Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
papanhe
Příspěvky: 32
Registrován: sob pro 06, 2014 7:40 am
Bydliště: Děčín

Re: Vari System

#1141 Nový příspěvek od papanhe »

Jo mam starý motor Terra s plechovou nádrží a ten motor s plastovkou strouhací :vysmech: ty, cívku maj.
DSK 317

J@ST3R
Příspěvky: 64
Registrován: ned pro 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: nitra

Re: Vari System

#1142 Nový příspěvek od J@ST3R »

Caute

prosím o radu dnes pri jazde s vozíkom mi začalo haprovať koleso

uzáveirka na kolese pri jazde vpred z kopca bola stále uzatvorená pritom bola nastavená aby zaberala dopredu a z kopca rapotala :)

nejde zatočiť do jednej strany len niekedy to povolí a po par metroch znova

čo mam vymeniť len ten kolík s ktorím sa to nastavuje alebo treba cely náboj ?

nemal som to ešte otvorene
premazané to bolo včera pred jazdou dokopy cca 5km
dnes som nemazal ale spravil som tak cca 2,5km


ozaj ako často to treba mazať tie kolesa ?

Ďakujem za odpoveď

otikdb
Příspěvky: 49
Registrován: úte úno 04, 2014 3:10 pm
Bydliště: Piešťany

Re: Vari System

#1143 Nový příspěvek od otikdb »

Zdravim. No najlepsie bude ked to rozoberes az potom uvidis co treba vymenit. ja osobne mazem ked treba :D vacsinou ked mam velku volu v nabojoch kolies. Inak je dobre aspon raz rocne ich rozobrat a vycistit.

otikdb
Příspěvky: 49
Registrován: úte úno 04, 2014 3:10 pm
Bydliště: Piešťany

Re: Vari System

#1144 Nový příspěvek od otikdb »

Zdravim vsetkych. Chcem sa spytat tych co maju na vari dvojmontaz. Ide hlavne o to ako mate otocene vnutorne kolesa bo ja ked ich dam zapadkami (uzavierkami) do vnutra tak aby som sa k nim vedel dostat tak na tej strane je vo vnutri naboja asi tak cca 1cm siroky ten sesthran oproti druhej strane kde je asi tak 4 cm. Ako to mate vy? Mne sa to volako nezda aby to zaberalo len na centimetrovom 6hrane. To si musi od*rat aj naboj a aj poloos. Jedine, ze by to tak fungovalo a nic sa nevymackalo. Neviem ci som to napisal zrozumitelne ale snad ma pochopite. Dakujem za odpovede.

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 556
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1145 Nový příspěvek od boyten »

zdarec otiku, asi jsem te pochopil co myslíš, ale já třeba když to měl tak ty vnitřní kola jsem dal obráceně venkovní , ale to se neopíralo jen o ten cm šestihran ale na druhé straně o ty 4 cm do toho mezikusu z rotavátoru a to vnější kolo zase o ty 4 cm mezikusu rotavátoru a zvnějšku potom zase jeden cm co je vlastně na "tyči" nebo pod matkou ta podložka šestihraná na druhé straně.... ve finále je to celé jeden velký kus a na každém kole se přenáší síla na cca 5 cm celkem..... vlastně šestihran kolo šestihran kolo tyč (nebo podložka) ... teď zase já "Neviem ci som to napisal zrozumitelne ale snad ma pochopiš" :)
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

otikdb
Příspěvky: 49
Registrován: úte úno 04, 2014 3:10 pm
Bydliště: Piešťany

Re: Vari System

#1146 Nový příspěvek od otikdb »

Asi hej... No mne ide hlavne o prenos sily z hlavnej poloosy na ten sesthran. Cize ked dam vnutorne kolesa zapadkami ku prevodovke tak na tej strane je to uzke. Teraz to mam zlozene takto: vnutorne kolesa a aj vonkajsie su zapadkami do vonku takze tie vnutone kola mam zapnute na stalo a vonkajsie si viem prehadzovat. Ak budem mat niekedy cas tak to pofotim bo z pismenok je to na nic. Este dodam ze sila sa neprenasa tycou(svornikom) ale poloosami. Svornik to len drzi cele pohromade. Ak mam daco zle tak ma opravte.

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 556
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1147 Nový příspěvek od boyten »

zdarec otiku, až tak jsem o tom nepřemýšlal, ale v zásadě máš pravdu s tím přenosem síly, ale jakou funkci potom plní ten šestihran na tom svorníku potom tedy ? :-D no nic já to používal tak jak je výše skoro celý rok a bylo to v pohodě nic se nikde nevymačkalo. Pak jsem od toho ustoupil ... otočit se na konci řádku byla docela fuška .... :) vrátil jsem se k jednomontáži a dotížil jsem kola. je tam ale větší tlak na půdu... asi to chce používat jak kdo potřebuje ... do lesa pro dřevo nebo na větší "lány" bych se nebál té dvojmontáže, ale na takové ty malé zahrádky (cca 10arů) si myslím, že je to vcelku zbytečné, nebo ne zbytečné ale asi se zcela nevyužijí výhody dvojmontáže vzhledem k velikosti obdělávaného ... Mrkni na moje fotky mám to tam nafocené - viz podpis.
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

otikdb
Příspěvky: 49
Registrován: úte úno 04, 2014 3:10 pm
Bydliště: Piešťany

Re: Vari System

#1148 Nový příspěvek od otikdb »

No myslim ze ten sesthran na tom svorniku je na to aby to nelockalo v naboji a poriadne to tam drzalo. Ja pozivam vari na vselico a tento rok ppanujem chodit na drevo takze preto dvojmontaz. No nic ja to skusim tak ako to mam teraz a mozno casom daco vymyslim. Dakujem ti pekne za poatreh. Idem mrk tie foto.

libec77
Příspěvky: 74
Registrován: ned bře 16, 2014 2:40 pm
Bydliště: Brno

Re: Vari System

#1149 Nový příspěvek od libec77 »

Ahoj Jak měníte duši v kolech ?
Myslel jsem že je disk sešroubovaný a ejhle byl v celku.
Po demontáži a výměně duše jsem honil ventilek v ráfku tak jsem to musel znovu rozdělat o postupovat naopak.
Příště to radši zavezu do pneuservisu.
Dík za odpověď

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 556
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1150 Nový příspěvek od boyten »

zdarec libec... já to dělám tak, že mám gumu napůl obutou stranu u ventilku venku potom dám do dírky ventilek, dám na něho železnou čepičku a pod čepičkou přivážu ventilek drátkem k čemukoliv na disku. potom teprve nastrkám zbytek duše do ráfku a nahodím gumu. opatrně přifukuju a rovnám ventilek tak aby byl kolmo ke zbytku duše.....
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

libec77
Příspěvky: 74
Registrován: ned bře 16, 2014 2:40 pm
Bydliště: Brno

Re: Vari System

#1151 Nový příspěvek od libec77 »

Ještě se chci optat máte zkušenosti s opravou převodovky T20 ? Zbyla mi po výhodné koupě a dost rachotí?
Dík

J@ST3R
Příspěvky: 64
Registrován: ned pro 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: nitra

Re: Vari System

#1152 Nový příspěvek od J@ST3R »

vcera vari dostalo zabrat potrebova som premiestnit nadrz na vodu (ktora ostala po povodnom majitelovy domu)
konstukcia profil L 50x50x5mm plechy hrube 5mm rozmery 230x125x110cm

tahalo sa na spiatocke inak to neslo :rally:
Přílohy
IMAG0053.jpg
IMAG0053.jpg (13.29 KiB) Zobrazeno 3506 x
IMAG0052.jpg
IMAG0052.jpg (7.42 KiB) Zobrazeno 3506 x
IMAG0051.jpg
IMAG0051.jpg (6.48 KiB) Zobrazeno 3506 x

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Vari System

#1153 Nový příspěvek od Jarda-k »

Opravuju známému motor Jikov na štítku je vyraženo T 116 UH 021951
Mělo by to být VARI. Na motoru je vysypaný ojniční ložisko na klice a bude se dělat výbrus. Musím tedy sehnat jinou ojnici a ta je odlišná od TERRY (jiný zdvih).
Nechá se nějak jednoznačně určit o jaký motor se jedná?

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Vari System

#1154 Nový příspěvek od Jarda-k »

Koukám, že na VARI systému už všichni nají čtyřtakt a na informace o dvoutaktu se už zapomnělo..... :'(
Přesto zkusím poprosit ještě jednou otázkou:
Jaký je postup nastavení odtrhu a předstihu zapalování.
Pod tím plastovým víčkem jsou kontakty, ale vačka je součástí setrvačníku a při namontovaném setrváku to víčko nejde sundat.

Obrázek
photos upload

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1155 Nový příspěvek od kenybz »

no musíš sundat víčko nasadit magneto a měřit spárovýma měrkama ve výřezech magneta
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“