TJ 6,5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TJ 6,5

#256 Nový příspěvek od thovt »

Chybí panel s kontrolkamí a bosch skřínkou a blatníky

marvon
Příspěvky: 238
Registrován: stř dub 17, 2013 3:23 pm
Bydliště: Blansko

Re: TJ 6,5

#257 Nový příspěvek od marvon »

mastnacek píše:Gratuluju k novymu stroji. KOukal jsem ze shanis kapotu? Ale chtelo by to i origho nadrz. Oboje jsem videl na bazosi, kapota i nadrz snad v jedom inzeratu dokonce.
Dík za gratulaci a ještě víc za info o kapotě a ostatním, nádrž už je domluvená, ale za ten druhej chtěl za kapotu 1500,- a za panel na řídítka taky tak :( . To mě přijde moc, něco udělám v práci a třeba se časem objeví za lepší cenu.
thovt píše:Chybí panel s kontrolkamí a bosch skřínkou a blatníky
Blatníky jsou ve vlečce, vlevo dole, teda vpředu :smich: , leze červenej držák...
Akorát světlo mám jenom jedno z kapoty TJ-5, z čeho tam vůbec pasují, tady na foru jsem se to nedočetl...
Tj-5
Tj-6,5

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: TJ 6,5

#258 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak to je balik za kapotu to bych radsi naohejbal plech :)
Svetlo je snad stejny na pinckoj mozna i stara babeta. Ja jsem hodil blatniky dolu, mam to roztazeny na maximum, takze jsou pak stejne na nic, leda by se predelal uchyt.

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: TJ 6,5

#259 Nový příspěvek od mastnacek »

Jo klece kompoletni jsem moh mit od nej za 800, takze si pridal trosku na cene koukam.

marvon
Příspěvky: 238
Registrován: stř dub 17, 2013 3:23 pm
Bydliště: Blansko

Re: TJ 6,5

#260 Nový příspěvek od marvon »

Právě ta pálka, i vzhledem k tomu kde dělám a jaký jsou možnosti výroby na orginálu netrvám, sice nebude tak krásná kulatá lisovaná ale co už :)
http://www.atweldsteel.cz/
Tj-5
Tj-6,5

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: TJ 6,5

#261 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapik, opravari odbornici, zase jsem se dostal po dlouhy dobe k TJcku, konkretne portaly. Mam zatim sundanej jen pravej z pohledu ridice, vsechno rozdelany, sundany loziska, cekaj me jeste gufera. Loziska budu kupovat SKF sice jsou dvakrat tak drahy, ale setrit se moc nevyplaci.
Ale dotaz. Je to portal, takze zevnitr je jedno lozisko mazany z prevodovky a druhy zase olejem z portalu. Z prevodovky je to 6207 2Z, asi je blbost davat tam 2RS ze jo? Pripadne jestli tam dat jeste nejaky kvalitnejsi, uplne se jeste neorinetuju v tech typech a zkratkach.
Druhy na hrideli je na strane portalu nebo reduktoru jestli to rikam dobre, to je 6309, tam by mozna melo smysl 6309 2Z, jak to je s mazanim, dostane se tam pak olej i z naplne v portalu?

A jeste dotaz na gufera, nahodou jsem tady nekde narazil ze je lepsi davat misto jednoho dve slabsi? Bohuzel nemam seznam nahradnich dilu na TJ a kdyz jsem ted projelzal manualy k tkckam 10,12 a 14kam, tak jsem zjistil ze loziska tma jsou jiny. Ono TJ ma ty kotouce takze tohle neni shodny.
A typy gufer davat cerny nebo si pridat kacky a soupnout tam cerveny? pripadne jaky vyrobce en uplne top ale ne sunt.

Pak me jeste cekaj valeckovy loziska v nabojich, bohuzel nejsem mechanik, takze vubec neposoudim v jakym jsou stavu ty co tam jsou, jestli jsou ty vule v toleranci a jestli novy bude o tolik lepsi, takze to tam nahazim novy vsechno.

Dotaz konkretne na chobotka, jestli sem jeste chodi. Japak jste zabukovanej na zimu? Asi bych chtel udelat GO i prevodovky ale na to si moc netroufam. Duvody jsou jasny, jsem amater, kdyz neco rozdelam tak se obcas k tomu dostanu az za dlouho takze pozapominam co jak ma bejt a spolehat se na logiku ze to slozim nemuzu protoze to delam poprvy. Ze bych to privez, vy byste to rozhodil, ja bych si prijel pro veci na lakovani ( opiskoval bych si to, natrel ) a pak je zase privez a vy byste vymenil co je potreba a slozil. A nebo varianta ze to rozloszim a privezu bednu kolecek a hridelek + uz nalakovanej obal prevodkvy a portaly s kolama.

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: TJ 6,5

#262 Nový příspěvek od mastnacek »

marvon píše:Právě ta pálka, i vzhledem k tomu kde dělám a jaký jsou možnosti výroby na orginálu netrvám, sice nebude tak krásná kulatá lisovaná ale co už :)
http://www.atweldsteel.cz/
Covece, jestli delat tam v tom odkaze :) to bych si moh u vas neco nechat vyrobit na zakazku? :) konkretne mezikus mezi naboj a kolo na zvetseni rozchodu ....

marvon
Příspěvky: 238
Registrován: stř dub 17, 2013 3:23 pm
Bydliště: Blansko

Re: TJ 6,5

#263 Nový příspěvek od marvon »

jo, mohl :)
Tj-5
Tj-6,5

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: TJ 6,5

#264 Nový příspěvek od Atlan »

Klusne daj zakrytovane loziska, vobec do nich netreba olej pri tych otackach. Staci mazaci tuk co tam je. Gugera stačía aj cierne inak v predajni ti poradia. Dolezite je aby bola v poriadku dosadacia plocha.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TJ 6,5

#265 Nový příspěvek od thovt »

mastnacku co jsem jsem vyměnoval jen kuličková dával opět ZKL. Soudečková ložiska jsem nevyměňoval byli v pořadku stačí přejet prstem po kluzné ploše nesmí tam být rýhy dražky prostě hladká plocha.
Hřídelové těsnění používám zn. gufero material MVQ dvoubřité GP první břit je prachovka, dával jsem na venkovní prostředí. Při montaži jsem mazal vazelinou ložiska i plochy kde jsou hřídelová těsnění i samotná gufera kvůli snadné montáži.
Převodovka je skoro stejná jako u Tk jen portály jsou jiné.

marvon
Příspěvky: 238
Registrován: stř dub 17, 2013 3:23 pm
Bydliště: Blansko

Re: TJ 6,5

#266 Nový příspěvek od marvon »

Můžete mě někdo vyfotit jak (za co) jsou přidělaný blatníky? Nějak mě to nepasuje nebo co, chybí volná díra.
Tj-5
Tj-6,5

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: TJ 6,5

#267 Nový příspěvek od mastnacek »

Jsou na steftech co drzej portal.

marvon
Příspěvky: 238
Registrován: stř dub 17, 2013 3:23 pm
Bydliště: Blansko

Re: TJ 6,5

#268 Nový příspěvek od marvon »

Jo takhle :) Dík
Tj-5
Tj-6,5

marvon
Příspěvky: 238
Registrován: stř dub 17, 2013 3:23 pm
Bydliště: Blansko

Re: TJ 6,5

#269 Nový příspěvek od marvon »

Budu měnit oleje. Kde všude co je? Převodovka 9kg převodoveho oleje PP7 + do portalu kolik? Do motoru
M6A + do vzduchovýho filtru. Ještě něco někde?
Tj-5
Tj-6,5

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: TJ 6,5

#270 Nový příspěvek od mastnacek »


Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“