TJ 6,5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Packard
Příspěvky: 186
Registrován: ned úno 14, 2010 7:43 pm

Re: TJ 6,5

#541 Nový příspěvek od Packard »

K tomu Tj-čku a pneu,měl jsem originál 6,0x16 s dobrým vzorkem ale v lese to přece nebylo až tak divoké tak jsem dal 7,5x16 a bylo to o poznání lepší. Pod blatník to vleze i když toho místa tam již moc není ale problém mi to dělá jen u orby a to ty blatníky sundávám. Jinak na jízdu se čtverkou problémy nemám. Do lesa bych spíše zauvažoval o navijáku,někdy ta kára umí podržet a to si pak člověk s chutí přeskládá.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TJ 6,5

#542 Nový příspěvek od thovt »

S nákladem v lese je mnohem snažší jet na zpatečku. Tjčko má mnohem větší sílu a měné hrabe.

Packard
Příspěvky: 186
Registrován: ned úno 14, 2010 7:43 pm

Re: TJ 6,5

#543 Nový příspěvek od Packard »

Pokud za sebe vidíš proč ne.

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: TJ 6,5

#544 Nový příspěvek od Borin »

Naviják už vymýšlím asi 14 dní, chci ho dát dopředu, uchytit přes portály a náhon vyvoďákem přes kardan, taky jsem sehnal tkčkovy kloub s ko prevodkou tak premyšlim o vleku ala nnh8 ale bez náhonu, protože sladit něco jiného než zadek z Tkčka by nebyla prdel a taky ten motor by z toho nebyl nadšený.

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: TJ 6,5

#545 Nový příspěvek od čimo »

Mam hlavolam pre lajika a malinu pre odbornika... Naco sluzi srouba na spodnej strane vyfuku? Dik
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: TJ 6,5

#546 Nový příspěvek od LukasPF »

Aká je tá šruba? Šesť hrán či?

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: TJ 6,5

#547 Nový příspěvek od čimo »

LukasPF píše:Aká je tá šruba? Šesť hrán či?
Bezna srouba so šesthrannou hlavou M 8x20 myslim.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: TJ 6,5

#548 Nový příspěvek od LukasPF »

No tak to viem úplne presne načo tam je. Na vidlicový kľúč 8-mičku :D

Ale nie srandy bokom nepamätám sa na skrutku na výfuku TJ, ale na PF-ke sa takto rozoberal výfuk. Skús ju odšrubovať a uvidíš.

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: TJ 6,5

#549 Nový příspěvek od čimo »

Uz som to skusal. Ked som ju vysrouboval zostala tam dierka a ked som ju zakrutil spät dierka tam uz nebola. :smich:
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: TJ 6,5

#550 Nový příspěvek od Borin »

Podle mě, jelikož to je dvoutakt, tak vypouštění usazeneho oleje na dně výfuku...

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: TJ 6,5

#551 Nový příspěvek od čimo »

Teoreticky by to mohlo sluzit aj na to ako pises ale kedze vo vyfuku niesu ziadne prepazky tak si myslim, ze ten nespaleny olej spolahlivo vyhadze.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: TJ 6,5

#552 Nový příspěvek od čimo »

Chlapi, potrebujem naliat olej do portalov. Kdesi vo vlakne "tj 6,5" sa pisalo, ze tam ide 2,5 deci oleja. Manual hovori, ze nalievaci sroub sluzi zaroven ako kontrolny. Som z toho jelen lebo na kazdom portale su 4 srouby (sesthran) a okrem nich su z vnutornej strany portalu dalsie 3 (sroubovak). Samozrejme pisem o verzii s kotocovymi brzdami...
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

ORY MT 205
Příspěvky: 103
Registrován: ned bře 29, 2015 11:02 pm
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: TJ 6,5

#553 Nový příspěvek od ORY MT 205 »

Ahoj,mám prosbu.
Díky vibracím mašiny se mi uvolnil šroubek na předním světle na blatníku a za jízdy vypadl rámeček i parabola :pistol:
Takže sklo na kaši!Nemáte někdo náhradní zbytečné doma?A nebo z Fichtla 50ccm,případá mi to stejné ,či se pletu?
Díky.

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: TJ 6,5

#554 Nový příspěvek od mastnacek »

fichtl

danik
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 26, 2012 8:32 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: TJ 6,5

#555 Nový příspěvek od danik »

Dobrý den,
měl bych prosbu - potřeboval bych vyrobit náhradou za ztracené Technické osvědčení Tj 6,5. Nemohl by mi někdo naskenovat originál jako předlohu, nejsem schopen nic takového nalézt.
Na mail m.danik@seznam.cz
Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“