Minitraktory SCOUT

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Minitraktory SCOUT

#1 Nový příspěvek od DYK »

Jak se zdá, už to nebude doména jen Ruska nebo Ukrajiny, prodává se to i v Polsku a doufám, že vedou i celý sortiment ND. Má to jakési evropské certifikáty. Ta osmnáctka je řádově za sedmdesát tisíc korun, což je snad snasitelný a pokud se trefí nějaká akce, je k tomu i nějaké nářadí. Současně, sekačka, vyoravač brambor, sluníčka na seno.

http://scout-eurotrade.pl/
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Minitraktory SCOUT

#2 Nový příspěvek od Killer Koly »

maji hodne dobre ceny
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Minitraktory SCOUT

#3 Nový příspěvek od JARDY »

Fakt pěkné,ale jako správný Čech si kladu otázku co za tím stojí?Pár let se snažím uplácat si malý strojek,výsledek zatím bída.
Dneska vím,že i čínská kopie čehokoli bude lepší a hlavně levnější než co udělám na koleně.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Minitraktory SCOUT

#4 Nový příspěvek od DYK »

Já jsem váhal, kam toto dát, jestli do asijských strojů nebo do jednoosáků. No, je to z asie a jsou tam i jednoosáky ale nejen jednoosáky. Nejsem vztahovačnej ale z mého pohledu za tím nic není - nic z toho nemám. Jardy, tebe musí uspokojit jen konstruktérský výsledek a zabavení se prací ať to stojí co to stojí. Dnes ta domácí výroba asi jiný plusy nemá.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Minitraktory SCOUT

#5 Nový příspěvek od amatér »

vyrobeno v číně, jednoduché dvouválce, nesynchronizované převodovky, celkem na úrovni třicetileté Kuboty a to i cenou. Jen jestli ta Kubota i přes svoje stáří nevydrží déle. Ale kapotáž je u těch scoutů docela pěkná. Cena určitě naroste s homologacemi a taky až dojde na emise.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Minitraktory SCOUT

#6 Nový příspěvek od DYK »

Jednoduché dvouválce? Kde? V kterých? V jednom? A právě ta letitá konstrukce, kterou i oni zmiňují může spoustu lidí oslovit. I na cenu to jistě bude mít vliv. Ne každý si může pořídit stroj "na firmu" ale utápí v tom svoje již zdaněné výplaty. Nevím, o jaké další homologaci je řeč. Ty naftové jednoválce mají podobný výkon jako motory zahradních traktůrků a žádných problémů s emisemi taky netrpí. Minitraktory SCOUT neprodávají od letoška.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Minitraktory SCOUT

#7 Nový příspěvek od amatér »

Koukal jsem teda jenom na jeden označený T224 a tam teda ten dvouválec je 1149ccm. Nedávno jsem si přihlašoval novou hračku, taky asiata a on je trochu rozdíl mezi nějakým certifikátem kvality a COC listem, který dopravka nekompromisně požaduje v originálním výtisku. Však počkejme, až jej někdo doveze, ta cena je tak lákavá, že to určitě tady uspěje.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Minitraktory SCOUT

#8 Nový příspěvek od vitex »

Tyto stroje mě zaujaly a líbí se mě.

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Minitraktory SCOUT

#9 Nový příspěvek od Jan_2 »

Jestli na to spravne koukam, jsou to jednoosaky typ "ZUBR" , jak je tu jiz vlakno jinde, ale je kolem nich postaven traktor.
Mam cinskej telefon a nejak se mi tam podarilo nahrat neco jako youtube v cinstine, a oni tam maji na tomhle zaklade i nakladacky, ktery teda celkem fest nakladaj (druhy rozsireny typ je v zakladu motorka naroubovana na nakladak) . Je teda pravdepodobny, ze i dost dilu bude podobnych s tim Zubrem. Ohledne toho osvedceni - na tom certifikatu je napsano , ze ho vydali v Anglii, a jednou tu nekdo daval odkaz na vozitko z papiru s odkazem, ze bylo schvaleno, protoze v Anglii je k spusobilosti potreba snad svetlo a brzdy :) . A otazka je, co bude s timhle schvalenim po brexitu. Mimo toho Ciągnik SCOUT T-224 , ten vypada, ze je jiny konstrukce.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Minitraktory SCOUT

#10 Nový příspěvek od Honza_2 »

amatér píše:....... naroste s homologacemi a taky až dojde na emise.
Koupit stroj, otočit výfuk pod stroj at ten výfuk není vidět, dozadu na blatník přidělat zásuvku na elektrický proud jako mají elektroauta na baterky, vedle nápis IV jako elektrický a na zadní opěrák sedadla namotat prodlužovák na elektriku a vydávat to jako za elektrický stroj. :dovca:
A emisní norma muže jít do :wc: :smich: :jazyk: Vždyť je to stoj na spracování půdy atd.

Dneska je kvuli afeře DieselGate poblázněnné na emise a otáčejí to na pojizdné baterky. :shock: :shock:
Nakonec se za 5 roku vrátí naftové motory na výsluní.

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/nem ... uch-cisti/

Jako by situace okolo dieselů v Německu nebyla dostatečně bizarní, stala se nyní ještě bizarnější. Motory donedávna odsuzované jako zdroj znečištění jsou nyní označovány za čističky vzduchu.

Konec srandy. Já bych si ten stroj Minitraktor SCOUT koupil.Cena je tam fakt pěkná.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Minitraktory SCOUT

#11 Nový příspěvek od filip »

4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Minitraktory SCOUT

#12 Nový příspěvek od DYK »

Jo, už to zde jednou je a je to 4x4. Já nevím, jestli bych chtěl 4x4. Na co? V této velikosti. Vypadá to, jako stroj "první generace".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Minitraktory SCOUT

#13 Nový příspěvek od 123 »

Na co 4x4? Podle mě snad jedině na to, aby se na tom mělo co pos...
Tekačko je menší ale o 4 metráky těžší, už to o něčem vypovídá a při kvalitě materiálu na většině čínskýho spotřebního zboží co jsem tak měl možnost vidět, no nevím

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Minitraktory SCOUT

#14 Nový příspěvek od DYK »

Taky bych 4x4 zde viděl zbytečný. Tekáčko je těžší a třeba o 4 metráky ale toto je zase snad za míň než třetinu. Je fakt, že je tam pár věcí, který by bylo radno prověřit a případně dořešit, takže rozdělat, ale třeba PRAKTIK to pochopil a šel touto cestou a má jakousi jistotu. Ono taky ta hmotnost vychází z konstrukce a na SCOUTU kromě sklíček a páček je vše v plechu ocele a litiny.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Minitraktory SCOUT

#15 Nový příspěvek od Britt »

Mě ty traktory líbí, ale chtělo by to homologaci, aby mohli na silnici.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“