MF 70

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
thovt

Re: MF 70

#136 Nový příspěvek od thovt »

Musím tě zklamat M2T ,je dnes za zenitem vyrábí se pro nostalgiky.
M6A je ještě horší.

Tenkrát nic lepší nebylo tak se to lilo co bylo, dnes ta doba není.
Další příklad jak se dnes mažou dnešní motory https://www.sigmashop.cz/cerpadla-a-cer ... gK52fD_BwE
že by kvůli E5.

fikejz

#137 Nový příspěvek od fikejz »

Jako všechny čínský mrdiny to má předepsanou směs 1:25. Křoviňák, plotostřih... všechno vidělo tolik oleje jen když to bylo nový - prvních pár mth, maximálně tři, čtyři nádrže, pak začne týct nespálený olej z výfuku a od tý doby do toho míchám jen 1:50 a žádný problém. A i kdyby byl, tak holt koupím za 1500,- nový verk, ale zatím dobrý, už kolik let. Je tedy fakt, že olej dávám husq. L2+

chobotek

#138 Nový příspěvek od chobotek »

Thovt, zklamaný rozhodně nejsem. Motor MF-70 patří minulosti. Stejné minulosti jako olej M2T. Co se teda změnilo, že tomu stejnému motoru o půl století později nestačí olej, na který byl konstruován?
Odkazu nerozumím, je tam motor i čerpadlem za necelé tři tisíce i s daní a marží pro distributora. Výkon to má asi jako Jawa 50 typ 555 a mazat se může kdečím. Co si z toho mám vzít?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.

fikejz

#139 Nový příspěvek od fikejz »

M2T do MF 70 stačí, ale v mísícím poměru dle předpisu výrobce motoru, karbonu a bordelu je pak plný motor. S pořádným olejem tomu tak není. Nejen já mám vyzkoušeno a ověřeno dlouhodobou praxí, že tam kde se dávalo 1:30 M2T lze bez problému používat lepší olej v poměru 1:50 (třeba to LS+).

mastnacek

#140 Nový příspěvek od mastnacek »

Do PF i MF pouzifam Mogul TS 1:40 po zabehu. U PF pri orbe davam 1:30

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“