Mastnakova Prdlavka PF-62

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#91 Nový příspěvek od mastnacek »


Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#92 Nový příspěvek od DYK »

Vyvážení dovážením myslím dobrý, vůle se musejí vy-eliminovat nastavením na poli. Je třeba se vysrat na špalek na betoně a vybaven teorií se učit v zemině.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#93 Nový příspěvek od mastnacek »

vuli na cepu telesa vezmu svareckou a vyvrousim a bude to ok, takhle to dokaze hodit o par stupnu. Nebo je varianta vyvrtat do dorazu aspon 10 diru a cep na konci kulatej. Nevi dyku jestlis tenhle pluh nekdy nastavoval, mas tam jen ty posuvny dorazy, vejskove nastavitelnej zaves a nastsvitelnou patku. Ten beton se "spalkem" bych nevynechaval. Kdyz se trosku vymezej vule, bude doladeni v terenu snazsi nebo nebude vubec potreba.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#94 Nový příspěvek od DYK »

Nastavitelná patka? Jasně, ale ta se seřizuje dle hodnot výrobce se špičkou k ose Tažnému tělesu pluhu!!!! Výškové nastavení je totéž jako to na špici - na patu, jinak ty dorazy stejný. Jsou to pluhy z jedný fabriky!!! Navíc v té fabrice asi věděli co dělají a neradno nedodržovat hodnoty uváděné výrobcem. Pak to nemusí fungovat jak má. Určitě mají také spočítané, že když bude předchozí brázda hlubší než uvádějí, jednak pluh už nepůjde doseřídit na dorazech a druhak se může stát, že pluhu poleze se zeminy zadní hrana ostří, protože náklonem jednoosáku se mění vzdálenost vnitřní hrany kola jedoucího v brázdě od středu stroje.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#95 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyku budu to muset postudovat, mam nejakou knizecku opravy zem. stroju. Ta patka nema moc velkej krok, ale geometrii to urcit rozhodit dokaze. Ja ji seridil tak, ze kdyz jsem mel kolo zvedly o 17cm, pluh sedel celou hranou ostri rovnomerne na zemi, tak patka je taky rovnobezne. Je rakt ze na kraji pole to musim pluhu trosku pomoct do zeme ze ho prislapnu, pak uz si ale drzi svoje. Takze mozna to chce postacit trosku vic na spicku?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#96 Nový příspěvek od DYK »

Já jsem se asi nevyjádřil jasně. Patka se zapojením ke stroji a seřízením nemá nic společnýho. Seřizuje se klidně bez traktoru a dle popisu a hodnot výrobce pluhu. A spolu se špičkou nákladu.
Zase nevím, jestli jsem to napsal srozumitelně. Existuje nějaké základní nastavení pluhu a to se týká i patky. Až potom se strojem v brázdě aby to oralo hlouběji, mělčeji a tak.
Najdeš-li návod k pluhu co máš, máš vyhráno tam to bude a nemusíš číst obecné texty.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#97 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyku prostuduju to a hlavne me jeste ceka dost orani tak budu zkouset.

Premejslim jestli by melo pod brambory smysl jeste pouzit podryvak pri jedny operaci? Treba o 10cm pod brazdu?

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#98 Nový příspěvek od mastnacek »

https://www.youtube.com/watch?v=HfvCPxABY3c

Na tomhle videu jestli jsem mu dobre rozumnel a koukal, tak ma pluh o nejaky 3cm vyosenej. Taky tam rika neco o tom, ze i desku ma sbrousenou do hrany. Dyku ty jses takovej starej struktur, rozumis mu?

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#99 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak jsem si prelozil diskuzi pod videem a tam se pise ze obraceci pluhy jsou vyjimka s tim posunutim mimo stred a maj bejt na stredu, ufff.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#100 Nový příspěvek od DYK »

Pokud byť jednoradličný pluh chceš posunout mimo střed nemůže se tak dít jen kolem svorníku závěsu. Při posunutí musí být pluh pořád ve správném směru. I plaz. Roudnický pluh NM -1 102 pro Vari to umí. Výrobce to zdůvodňuje jako možnost ubrat na záběru ve složitých podmínkách.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#101 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyk, diky, ubirat ani snad nepotrebuju. Mozna ne kvuli uplne presnymu serizeni se me zda ze nejedu s plnym zaberem. Hlavne u jedny z radlic.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#102 Nový příspěvek od DYK »

Borcovi rozumím a protože má na hovno rozchod kol na tom drnčítku a záběr pluhu je 19cm musel ho dát mimo osu.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#103 Nový příspěvek od mastnacek »

Dneska jsem navaril a obrousil cep na zajisteni pluhu, je to o neco lepsi. Zoral jsem zbytek zeleninovyho policka, ani jsme se nezapotil. Az na chvilku kdy zacla freza strilet do sani. Pomohla vymena svicky, koupil jsem zrovna i 17ku v boschi a zejtra si jedu pro 17 a 19 v NGK. Po vymene svicky to uz byla radost. Zejtra se pustim do pole pro brambory a snad me uz u toho konecne nekdo nakrouti :)

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#104 Nový příspěvek od mastnacek »

Dopoledni rozcvicka. Misti 20kg zavazi jsem dal 10l kanystr, staci to. Akorat je fest znat rozdil ve vejsce nakladu. Jedna strana pluhu zabira znatelne vic a s ni je to vic prace. Az zjistim presny rozmery tak to srovnam.

Obrázek

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Mastnakova Prdlavka PF-62

#105 Nový příspěvek od Pavel »

muzes myt take pluch natazenej ze někdo něco chytil

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“