Kotuc spojky

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Marek25
Příspěvky: 144
Registrován: úte led 21, 2014 10:30 am
Bydliště: Levice

Kotuc spojky

#1 Nový příspěvek od Marek25 »

Zdravim.Minuly rok presne na jar som chcel vyskusat rotavator AKY-357 co som kupil od jedneho predajcu este na cca na konci leta.Presne teda na jar som zobral na vinice co mame rotavator, no dlho som nerobil s nim, nastartoval som a bum motor siel pri pridani plynu ale kyprice nie.Doma este ano.Pravdepodobne odsluzili tak som to aj bral.Kupil som novy bubon http://www.vari.sk/motor-jikov-kotuc-sp ... ky-357-512
Ale z rotavatoro,m som uz nerobil, vsetko sme v ten den spravili rucne.No na dalsiu jar co je podstate dneska.Som s nim zase robil uz aj z novym bubnom.Spravili sme policko cca 7x20m, potom som presiel na jedno , take malicke len, ked mi ostala jedna brazda prejst a tu zase to iste , otacky kypricov zastali.A uz som pocul ako sa kruti bubon, presne toto iste sa mi otrhlo minuly rok, ja neviem ci je to uz taky smejd, lebo je to akokeby nejaka zliatina alebo co.No teraz mam dalsi problem, predosli bubon som vybral aj ked neviem uz presne ako resp co z neho ostalo, matica sla dole ale ten vycnielok ostal na oske.Vid foto nizsie
Neviem ako to mam vybrat, Skusal som zapret dosku aby sa mi to nepretacalo ale furt sa mi to toci aj z oskou a nechcem to zase poskodit.Bolo by to jedno riesenie a to rozobrat komplret prevodovku a vytiahnut ju stahovakom.Mam len 3 ramenny ale nevojdu mi tam celuste ked dam dole tesnenie.Tie ryhy som spravil zo srobovakom co som do toho klepkal , neskor nastupil aj sekac.ale nepomohol.Nejake napady .A rada preco je to take krehke ?Preco to nieje komplet z praveho zeleza a nie z blata.Chcem kupit novy ale vsade vidim toto presne iste.Diky za rady.
http://imgur.com/a/dAsoy

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotuc spojky

#2 Nový příspěvek od Kubo »

Takže:
Ad1: Bubon spojky musí byť z materiálu z akého je, z iného to dobre fungovať nebude. Videl som už bubon spojky ktorý si záklazník vyrobil sám na sústruhu z ocele, pekná práca, všetko presne opracované, aj tak sme nakoniec montovali originál. Ide o štruktúru materiálu, trecie koeficienty atď. Daj si spraviť z "pravého železa", práca sústružníka cca 50,-eur plus materiál a aj tak to nebude fungovať a budeš musieť dať originál, liatina nieje "blato", inžinieri desaťročia vedia čo robia.

Ad2: používa sa hnacia jednotka (motor) aj na inom príslušenstve ako je napr. ťažná náprava, kosačka alebo niečo iné? Funguje na ostatnom príslušenstve bez problému?

Po odpovedi na tieto otázky sa dostaneme ďalej.
Môj názor je taký, že problém vôbec nieje v bubne spojky, buď je problém v čeľustiach spojky, radiálna hádzavosť hriadele prevodovky alebo kľukového hriadeľa, resp. ich nesúososť. So všetkými variantami som sa už stretol. Takže takto nadiaľku ťažko povedať. Skús upresniť či sa motor používa aj inde a či tam funguje bez problému.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kotuc spojky

#3 Nový příspěvek od DYK »

Jenže rozpadlej kotouč spojky není originální díl Vari. Nějak si nehraju na originalitu dílů, ale chci jen říct, kdo ví co je to za bubínek. Až se dozvím, co je to zač, pak půjdu dál.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Marek25
Příspěvky: 144
Registrován: úte led 21, 2014 10:30 am
Bydliště: Levice

Re: Kotuc spojky

#4 Nový příspěvek od Marek25 »

vsak prave, a co som pozeral aj ine obchody vsade vidim rovnaky vzhlad, Co mam prevodovku DSK 317, co s nou oriem a tam je este vacsia zataz a tam problem neni .Chcel by som kupit fakt nieco kvalitne, len neviem kde.Pozrem ak najdem papier kde som to presne kupoval, ci predsa ta stranka co som dal, alebo napr boel.sk a pod lebo aj tam zvykol som aj na iny traktorcek.Nemalo by to byt nahodou celokovove, ale riadna ocel ?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kotuc spojky

#5 Nový příspěvek od DYK »

Takto vypadá originál spojkového kotouče. Originální náhradní díl nebo co. Co pamatuju deset let bezezměny.
Obrázek Obrázek Obrázek
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Marek25
Příspěvky: 144
Registrován: úte led 21, 2014 10:30 am
Bydliště: Levice

Re: Kotuc spojky

#6 Nový příspěvek od Marek25 »

Poslal som do jedneho obchodu otazku ze co to maju zac, lebo cena je cca 12-13€ len teda najlacnejsie co som videl.No predajca mi odpisal citujem
Dobrý deň.

Ja čo mám tieto kotúče mám z Čiech,nemal som žiadny problém.
Podľa foto čo ste mi poslali máte chybu pravdepodobne v spojke a náboj
spojky na motore.
Tam je vidno,že Vám to drie a preto sa to stalo.
Otazka je kde kupovat taketo veci, a ci fakt mam daco naprd, ale ako som pisal na druhej prevodovke takyto problem som nemal.
A ako ten kusok teraz vybrat, ked je tam asi aj pero na oske co to tym padom viac zaistuje.Lebo rozoberat prevodovku sa mi moc nechce.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kotuc spojky

#7 Nový příspěvek od DYK »

Že má kotouče z čech neznamená, že po nich není hovno. Kdyby to bylo Vari, bylo by to na něm vylitý i s objednacím číslem a neopracované plochy jsou barveny. Cos mu poslal za fotky? Jen ty, co jsou zde? Pak ale nevím, jak podle nich došel k těmto závěrům.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Marek25
Příspěvky: 144
Registrován: úte led 21, 2014 10:30 am
Bydliště: Levice

Re: Kotuc spojky

#8 Nový příspěvek od Marek25 »

Tato moja ma tiez objednavacie cislo ale to je nepodstatne, ano tie iste fotky som mu poslal.
Len nechapem akoze co sa ma drat ? Vsak matica je nedotknuta zeby daco zapieralo a viac dralo.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kotuc spojky

#9 Nový příspěvek od DYK »

Jediný co mě ještě napadlo, tak mrkni na unašeč spojky, jestli nejsou vybouchaný díry ve spojkových lamelách na čepech podle kterých se otevírají.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Marek25
Příspěvky: 144
Registrován: úte led 21, 2014 10:30 am
Bydliště: Levice

Re: Kotuc spojky

#10 Nový příspěvek od Marek25 »

Ok pozrem to.No a ako to teraz vyberiem ale ten kusok.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kotuc spojky

#11 Nový příspěvek od DYK »

Cočko, bodnout a ala reverzní kladivo ťuk ťuk ven, bych to zkusil já.
A co je "ala revrzní kladivo"? (princip)
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Marek25
Příspěvky: 144
Registrován: úte led 21, 2014 10:30 am
Bydliště: Levice

Re: Kotuc spojky

#12 Nový příspěvek od Marek25 »

Mam doma sicel trafozvaracku, len neviem ci ta sracka vobec pojde zvarit ked je to ako z blata.Keby som tam navaril nejake pliesky na ktore by som vedel upnut svorky zo stahovaka tak by to slo .Ono to tam nejak silno neni dane, Len takto nemam kde ani zapret nic tak to nejde, No skusim teda nejak.
Ty kde kupujes diely na vari ?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kotuc spojky

#13 Nový příspěvek od DYK »

Bacha na tu hřídel, gufero a závit při tom vaření. Proto jsem psal o Cočku. Kde beru díly? No přece u výrobce :red: Já toho moc nenadělám a s dílama neexperimentuju. Jo a ten šohajík co ti psal, že má kotouče z Čech - ať napíše odkud, protože tímto tvrzením se nabízí tušení, že od Vari a jak se zdá asi neéé. Ty fakt, nepamatuju tento problém u origo dílu. A vím, že při lití se to míchá dle recepisu. Jako nic kosmickýho, ale aby to mělo ty správný vlastnosti, lije se číslo dílu a nic víc, žádný A3 apod jen nápis Vari a neobrobené části se barví. Já myslím, že je dobře, že Vari signuje většinu svých ND jinak by se z toho zbláznili. Takhle je alespoň znát, co je co.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Marek25
Příspěvky: 144
Registrován: úte led 21, 2014 10:30 am
Bydliště: Levice

Re: Kotuc spojky

#14 Nový příspěvek od Marek25 »

Jj to dam, tak skusim len take body spravit od hriadele co najdalej.
No ked ja si dam http://www.vari.sk/ tak to origo vari asi neni ked porovnam zase vari.cz.Som ohotny za tu spojku priplatit len nech to neodchadza ani nie este sa nepohnem z miesta.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kotuc spojky

#15 Nový příspěvek od DYK »

ŠUPA je Vari pro Slovensko. Nikdo jiný originální díl Vari na Slovensku nedostane. Jedině přes něho. Nebo jiný dodavatel ale to už není originál. http://www.supa.sk/
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“