, tu bych bral.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#5 Nový příspěvek od mastnacek »

Kubota je prodava i zvlast. Psal jsem ceskymu zastoupeni ale zatim bez odpovedi. Ne ze bych to chtel kupovat ale tak pro strejcka prihodu. Libi se me to, je to nova technika a vypada solidne.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#6 Nový příspěvek od Veteranista! »

To bude pálka, že snad ani cenu vědět nechci za novej a nevím zda ojetý by se dal sehnat.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#7 Nový příspěvek od DYK »

Když člověk porovnává ty Kuboty a Zubry a pod, jistě mu neujdou všelijaké rozdíly v konstrukci a kdo ví, co všechno ještě není vidět. Je otázka, jestli to snese srovnání. Leda že obojí má jednu osu.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#8 Nový příspěvek od mastnacek »

Yanamar
https://www.yanmar.com/id/agri/products/#anc04

Dyku, sice jsem psal frezy stejnyho typu, ale nemyslel jsem tim nachlup stejna konstrukce vseho jen s lepsim zpracovanim. Zatim jsem nenarazil na ceny novejch stroju. Ale asi uz muzu rict s jistotou ze do evropy se to nedovazi. Pritom si myslim ze treba normy na motor by meli po Dieselgate projit bez problemu :))

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#9 Nový příspěvek od DYK »

Vzhledem k objemům motorů a jejich konstrukci, nemůžou motory projít emisema.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#10 Nový příspěvek od mastnacek »

Jses si jistej? Kubota ani Yanmar nejsou zadny orezavatka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#11 Nový příspěvek od DYK »

No já raději ustoupím, nebo mě bez zdůvodnění a vysvětlení označíš rasistou.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#12 Nový příspěvek od 123 »

Veteranista! píše:To bude pálka, že snad ani cenu vědět nechci za novej a nevím zda ojetý by se dal sehnat.
Tak ono dražší to určitě bude, jenže jen relativně. Tu kubotu myslím nebudeš muset hned novou předělávat, přetěsňovat, převařovat sváry, čistit z převodovky písek atd, to asi nehrozí. A materiály na tom, to taky nejspíš nebude z pórovatý průsvitný litiny a autoplechů. Když koukneš na ty japonský traktorky, co sem dovážejí, tak je to starý ale drží to a co to práce ještě udělá. Typnul bych si, že na tu kubotu by člověk nemusel 10 let sáhnout a sloužilo by mu to pořád stejně.
Tohleto je právě ta pilka za 25 tisíc, jenže koupit se dá jakási i za 2,5 a najdou se lidi, co budou tvrdit, že je ta laciná lepší. Když se na ní budou jen koukat, tak to možná jo, jenže na to, aby s ní udělali stejně práce jako s tou drahou, by jich spotřebovali tak 20, tak co potom vyjde levněji? Ta kubota to asi žádný obyčejný ošizený spotřebák za pár korun asi nebude

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#13 Nový příspěvek od mastnacek »

123: presne jak pises. I kdyby to bylo drazsi tak se to "zaplati". Docela i verim tomu ze to jsou nesmrtelny stroje, kdyz clovek vidi co s tim ti rakosnici vyvadej. Netusim jestli 3 diskovej pluh ma mensi odpor nez treba jednoradlice u PFky, oni snad vsecky operace delaj an volnobeh me prijde. Na par videich je videt jak je reseny rozsireny kol a to uz je slusnej rozchod i nekde do kopcu. Ale klece jsou teda ukrutne dlouhy. S tim by se v lese uz asi dost blbe manevrovalo.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#14 Nový příspěvek od 123 »

Na těch hočiminech je zajímavý i to, že na videích od nich jsem našel kuboty, yanmary ale třeba toho zubra ani jednoho. A přitom je to vietnam, kambodža, laos, do číny to tamodsud mají přes kopec a připadá mi z těch videí, že peníze vydělávají těžce a na nějaký velký rozhazování moc nemaj. No jsou to ale pitomci, že místo aby koupili za pár šušňů čínskýho zubra a ušetřili, tak radši vypláznou balík za kubotu. Nebo že by moc dobře věděli, proč to dělaj takhle blbě?
Copak odpor pluhu ale viděl jsem i videa, kde na tom měli vepředu shrnovací radlici a hrnuli s tím hlínu, dokonce i s těma železnýma záběrovýma kolama. Nahrnovali hrázky hlíny kolem rejžových polí aby to mohli zaplavit, to s tím tam dělaj asi běžně, rovnali cesty a tak a nezacházejí s tím hezky. Když zareje radlicí tak se to hrabe, kvičej řemeny nebo to udusí ale a nic se mu na tom neulomí, nepřekroutí a neurve. A co za tím tahají naložené na kárách a do kopců, no to taky

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Frézy v Japonsku, Číně, Indii apod.

#15 Nový příspěvek od mastnacek »

Tipuju ze tohle co maj na videich tak jsou "specialy" ty dlouhy klece atd aby s tim mohli v tom blazinci pracovat. Zubri, Zirky a jinsi modely od kuboty, yanmaru nebo nejaky ty indicky, to je asi na "normalni" zahradniceni.

Videl jsem jak vyvracej ohorely parezy. Vepredu tlustej plochac a proste rozjede a bum..a znova...

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“