Mastnakova Prdlavka PF-62

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#76 Nový příspěvek od mastnacek »

Thovte, tohle je cca 1/4 z toho co mam zorat. Tohle je jen pro cesnek. No uz se tesim, az ho dam vopiskovat a poleju ho alkytonem. U TJcka jsem mel PON jak novej i s krojidlama. Toho hodne lituju.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#77 Nový příspěvek od thovt »

No asi ti chybí i převozní kolo nikde jsem na fotce neviděl https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... xpezdNMj&s
Kdybys sehnal držák na nože tak bys mohl mít předradličky i nuž,byl plnohodnotný pluh.
Tohle je předchůdce, radlice je naprosto stejná https://s15.postimg.cc/q3h1fk8az/01151.jpg

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#78 Nový příspěvek od mastnacek »

pole mam za barakem, kolecko me netrapi. A na zpatecku se jede s pluhem jeste lip. Naklady toho konaku maj tri diry jestli dobre koukam.

Dyku, tak co rikas na policko?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#79 Nový příspěvek od DYK »

No, raději řekni, co chceš slyšet, já ti to napíšu. Ať nedojde k nedorozumění. :) Ale teda taky bych sázel česnek. I bych na něj chystal, jenže všichni co mi ho slíbili, selhali. Takže budu mít co? No budu mít hovno. Ale jo!!! Zvoraný to je a na česnek to stačí :red:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#80 Nový příspěvek od mastnacek »

nebudu ti rikat co mas psat. Hele klidne ti kilo poslu at vidim jak pripravujes a sazis. Dej me do sz souradnice.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#81 Nový příspěvek od DYK »

Jak bych sázel to kilo ti můžu zhruba nastínit. Rotavátorem sestaveným z Vari Global do zoraného, nalajnovat, kolík a do země. Zasypu - posypu křevěným popelem. U válím ručním válkem. Vyznačím půdorys. Budou mě bolet kolena bude mě zima a jdu domů!!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#82 Nový příspěvek od mastnacek »

tak davaj adres poslu

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#83 Nový příspěvek od DYK »

Jo a ten česnek - dávat kilo na pole je nesmysl a důchodci na zahrádku jedou po své linii. Děkuji za nabídku, za bezplatnou nabídku, ale je to škoda tvých peněz a mě to zas tak nepomůže - nevyřeší sadbu na pole.
Taky přemýšlím si vyrobit takovou tu trubku s otvíracím spodkem na sázení. https://tvojefarma.cz/hobby-seci-strojk ... sneku.html Někdo vyhrábne drážku "nasype" zahrne a je to. Já pořád věřím na orientaci sadby a zase tolik toho na sázení nemám, abych pořizoval sazeč. Leda ruční, ale ten zase moc neorientuje sadbu. Navíc se mě osvědčilo sázet "dřív" ale hlouběji.



Je ještě jeden "model" a není z ruska či ukrajiny je někde z BIH nebo tak a je menší taky řetízek a misky ale nemůžu to teď najít.


Ty vole, dívé!!!!

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#84 Nový příspěvek od mastnacek »

Sazime rucne do jamek rucne pichanejch

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#85 Nový příspěvek od DYK »

No jasně, to ti dovolí orientovat sadbu. Když pominu orientaci bříška sever - jih a pod. což má vliv na řádek, tak trubkou aspoň pošleš strouček špičkou nahoru.
Toto je ten "menší" ruční řetězovej sazeč

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#86 Nový příspěvek od 123 »


mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#87 Nový příspěvek od mastnacek »

Ceka me doorat zbytek pro zeleninu a pak policko pro brambory. Tak si rikam, jestli pri nastavovani, kdy zvednu kolo do tech 17cm, pak srovnam pluh do roviny, natavim patku, tak jestli plati ze kdyz pohnu pluhem na zavesu o 1cm dolu, tak je to i o 1cm hlubsi brazda nebo jestli se tam neco jeste nascita. Premejslim ze bych si nejak ocejchoval zaves abych to nemusel za rok zase nastavovat.

Taky si rikam, ze se asi daleko lip v terenu nastavuje pluh v zavesu jako ma treba Vari nebo ruskej Motorsich apod. U origo zavesu me pri nastavovani prislo, ze me nestaci misto pro ty posuvny dorazy, ale nechtel jsem do nich rezat ( zkracovat je ).

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#88 Nový příspěvek od DYK »

Jednoradlicný oboustranný pluh (Roudnický pluh) NM 01-101 nebo 102 pro Vari má nastavovací těleso taky jen pata - špička a boky se dělají na pluhu na kamenech západek. Pokud se s pluhem oře do výrobcem popsané hloubky, je jejich rozsah dostatečný a řekl bych, že stejně to bude i u toho tvýho pluhu.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#89 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyku, jde me o to, kdyz uz nastavuju a jsem zacatecnik, tak bych rad nastavil dobre. U Pfky jsou vule v zavesu, v zamcich dorazu a ono to nejakej ten stupen udela. Ale ja to vyfotim nebo natocim, mozna to blbe popisuju o co me jde.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#90 Nový příspěvek od DYK »

Všude jsou nějaké vůle to si nevybereš. musíš nastavovat až co si pluh řekne.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“