TJ 6,5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LiborDrmota
Příspěvky: 11
Registrován: čtv srp 13, 2009 2:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

TJ 6,5

#1 Nový příspěvek od LiborDrmota »

Dobrý den,
uvažuji o koupi této půdní frézy pro svoz sena z hektaru louky. Jelikož je to již 40letá dáma, tak zjišťuji možnosti případných oprav.
Nevíte jak jsou na tom naftová čerpadla, a jestli se dají do čerpadel koupit nějaké díly. Měl by to být motor Slávie 1D-80.
Mimochodem máte s tím nějaké zkušenosti. Nemohu se totiž pořád rozhodnout zdali TJ6,5 nebo PF62.

Děkuji

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: TJ 6,5

#2 Nový příspěvek od kenybz »

zadej si tu na foru do vyhledavace 1d80 a budes vedet vic...tato freza je tahoun papirove ma uvezt 800kg uveze i vic motor kyz je v dobrem stavu tak dobre chyta jinak se da na motoru udelat vse a material na jeho go vyjde cca 4000,- zere to malo a je to dvoutakt diesel se stratovym mazanim jeden takovy jsem nedavno opravil opravdu krasny to kus litiny :-) startuje se remenem da se napasovat i starter i elektricke zhaveni a zteto frezy se da celkem snadno udelat 4kolovy traktor a to je pak uplne parada
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

tk14
Příspěvky: 1294
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: TJ 6,5

#3 Nový příspěvek od tk14 »

Dobrý den,vy jste z frézy dělal čtyřkolový traktůrek?Můžete poslat fotky nebo se tu podělit jak na to?

Uživatelský avatar
LiborDrmota
Příspěvky: 11
Registrován: čtv srp 13, 2009 2:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ 6,5

#4 Nový příspěvek od LiborDrmota »

Dobrý den
tak jsem si to TJčko přivezl domu. Stroj je po kompletní generálce. GO prováděla firma na zakázku a vše je doloženo.
No a teď k věci. Jediné co o tom stroji vím, je to že to má dvoutaktní diesel a to je vše. Na co slouží všechny páky dozajista přijdu, ale jde mi o to, co je potřeba k tomu, aby se stroj rozběhl.
1. jakou baterii - 6 či 12?
Stroj je zakonzevovaný, proto jsem nádrž propláchl naftou. Čistou naftu jsem nechal i nasát (vyndal jsem vstřik aby to vyteklo ven).
Když je to dvou tak se někam musí lít olej a to do nafty nebo kam? Jaký olej a v jakém poměr?

Předem vám moc děkuji
Naposledy upravil(a) LiborDrmota dne ned srp 16, 2009 9:53 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ 6,5

#5 Nový příspěvek od josip »

olej lievas do prednej casti motora pri vstrekovacom cerpadle mas nalievaci otvor riska na mierke urcuje minimum oleja tak pod riskou by si nemal jazdit posli mi cez sz tvoj mail mam nekompletny manual k tvojmu stroju :friends: ja mam taky motor v mojom traktore pozri si v sekcii 4x4 traktor od josipa

Žebrák
Příspěvky: 426
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:07 am
Bydliště: žebrák

Re: TJ 6,5

#6 Nový příspěvek od Žebrák »

Ahoj chlapi,prosím Vás nemáte někdo technickou dokumentaci k fréze TJ 6,5D?Díky.
Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, ŽtM-107-H-2, Zetor 15, Deutz D25, Traktorbagr Predátor a další...

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: TJ 6,5

#7 Nový příspěvek od kenybz »

josip ma ale neni cela
a pak jeste jano myslim ma...tady je tema jak jsem dvala dochodu motor 1d80 snad se to hodi:
http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... hilit=1d80
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Žebrák
Příspěvky: 426
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:07 am
Bydliště: žebrák

Re: TJ 6,5

#8 Nový příspěvek od Žebrák »

K motoru mám celou publikaci,ten je v pohodě,ale to ostatní mi nějak chybí!Zatím je čas,ještě není doma,přivezu ji v neděli.Ale stejně dílna je plná,musím pokračovat na Trusty.Sháním dopředu.
Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, ŽtM-107-H-2, Zetor 15, Deutz D25, Traktorbagr Predátor a další...

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: TJ 6,5

#9 Nový příspěvek od kenybz »

no tak aspon neco ja treba ten manual nemam cely ani k motoru a uvital bych kdyby sis s tim dal praci a soupl to na forum urcite to potesi vic lidi...jinak ta freza je jednoducha a pro tebe brnkacka na opravu chapu ze kdyz je servisni manual tak je to lepsi...taky se snazim ke vsemu co provozuju sehnat co nejvic originalni dokumentace. Kdes ju zehnal tu frezu ? je jich celkem malo a vetsinu za nu chcu mraky penez a cena byla? pokud to neni tajne kdyz tak na SZ Asi pred mesicem byla jenda za 5000,- to je ona?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Žebrák
Příspěvky: 426
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:07 am
Bydliště: žebrák

Re: TJ 6,5

#10 Nový příspěvek od Žebrák »

Tak zítra neděle a mažem pro frézu.To jsem zvědav jak ji naložíme!Až bude doma dáme pár fotek.
Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, ŽtM-107-H-2, Zetor 15, Deutz D25, Traktorbagr Predátor a další...

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: TJ 6,5

#11 Nový příspěvek od kenybz »

už sa moc těším a určitě aj ostatní tak nech vyjde co nejlepší cena
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
LiborDrmota
Příspěvky: 11
Registrován: čtv srp 13, 2009 2:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

TJ 6,5

#12 Nový příspěvek od LiborDrmota »

Zdravím

z určitých důvodů jsem se rozhodl pořídit ještě jedno TJ 6,5.
Většinu příslušenství z předchozího jsem dal pryč, protože tohle má jiný závěs a přehodit to nešlo a jinou výstupní hřídel (asi proto, že je starší.)

Tohle "nové" se v některých ohledech výrazně liší od toho předchozího (vývodová hřídel jen čtyřhranná; závěs uchycený na středovém čepu místo na pěti šroubech kolem vývodové hřídele; menší díra na oj, možnost pustit otáčky jak doprava, tak i doleva; náhon pustit i když stroj stojí; předchozí neměl pumpičku na olej)

Prý dobře chytá, ale já nemám takovou sílu, tak to moc neposoudím. Komprese, v porovnání s předchozím, je víceméně stejná.
Nicméně však vstřik ukapává, mírně to fouká pod válcem(v jednom místě se to špiní) - pokusím se to odstranit (udělat těsnění pod válec bych moch snad zvládnout, ale s toho střiku se necítím); pravé kolo skoro nebrzdí a začala převodovka v něm téct (to odstraním) a vyměním brzdové lanko.

K tomuhle TJ mám jako příslušenství dělanou káru a chtěl bych si nechat udělat ještě větší (spíše širší - aby se tam vešli balíky); upravenou obracečku a nahrabovačku (podobná jako byla za koně, ale již to má pneu) upravenou z holderu (dříve jsme mívaly něco podobného jako tj ale byl to Holdr (zdá se mi že EDII nebo ED11); rotavátor a pluch. Dále pak i cepový mulčovač, ten teď opravuji a předělávám - původně to byli dva válce o délce 40cm mezi kterými byla mezera 10cm (něco podobných se dělalo jako vyžínač mezi stromkama v lese).

Fotky jsou do původního majitele svoje případně přidám, až si pod stromeček nějakej ten fotoaparát dám

sergej32r
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 18, 2010 11:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ 6,5

#13 Nový příspěvek od sergej32r »

zdravim

mam tuto frezu už viac ako 35 rokou som spokojny.nevyzera tak dobre ako ta Vaša ale služi.na par ložisk a nejake pačky su všetko povodne diely. posledny polrok mam problem so štartovanim .nevie niekto poradiť v šom je problem ??? nejaky servisny manual by sa tiež zišiel.nejake knihy mam ale nič čo by som potreboval som v nich nenašiel .dal som tam aj žhavič s redukciou ale nejak to nepomaha.

sergej32r
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 18, 2010 11:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ 6,5

#14 Nový příspěvek od sergej32r »

LiborDrmota píše:Dobrý den,
uvažuji o koupi této půdní frézy pro svoz sena z hektaru louky. Jelikož je to již 40letá dáma, tak zjišťuji možnosti případných oprav.
Nevíte jak jsou na tom naftová čerpadla, a jestli se dají do čerpadel koupit nějaké díly. Měl by to být motor Slávie 1D-80.
Mimochodem máte s tím nějaké zkušenosti. Nemohu se totiž pořád rozhodnout zdali TJ6,5 nebo PF62.

Děkuji


zhanam valec a piest na ten isty typ moj už asi doslužil ..kto poradi??

Packard
Příspěvky: 186
Registrován: ned úno 14, 2010 7:43 pm

Re: TJ 6,5

#15 Nový příspěvek od Packard »

Tady na ně dělají výbrusy .. http://www.motoservispadalik.ic.cz/

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“