Terra

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 557
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#931 Nový příspěvek od boyten »

Ahoky, pokud jsou ty kola na Global taky 12" jako u "normální" vari tak si myslím, že by tam šli dát i ty jednodílné vnitřní závaží co bývaly na teře nebo možná i ty venkovní, jenom třeba přizpůsobit montážní díry :-D a ty se dají sehnat na internet bazarech levněji než přímo u vari. myslím nedávno byli i tady v sekci "prodám".
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

tonyfarmerE930
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 08, 2014 8:42 pm
Bydliště: šurany

Re: Terra

#932 Nový příspěvek od tonyfarmerE930 »

Zdar všetkým ,mam prevodovku t20 , chcem sa spýtat ci by som mohol orať na 1 a nie na R ?

Packard
Příspěvky: 186
Registrován: ned úno 14, 2010 7:43 pm

Re: Terra

#933 Nový příspěvek od Packard »

Tak si to zkus a sám uvidíš že je to blbost ..

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 557
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#934 Nový příspěvek od boyten »

Dnešní (23.08.2014) vyorávání brambor ...... "zamaskovaná" terra

Obrázek
Obrázek

16 beden za 6 hodin .....
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#935 Nový příspěvek od Atlan »

By som povedal ze bolo blato.... To si ete zemiaky od blata umyval .?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 557
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#936 Nový příspěvek od boyten »

ahojky, neumýval nebylo to tak hrozné. ale na kolech se to za pár řádků nalepilo .....
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#937 Nový příspěvek od Brendak »

"Zamaskovaná" - vypadá že se chystáš na boje na Ukrajině. :)

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Terra

#938 Nový příspěvek od chobotek »

Netuší někdo, co je to zasekačku? Obrázky jsou z německého eBay (stejně jako toho krámu s válcem), ale nejsem schopný o tom nic najít. Vypadá to jako ŽTR-48, ovšem zdá se, že má pojezd. Tedy věc, co bych na ŽTR-48 ocenil..
Obrázek Obrázek Obrázek
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#939 Nový příspěvek od Brendak »

Taky jsem se tím jeden čas zabýval. Koupil jsem od Aumirka pojezd ze sekačky a chtěl to předělat. Jak je vidět na fotkách. V té části co se nasazuje motor je otvor zadělaný plechem. Tama má jít klíňák. Na bubínku se ale musí vysoustružit drážka na klíňák. Nakonec jsem koupil origo sekačku s pojezdem. Chtěl jsem ji jako mulčovač do sadu , ale to se neosvědčilo , protože byla hodně nízká a dusilo to motor. A ani jako parková sekačka se mně to moc nezdálo. S motorem Terra to bylo docela těžké a když se vypl pojezd , tak to pořád někde přibrždovalo zadní kola a šlo to docela těžko táhnout. Ale nevím jestli to mělo origo pojezd. Do sadu se nakonec kopila budnová sekačka. http://brendak2.rajce.net/Pojezd

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Terra

#940 Nový příspěvek od chobotek »

Teorie: soudruzi vzali licenční sekačku, sebrali jí pojezd a začali ji prodávat jako ŽTR-48? Ta sekačka, co sis ji nakonec vybral vypadá jako LSZ-50P, a k tomu jsem našel akorát tento výkřik: http://www.zahrada.cz/forum/mala-mechan ... dem-248853
Samo by mě zajímalo, co je na tom pravdy. Doufám, že DYK do toho vnese trochu světla.
Jde mě jen o sečení pochozích ploch kolem baráku, sbírat to nemusím (na trávu je Samson-56, na mulčování Tajfun-45), a po tom, co odešla jednoúčelová sekačka mě napadlo, že bych se zbavil dalšího extra motoru. Na ŽTR-48 mě vadí akorát, že se musí tlačit. Kdyby měla pojezd, bylo by to veselejší.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#941 Nový příspěvek od Brendak »

Byla to tato sekačka: http://www.motorjikov.com/wp-content/up ... LTSV48.pdf http://www.motorjikov.com/wp-content/up ... V48_v1.pdf

Nakonec jsem zdělal tu část co se na ní nasazuje motor a místo toho jsem tam dal motor BS ze sekačky. Pojezd jsem vydělal , protože tam pořád něco brzdilo zadní kola. Takže jsem udělal sekačku bez pojezdu se záběrem 48 cm. Na spodek sekačky co na ní byl motor BS jsem našrouboval vršek z LTS V48S a nasazuju na to motor z Terry a používám u máti na zahradě jako mulčovač. Má totiž záběr myslím 43 cm a to Terra v pohodě zvládá.

Ty sekačky LTS na Vari jsou tady. Je to zhruba 6 spodních odkazů. http://www.motorjikov.com/spolecnosti/m ... -dilu/lts/

Možná k sekačce najdeš něco tady: http://www.vari.cz/rady-a-navody/navody ... v/art:630/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#942 Nový příspěvek od DYK »

Já se poseru. Tak ten Chobotek tady půl roku není a až se ukáže, vráti vší se asi ze své jachty, zase má na fotkách něco, co jsem ještě neviděl :D Viz první foto a jen doufám, že nenapíše že to koupil protože to "ještě nemá".
ŽTR 48 byla jiná sekačka než co je na fotce. Ale jsem ochoten uznat, že si vybrali zrovna tuto aby nebyl problém kde vzít pojezd a taky asi v rámci BUĎ FIT!!! Sekačky s pojezdem LTS z Motoru Jikov je už jen a pouze "jejich" výrobek.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Terra

#943 Nový příspěvek od chobotek »

Je pravda, že ŽTR-48 teď po ruce nemám, ale věc na těch fotkách, co jsem vkládal má podle mě stejné šasi, jako ŽTR-48. Budu ještě hledat.
Ten první vehement doma nemám, za to mám plno jiných, třeba toho čerta (NM4-202), co zrajou jak víno a k němu návod a jak bude trochu víc času, tak ho oskenuju. Našel jsem to, když jsem pátral po původních strojích Gutbrod Terra. A neboj se, já zas za chvíli zmizím ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#944 Nový příspěvek od Brendak »

Já bych typoval že ten první vehement má před tím válcem skovaný něco jako mulčovač co tu trávu poláme , ale nepodrtí. A ten válec to uválý.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#945 Nový příspěvek od DYK »

Brendak , jestli nemáš plnou hlavu ECO ROLLu a co když je to vřetenovka? Já dopředu říkám, že nevím co to je, jen typujua odhaduju, že něcona "válení" trávy by nedělali.

Chobotku, čerta mám i já a podařilo se mi z nich v Letovicích vyrazit i ten šroťák - drtič. Nemám teda návod k čertu a že bych ho nechtěl, to taky říct nemohu. A zmizet? To ať tě ani nenapadne.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“