MT8-046 převodovka

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
correll
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 23, 2012 1:25 pm
Bydliště: Chomutov

MT8-046 převodovka

#1 Nový příspěvek od correll »

Dobrý den, ahoj,

mám horskou sekačku MT8-046 a v ní je originál převodovka PMT 16 - nevíte nějaký kontakt kdo by tyto převodovky opravoval zde v CZ? Slav servis a Hellco na Slovensku toto (již) nedělají.

Mockrát děkuji za typy / kontakty.

TiborM
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 11, 2018 11:58 pm
Bydliště: Prievidza

Re: MT8-046 převodovka

#2 Nový příspěvek od TiborM »

Pozdravujem všetkých MT8-046-pozitívnych!
Máme tiež takúto mašinku. Okrem iných problémov momentálne riešime takúto vec: na dvojke a trojke kosačka jazdí. Jednotka a štvorka sa dajú zaradiť, resp. radiaca páka sa dá dať do príslušnej polohy, tiahlo aj potiahne alebo potlačí páčku na prevodovke, ale stroj sa nehne. Pri vypnutom motore počuť pri presúvaní radiacej páky do polôh pre jednotku a štvorku cvaknutie, ale stupeň zaradený nie je. Prosím, kde je chyba? Bude treba rozobrať/rozpojiť kosačku, vybrať motor s prevodovkou?

Ďakujem!

filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

Re: MT8-046 převodovka

#3 Nový příspěvek od filipv »

Ještě bych sundal víčko na převodovce u těch řadících tyčí, pod ním jsou aretační kameny, s pružinkou, ty vyndat, vyčistit to tam a zkusit zařadit, jestli se řadící tyč pro 1 a 4 otáčí v převodovce tak to je špatný a je něco rozbitého vevnitř, tipuji to na vidličku co přesouvá kola.
Jinak převodovka se vyndává i s motorem komplet, dá se pryč zadní náprava, dva držáky motoru a jeden držák převodovky pod kabinou, špatně přístupný ale dá se to. Pak jsem si pořídil malou kočku řetězovou a zvedl jsem to ven, práce v jednom člověku v pohodě.

TiborM
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 11, 2018 11:58 pm
Bydliště: Prievidza

Re: MT8-046 převodovka

#4 Nový příspěvek od TiborM »

Ďakujem Filipe, je to niečo vnútri prevodovky, takže teraz uprostred kosiacej sezóny ideme rozoberať kosačku :-( . Už sme ju pred niekoľkými rokmi mali rozpojenú (tiež kvôli prevodovke), teraz si len pospomínať, čo sme ako robili...

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“