GSV 190 nebo GXV 160?

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#16 Nový příspěvek od DYK »

Podle mne se změnili "obvodové", zástavbové, jak kdo chce, rozměry motoru GXV, proto vypadl z nabídky. Nevím, jestli jsem se vyjádřil dost jasně. hřídel a rozteč děr jsou dány jen půdorysně to mohlo chytnou jiný tvar.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#17 Nový příspěvek od Barush »

Tak sestava s motorem GSV 190 obejdnána :wink:
Akorát su zvědavá jestli zvládne tady ty kopečky u nás :-/

modráček
Příspěvky: 181
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#18 Nový příspěvek od modráček »

Barush píše:Tak sestava s motorem GSV 190 obejdnána :wink:
Akorát su zvědavá jestli zvládne tady ty kopečky u nás :-/
Já to mám víc jak 2 roky a na 3.převodový stupeň jsem jel jen několikrát.Stačí mi dvojka po těch polních cestách a okreskách.Vyzkoušel jsem si i jízdu s uzávěrkou.Když se s tím počítá ,tak se stím dá i zatočit.Tvrdil jsem ,že to nejdeCo jsem udělal jako první,byla montáž a demontáž pneumatiky.Cvičně,bez defektu.Je to stroj pro myslící lidi .Jak se zapomenete a uděláte něco špatně ,čelíte ihned následkům.Např.na sytič nastartujete se zařazenou dvojkou a zapnutým zapalováním a máte to zpátky v kůlně ze které jste to před chvílí vytáhli :vysmech: To bych řešil a ne jestli to utáhne.Taky to musí ubrzdit to co to utáhne.Jeden kolega tady píše---Plne naloženu vlečku v pohode utiahne v terene na 3 ke. Používam na prevodovke Agzat.---To zírám .To můj Globál nedá.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#19 Nový příspěvek od kenybz »

utáhne to dost ale když je třeba dat jedničku kdy už v kopci dvojka nestíhá tak ta jednička je strašně pomalá a člověk to nechce honit na max otáčky tak to je pak opruz...
co jsem dělal vozík tak tam mám 13-ky kola a nápravu z favorita no 500kg se s tím dá vozit i ubrzdit ale origo vari vozík je mnohem slabší tam bych to nepřeháněl
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#20 Nový příspěvek od Barush »

A je to doma :wink:
Ale teda nejsem z toho startování vůbec chytrá....Můj už si to štrádoval po ulici s děckama ve vozíku, tak jsem pánovi, co nám ju dovezl sdělila že bych s ní ráda jezdila já, tož se na mě podíval zasmál se a prý že "nééé s tím musí jezdit manžel" Jinak ale spokojenost, je sice veliká a dost páchne (asi ty pneu), ale už se těšim jak s ňou pojedem na políčko :)
Snad nebudu za úplnou husu když se optám, co se stane při startu na dvojku se zapnutým zapalováním na sytič?

mastnacek
Příspěvky: 6978
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#21 Nový příspěvek od mastnacek »

mame vari lucinu s 190GCV a je to na ty sekacce nejbytelnejsi vec. Mama s tim lita jako cert i po mezich a stranich, ktery by se s tim delat nemeli kvuli naklonu. Olej jen dolejvam obcas kdyz vzpomenu a motor slape. Ten se opravdu poved.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#22 Nový příspěvek od DYK »

Co se stane? To nelze s určitostí číci. Jde o to, kdo startuje a o jaký start jde, teplý - studený. Každopádně ale je to proti "návodu". No a protože se návody zásadně nečtou, nebo až jako poslední možnost spostu lidí to překvapí.
No a jakou vůni by si mladá paní přála? :smich: Doporučuju proto stroj alespoň ze začátku neparkovat v obytných prostorách domu a vyčlenit mu místo třeba v garáži či podobném, krytém a nejlépe uzamykatelném místě. :valentyn:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#23 Nový příspěvek od Atlan »

Vonavy stromcek na kazde koleso a nadrz :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#24 Nový příspěvek od oco13 »

Barush píše: co se stane při startu na dvojku se zapnutým zapalováním na sytič?
No Varina sa ti rozbehne sama a pomerne dosť rýchlo dopredu.
Kým som býval u rodičov tak sused mal synov výmyselníkov 6 a 5r ,a tí takto naštartovali 1203ku. Potom sa nalakali a ušli ,no a milá 1203ka prešla cez celý dvor , cez bránu (zavretú) cez ulicu ,zase cez bránu oproti a zastavila ju až susedova garáž. Celkom pekný prúser. :tyty: :tyty: :tyty: :tyty:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#25 Nový příspěvek od DYK »

Vidíš? A zrovna toto ne vždy platí při startu motoru se zařazenou rychlostí a odstředivou spojkou.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#26 Nový příspěvek od oco13 »

Mne štvortakt na sytiči skape ,ale susedovi tá istá Honda vystrelí do vysokých otáčok .Takže by som to videl podla nastavenia kus od kusu. Ale náhoda je blbec a teda obsluha by nemala byť blbec a neštartovať so zaradenou rýchlosťou. :tyty: :tyty: :tyty:

Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#27 Nový příspěvek od Barush »

Varinka je ustájena ve stodole, bohužel neuzamykatelné, takže před dětma ju prostě neschovám. Nu vonět nemusí, stačilo by aby nepáchla :tone:
Taky doufám že s ní zvládnu lítat aspoň na sena, tož uvidíme, návod jsem přelouskala už 2x :)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#28 Nový příspěvek od thovt »

Dětskou pojistku jde dodělat pomocí klíčové spínače(http://www.fonetip.cz/spinac-s-klicem-p7641?hparam=h) který se připojí paralelně k spínači který je pod krytem motoru.

bubuxin
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 19, 2015 10:25 am
Bydliště: Michalovce

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#29 Nový příspěvek od bubuxin »

Barush píše:A je to doma :wink:
Ale teda nejsem z toho startování vůbec chytrá....Můj už si to štrádoval po ulici s děckama ve vozíku, tak jsem pánovi, co nám ju dovezl sdělila že bych s ní ráda jezdila já, tož se na mě podíval zasmál se a prý že "nééé s tím musí jezdit manžel" Jinak ale spokojenost, je sice veliká a dost páchne (asi ty pneu), ale už se těšim jak s ňou pojedem na políčko :)
Snad nebudu za úplnou husu když se optám, co se stane při startu na dvojku se zapnutým zapalováním na sytič?
Ahoj. Blahoželám ku kúpe. 8) nejaké foto by si mohol prihodiť ako vypadá ten tvoj traktorík.

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: GSV 190 nebo GXV 160?

#30 Nový příspěvek od Jarda Malich »

Na sytič a sezařazenou dvojkou to prudce vyrazí vpřed. Doporučuju vždycky při ukončení práce vyřadit na neutrál nebo aspoň vypojit náhon v kolech vytažením palců do nejvyšší polohy. Jinak ti ta mašina prolítne tou kůlnou jakoby nic :-D

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“