Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#3781 Nový příspěvek od Bronťo »

Ahojte uz som tu presiel asi 50 stranok ale nenaseu sem nic
Mate tu negdo prevzdusnovac vertykutator Vari PP60 jak ste spokojny nejake skusenosti postrehy mam motor Jikov aj XP200 a travni plochy tak 3x 2000m keru sa snazim trocha udrzovat tak spekulujem tat tymto ma to slusny zaber a snat i vykon ci ???

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Vari System

#3782 Nový příspěvek od PEST »

Mam a spokojenost, vytaha to neskutečnýho bordelu. Je to docela dělník a nebojím se toho ze by tam něco chruplo.

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Vari System

#3783 Nový příspěvek od PEST »

Ještě se zeptám mam převodovku T20 z roku 1984, používám už jen na rotavator, tuhle jsem si všiml, kvrdla se mi miska spojky, dokazu ji vyndat bez stahovaku, hřídel ale nevypadá nijak vymackana, horní ložisko je ok, hridel se nahoru a dolů pohybuje minimálně, vyřeší to nová miska a nebo musím do převodovky? Jak se pak nová miska montuje, předpokládám že nahřát, ale co na to gufero? Nějaký fígl jak nahřát jen vnitřní průměr misky?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3784 Nový příspěvek od DYK »

Hřídel se bude nahoru a dolu pohybovat jen tolik, kolik dovolí vůle v soukolí. Až se vytáhne šnekové kolo, pak se ukáže kolik to tam lítá nebo nelítá. Kde je problém v uložení misky spojky musíš najít sám, tahle se to nedá. Bývá problém i v horním ložisku, ale to asi není tvůj případ, tak je třeba se poohlédnout "kudy - tudy". Odejítí vrchního ložiska a v zrovna v rotavátoru má za krkem ponejvíce obsluha, která neřeší dotažení pličky čepu řidítek a spojka to vybije. Vzhleddem k tomu, že používáš jen v rotavátoru, ti aktuálně asi nehrozí, že by se šneková hřídel procpala ven, protože používáš 1 nebo 2 a to tu hřídel tlačí spíše nahoru a tam je kuželíkový kožisko.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Vari System

#3785 Nový příspěvek od PEST »

Ložisko je ok v tom se to nekvrdla, mam to z druhé ruky, abych nemusel šroubovat pořád dsk-317, takže historii moc neznám, ale s tím nedotahovanim motoru mas pravdu, pořád jsme si rikal jak se tam ta vůle muze vyrobit. Tohle mě nenapadlo, ja utahuji vždy. Kvrdla se mi vyloženě miska vůči hřídeli. Koupim novou a uvidíme, nestojí svět.

Ibo81
Příspěvky: 42
Registrován: úte dub 15, 2014 11:09 am
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vari System

#3786 Nový příspěvek od Ibo81 »

Ahojte, po roku opat vytahujem Terru ze skusim vobec ci startuje. No a samozrejme problem... Ona aj chyti (klapka zavreta), ale po otvoreni klapky asi po par sekundach skape. Vycistil som sviecku - nepomohlo. Priznam sa ma tam stary benzin z minuleho roka - mohlo by byt toto pricinou?
Vdaka

Ibo81
Příspěvky: 42
Registrován: úte dub 15, 2014 11:09 am
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vari System

#3787 Nový příspěvek od Ibo81 »

Ibo81 píše: sob úno 27, 2021 3:13 pm Ahojte, po roku opat vytahujem Terru ze skusim vobec ci startuje. No a samozrejme problem... Ona aj chyti (klapka zavreta), ale po otvoreni klapky asi po par sekundach skape. Vycistil som sviecku - nepomohlo. Priznam sa ma tam stary benzin z minuleho roka - mohlo by byt toto pricinou?
Vdaka
Jo, a som zabudol este - je to motor Jikov MJ5. Budem vdacni za tipy, po com kontetne treba ist (v ramci moznosti laika :))

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#3788 Nový příspěvek od chobotek »

Konkrétně bych začal vyčištěním karburátoru, přinejmenším kontrolou trysek a jehlového ventilu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Ibo81
Příspěvky: 42
Registrován: úte dub 15, 2014 11:09 am
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vari System

#3789 Nový příspěvek od Ibo81 »

OK, dik. Pozeram na rozkres. Rozumiem tomu spravne, ze hlavna tryska a jehlovy ventil su schovane v plavakovej komore, ano?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3790 Nový příspěvek od DYK »

A ty víš jak a čím čistit aby to bylo opravdu čisté?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vari System

#3791 Nový příspěvek od oco13 »

DYku ja už viem - zoberieš karburátor, rozoberieš plavákovú komoru a celý ho vložíš do ultrazvukovej čističky. Naleješ kvapalinu a pustíš na 20 min. Opakovať 3x. 8)
Na dvojtakte varine je súčasťou karbecu aj uzatvárací ventil - tak ten by som otvoril na max.

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#3792 Nový příspěvek od chobotek »

DYK píše: sob úno 27, 2021 8:49 pm A ty víš jak a čím čistit aby to bylo opravdu čisté?
Nevím na koho to bylo... Pokud jde o mě, mám ultrazvukovou pračku a do ní mňamek, že to veřejně nemůžu napsat. Ale tady bych začal prostou kontrolou pohledem, vypráním v technickém benzínu štetkou a vyfoukáním. Prostě klasika, palivo do plovákové komory teče, tryskou je vidět, všechno těsní.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Ibo81
Příspěvky: 42
Registrován: úte dub 15, 2014 11:09 am
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vari System

#3793 Nový příspěvek od Ibo81 »

DYK píše: sob úno 27, 2021 8:49 pm A ty víš jak a čím čistit aby to bylo opravdu čisté?
Nie.

to chobotek: ďakujem za pomoc, skúsim, ako píšeš, keď to nepomôže zanesiem to niekde do servisu

ivo.simi
Příspěvky: 154
Registrován: pon kvě 24, 2010 11:02 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Vari System

#3794 Nový příspěvek od ivo.simi »

Zdravím všechny, přemýšlím nad koupí vari. Doma mám holdra TK 10, kterého využívám na orání a mulčování větších ploch.
Hodila by se mi i menší technika, popřípadě kdyby někdy holdr zazlobil, abych s ní udělal co je třeba. (tchán míval MF 70 a dva forschrity- už jsou pryč)

Zvažuji jaký motor vzít. Doma mám sekačku s motorem honda a je náchylná na kvalitu benzínu.....což jsem zjistil, až po druhém zanesení biosložkou. Od té doby lepší benzín a v klidu.
Nevím jaký je XP 200, nebo ten kohler komand. Máte někdo zkušenosti - děkuji za každou radu.

Práce pro vari: mulčování křovisek a míst kde se holdrem nedostanu, rotavátor, možná orba, vytažení pokáceného dřeva z lesa. Půdní práce při srovnávání terénu kolem domu a na zahrádce.

Zahrada 2200m2 (sečení trávy), kopec za domem 1500m2 (sečení), okolí domu 1000m2

Je možné někde okolo olomouce, Kroměříže sehnat příslušenství, nepotřebuji vše nové. (rotavátor s převodovkou, převodovku k mlučovači, bubnovku, mulčovač, závaží atd. )

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3795 Nový příspěvek od DYK »

No a čím si to mulčování představuješ? Tajfunem, nebo AF 550? Zatím ti odpovím takto, když je tam to mulčování počkal bych na Kohler, nebo minimálně Honda GCVx200. A palivo? Kvůli tomu bych Hondu nezatracoval, protože B&S je celkově kvalitativně dnes děs. XP200 je ekonomická volba dobrého motoru.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“