Vari nebo Hecht

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
mipud
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 05, 2018 11:17 pm
Bydliště: Dalečín

Vari nebo Hecht

#1 Nový příspěvek od mipud »

Zdravím, přemýšlím o koupi frézy, jen se rozmýšlím jaké. Přemýšlel jsem o starší Vari, nebo nový HECHT 7100. Srovnával je někdo mezi sebou? Ne tím způsobem, co mám já je super, to druhé je nanic. U Hechtu vítězí cena, to je jasné. Zajímalo by mě hlavně co vydrží převodovka, jak u Vari, tak HECHT. Neřeším ani tak motor, ale spíš celkové vlastnosti. Měl bych to na dopravu, rotavator, orba. Už jsem viděl video s těmi kolami, že jsou lepší z Vari, kvůli volnoběžkám, to samé vozík z Vari, že může na silnici. Jde mi o to, bylo by lepší koupit HECHT, dát na něj kola a vozík z Vari, nebo rovnou poshánět komplet Vari?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari nebo Hecht

#2 Nový příspěvek od DYK »

Je tady jeden, co už HECHT prodává jde zase k Vari. Jinak má cenu pořizovat HECHT a všechno k tomu přizpůsobovat od Vari? HECHT je lehký a prostě poruchovější. Musíš se ale rozhodnout sám a dobře spočítat.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Vari nebo Hecht

#3 Nový příspěvek od Proximák »

Vozík od Vari je schválený k provozu pouze s Terra-Vari, tak pozor na to! :tyty::

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vari nebo Hecht

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Nejako si to velmi zúžil ten výber, čo tak ešte pozrieť Agzaty, Pa 80ky, Robi, alebo niečo z ukrajinskej produkcie.
Ja mám doma túto švajčiarsku veteranku Obrázek
a veru Vari je popri nej ako chudobný príbuzný.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari nebo Hecht

#5 Nový příspěvek od DYK »

Jasně, ale novou by sis ji nekoupil, to už by bolo škoda peňazí. Nebo ji máš od nova? Je třeba porovnávat porovnatelné popřípadě to, na co se kdo ptal.
Jinak proti tej veteranke, agzat, robi či PA si můžou stoupnout, když zase jen Vari ne?
Agzat v ČR servis a dostupnost ND na hovno. U ostatních uvedených na dvě.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vari nebo Hecht

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Dyku - písal NOVÝ Hecht alebo JAZDENÝ Vari. Teda rátam že má na to +- tisíc eur. AEBI je celkom iná používatelská, cenová a veková kategoria. Tá sa dá porovnať len z Reformom alebo Briellmayerom. To ma len tak napadlo že o 60 rokov mladšie dvojkoláky nemajú tolko kombinácií pohonu a vývoďákov. :typek: A kúpil som ju len kvoli veku, o značke som dovtedy nevedel skoro nič.
Ale keď má porovnávať dvokolky tak nie len dve ktoré sa líšia hádam všetkým okrem rodiska. :hm:

mipud
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 05, 2018 11:17 pm
Bydliště: Dalečín

Re: Vari nebo Hecht

#7 Nový příspěvek od mipud »

Takže asi by bylo lepší to Vari. Já mám akorát strach, abych tu převodovku neoddělal. Zvlášť když bude starší. U nás má Vari jen jeden člověk, a ten ji používá jen na dopravu, nebo sečení trávy, ale já bych ji chtěl využít (zatížit) víc. O novém Vari ani neuvažuji, cena je masakr.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari nebo Hecht

#8 Nový příspěvek od DYK »

Oddělat převodovku? Není nic z dílů co by na DSK317 nebylo k dispozici. I to šnekový kolo se dá pořídit do tisícovky. Ložiska těsnění do pětikila. Pak už jen chvilka práce. Vlastně pokud není něco s obalem je vše opravitelné.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vari nebo Hecht

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Zaťažiť viac ?? v dobách keď sa ešte mobilmi nefotilo som orával záhradu Varinou. Ak som sa pozeral pod nohy, oprel som sa o hrušku a Varina na plný kotel krútila kolesami a zahrabávala sa. Vozil som pomníky na cintorín. Cesta strmá do svahu a chudák Varina 200m hrabala a štverala sa hore. Len čierne čiary ostali na ceste. Ten chudák dvojtakt robí doteraz v rodine a verím ,že v prevodovke má ešte olej z fabriky, ak vôbec nejaký.
Skôr si dávaj pozor aby si si neublížil ty, lebo ak zlikviduješ prevodovku tak potom pre teba už len kováčsku nákovu. :typek: :D

bigj66
Příspěvky: 185
Registrován: sob zář 16, 2017 2:31 pm
Bydliště: Sendražice

Re: Vari nebo Hecht

#10 Nový příspěvek od bigj66 »

DYK "Vlastně pokud není něco s obalem je vše opravitelné."

mám na jedné DSK 317 vařený vrchní hliníkový obal převodovky tak dlouho tahala plný vozejky až to prasklo v místě závěsu, tak případně před koupí zkontrolovat , nevím od kterého data se dělá i vrchní díl z litiny .

mipud
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 05, 2018 11:17 pm
Bydliště: Dalečín

Re: Vari nebo Hecht

#11 Nový příspěvek od mipud »

Pánové díky moc. Přesně tohle jsem chtěl slyšet. Šlo mi i o dostupnost dílů a vůbec Ady se to dalo spravit. Ideálně jen výměnou dílů. I když mám celkem dobře zařízenou dílnu, už jsem vzdal větší typy oprav čehokoliv. Není čas...

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Vari nebo Hecht

#12 Nový příspěvek od vašík »

Mám hechta je to dobrej stroj ale je lehký. Málo nářadí. Já sním tahám vozík a když je v lese mokro tak mám smolíka.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“