XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pavel72
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 24, 2011 8:55 am
Bydliště: Kromeriz

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#46 Nový příspěvek od pavel72 »

Jo, ty tam uz jsou original.
„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#47 Nový příspěvek od Proximák »

Co se zkusit podívat do návodu, jak to má být poskládané? :red:

pavel72
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 24, 2011 8:55 am
Bydliště: Kromeriz

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#48 Nový příspěvek od pavel72 »

Tak jak to má být poskládáné, mě netrápí, poskládané je to dobře... :-)
Dotaz byl na "utahovací moment" těch matic a když jsem se tedy do návodu podíval, jestli ho tam nenajdu (a nenašel jsem), bylo tam místo toho toto:
  • - Pryžové podložky se musí dotažením matic mírně stlačit.
  • - Nosník řídítek nesmí mít viditelnou vůli na přírubě. Může se však lehce pohybovat vlivem pružnosti pryžových dílů.
Takže děkuji za pokopnutí k nahlédnutí do manuálu :-).

Z toho bych usoudil, že jsem to povolil správně (pořád to viditelnou vůli nemá, dokonce se to ani nepohybuje) a je možné, že člověk, co to utahoval v obchodě to fakt dotáhl zbytečně moc, čímž pozbyla guma pružnosti a řídítka se třepaly jak hovado. Teď jsou v po-ho-dě.
„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#49 Nový příspěvek od Proximák »

Vim a věděl jsem, že tam moment napsaný není. Ale chtěl jsem tě odkázat právě na ten popis, co jsi zde citoval. Tak hlavně aby jsi byl s pohonnou jednotkou spokojený :)

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#50 Nový příspěvek od rimmerworld »

Zdravim, nechcem zakladat novu temu a preto sa opytam tu. Minuly rok som kupil rotavator s motorom vari xp200. Ale aj minulu sezonu aj teraz (uz po reklamacii) mam s nim problem pri praci. Po nejakom case mi zacnu kolisat otacky a motor najcastejsie zdochne.. Niekedy ak vypnem spojku sa trocha ukludni a ide dalej. Ale. Predpokladam, ze by to robit nemal. Po zdochnuti je ho problem natocit znova. Nestretli ste sa s tym? Na odkaze je video ako ide /neide/. Alebo je to tym, ze nevladze? A je to bezny jav? Robi to aj pri plnej nadezke bendzinu aj pri polovicnej.. Asi pojdem znova reklamovat ale az po jarnych pracach.
https://youtu.be/kkJnQXt5AWw

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#51 Nový příspěvek od DYK »

Co si myslím - velký záklon motoru vyústění paliva z nádrže pod karbecem = nedotíká palivo. Po narovnání motoru se uklidní. Nic mu není.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#52 Nový příspěvek od rimmerworld »

No je to mozne.. Musim si to odsledovat.. Ale.. Isiel som s nim aj dole kopcom.. Cize logicky nadrz bola vyssie.. A to kolisanie otacok tam bolo stale.. Akurat nezdochol.. Ale ak je to tak, je to take nanic, kedze zadok sa mi stale zaryje nizsie, cize kultivator je stale nakloneny... Pocul som uz aj to, ze je potrebne povolit zatku nadrze.. Ale ani to. Mi nepomohlo.. Akurat mi bendzin spliechal von pri vybraciach :D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15767
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#53 Nový příspěvek od oco13 »

Daj si radličku nižšie a nastav riadidlá tak aby si robil s motorom vodorovne.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#54 Nový příspěvek od DYK »

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#55 Nový příspěvek od rimmerworld »

Vyskusat postelovat a mat motor co najrovnejsie.. Odsledujem :)... A mozno pridam nove video bez naklonenia :D

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#56 Nový příspěvek od dvk »

Spíš než nedotékání benzínu tam může být opačný problém - plovák správně nezavírá jehlový ventil a motor se uleje. Proto pak také nejde nastartovat.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#57 Nový příspěvek od DYK »

I u teplého motoru XP 200 je většinou třeba jednou ani ne moc razantně pumpnout aby chytil do volnoběhu. S plným plynem chytne bez podpory. Není to vada ale vlastnost. Možná i daň ceny násobně levnějšího karburátoru, který jinak pracuje celkem dobře. A přelitý motor by si zakouřil, z videa je vidět, jak si regulátor hrabe a po srovnání stroje je klid.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
LiborN
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 29, 2019 7:55 pm
Bydliště: Litovel

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#58 Nový příspěvek od LiborN »

tak já jsem koupil motor XP 200 , ale se spojkou 120 na převodovku Agzat a taky to vibrovalo tak jsem hned povolil ty matky tak aby to bylo ještě napevno a bylo zajištěno na silon v matce a hodně se to zlepšilo. Agzat měl řidítka ohodně lépe řešené silenbloky , tam dokonce i řidítka trochu uhýbali než se pohl motor , ale ničemu to nevadilo
Co se týká motoru tak když je teplý tak klidně po 2 minutách chytne bez nástřiku na volnoběh . za studena chytne s 2 nástřiky a hned dám pomalu volnoběh a brčí , ale zdvihl jsem volnoběh na 1600 ot. používám palivo OMV MaxxMotion Super 100plus.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: XP-200 nový na T20 - vibrace v řídítkách

#59 Nový příspěvek od rimmerworld »

Tak skusal som dat nizsie radlicku na rotavatore s motorom xp200 , nastavit lepsie riadidla.. Bolo to o poznanie lepsie.. Aj ked stale niekedy prislo ku kolisaniu otacok.. Otcovi sa podarilo ohnut packu spojky.. Take pliesky tam montuju :vztek:.... Tak som kupil novu co vyzera pevnejsie.. Ale za 30 e.. Teda dost vela sa mi zda.. :(

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“