Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 666
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Vari System

#3331 Nový příspěvek od Proximák »

Šířku T-20 bych ti musel změřit u své, ale hned to nebude. Někdy příští týden by to mohlo být, nemám ji doma a musím z ní sundat proorávací kola. Dneska jsem ještě změřil náboj kol Vari. Tady ten nový, má na straně k převodovce ještě takový kroužek, uvidíš to na fotkách https://www.agrozet.cz/e-shop/naboj-kol ... 33897.html Šířka tohoto náboje je 85mm. Kola máš dobrá, těmi to nebude. Ještě mám náhradní sestavu poloos a osového čepu na DSK-317. Čep jsem nikdy namontovaný neměl, takže nevím jestli je opravdu na nápravu. U něj začíná závit 650mm od dosedací plochy a od dosedací plochy na konec závitu to je nějakých 697mm.

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 556
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#3332 Nový příspěvek od boyten »

hele Eugene, kdyby jsi si to chtěl zkouknout a poměřit tak se ozvi a pustím tě k funkčnímu v Bulharech aby jsi si to mohl všechno překontrolovat osobně a na vlastní metr :-D
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3333 Nový příspěvek od DYK »

Délka osového čepu pro rozchod kol 610 mm převodovky DSK 317 T20 je 697 mm
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

eugen
Příspěvky: 301
Registrován: pát lis 21, 2008 10:57 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vari System

#3334 Nový příspěvek od eugen »

Ještě počkám než mi dojde ten šroub a uvidím jak to dopadne. Každopádně svařím poloosy k sobě a na soustruhu nechám srovnat dosedací plochu ať mi to nešmajdá.

A uvidím kolik mi bude chybět.

Pokud to zase nebude sedět (rozdíl 30-40mm). Beru v potaz že řezem na pilce jsem přišel o 2x2mm (to snad nebude takový problém) tak ti Laďo pisnu SZ a asi bych se přišel podívat a poměřit protože by mě zajímalo kde je problém. Vyřešit to vyřeším bud nastavením a nebo závitové očko a uřežu šroub (druhá volba bude jednodušší).

Ale mě jde o princip ne o to že to nějak dodělám

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3335 Nový příspěvek od DYK »

Jak to mohlo být jednoduchý. Koupím - nasadím - jezdím.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Vari System

#3336 Nový příspěvek od Honza_2 »

Ta samá kola mám také. Ale na fotce je krátká hřídel nápravy. Takto krátká - resp. úzký rozchod se snad ani nevyužije, ne?
Široký rozchod je na orbu, tahání vleků atd., ale úzký rozchod kol? Nenapadá mě žádné využití.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

jirka58
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 15, 2011 7:36 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Vari System

#3337 Nový příspěvek od jirka58 »

No vidíš, co člověk, to jiná zkušenost. Já třeba používám ten široký (610 mm) rozchod pouze na orání, na ostatní práce na poli, tahání přívěsu, shrnování radlicí atd. jedině ten užší (480 mm) a nikdy jsem neměl problém.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3338 Nový příspěvek od DYK »

Orba je to stěžejní, proč mít nastaveno na 610mm. No a pak už není důvod, to měnit, neb je to jedno.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Vari System

#3339 Nový příspěvek od palobobo »

Ja som tiez jazdil z vozikom na uzsie. Lahsie sa s tym zataca pokial mas kolesa na pevno.

bigj66
Příspěvky: 191
Registrován: sob zář 16, 2017 2:31 pm
Bydliště: Sendražice

Re: Vari System

#3340 Nový příspěvek od bigj66 »

No já mám od loňska dvě převodovky , tak je jedna na orání a vybírání brambor a druhá je na úzko ta tahá vůz na pole do lesa a na trávu :)

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Vari System

#3341 Nový příspěvek od 123 »

U mě to samé. Na širší rozchod přehodím jen když potřebuju zorat záhony na zahradě a pak na jaře brambory a to je u mě všechno, kdy ten širší rozchod využiju. Zbytek roku mám kola taky naúzko

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Vari System

#3342 Nový příspěvek od dvk »

My jezdíme celý rok na široko a od podzimu do jara ještě s dotížením. To je pak posilovna ! :jazyk: Ale jezdíme hlavně terénem, takže jinak to nejde.

Obrázek

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 666
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Vari System

#3343 Nový příspěvek od Proximák »

Já teda používám jen široký rozchod, nehodlám to pořád přehazovat a nechci to nikde otočit, také jezdím jak píše dvk "terén" :) :rally: A rovinu tu fakt nemáme :D Na snazší zatáčení jsou volnoběžky v kolech :driver:
Kdyby někdo sháněl sazeč na brambory ASB 893 (tažený s kotoučovým zahrnováním) tak jsem náhodou narazil na jeden za velice pěknou cenovku https://stroje.bazos.cz/inzerat/9978989 ... system.php

eugen
Příspěvky: 301
Registrován: pát lis 21, 2008 10:57 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vari System

#3344 Nový příspěvek od eugen »

Tak dnes mi dorazil šroub na rozchod 610, závit měl delší a aby netrčel tak jsem ho odřízl 2cm a musel dát ještě jednu podložku abych byl schopen to dotáhnout.
Nyní v cajku.
Ale asi kradší rozchod kol je problém složit v dnešních délkách poloos a šroubů viz můj postřech.

Díky za rady

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3345 Nový příspěvek od DYK »

NO a co jsi tím chtěl říci? Koupil jsi svorník - zmetek, nebo co? Já to nepochopil. Prodávané svorníky k poloosám sedí, co mám zkušenost a to i z druhovýroby už mnoho let.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“