Žhavení TK

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Žhavení TK

#16 Nový příspěvek od rimmerworld »

zdavim, uz prisli mrazy, tak som tu znova s otazkou o zhaveni :roll: .mam zhavic, ktory ma velky odber a prepaluje mi droty,resp. tlacitko na 20A :( . Tlacitka, ktore by vydrzali viac som ani velmi nevidel. Neviem presne zmerat aky ma odber, kedze moj multimeter ma rozsah len do 20A...a teda by som ho akurat tak odpalil.Zhavic som kupil na bazosi od nejakeho pana z CR. Chcem sa preto opytat, cim a ako by som to vedel znizit. Alebo potom ake tlacidlo by som tam mohol dat. Ako to mate zapojene vy, ze nemate s tym problem? :vztek: ..Cital som nieco o nejakych spinacich rele..ale ani by som nevedel, kde to zapojit. Budem vdacny za kazdu radu. Tahat kable ako ku baterke sa mi zda divoke. A aj tak by som neporiesil to tlacidlo a uz vobec nie napojenie cez nejake fastony.

mam takyto zhavic :
https://dom.bazos.sk/inzerat/90421032/Z ... svicka.php

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Žhavení TK

#17 Nový příspěvek od rimmerworld »

Zhavic zapojeny cez spinacie rele... Do obvodu som pridal aj 25A poistku.. Zatial drzi.. :) hadam to uz bude ok..

matkomarcel93
Příspěvky: 6
Registrován: ned pro 30, 2018 5:35 pm
Bydliště: Martin

Re: Žhavení TK

#18 Nový příspěvek od matkomarcel93 »

Ahoj, ako si zapojil to relé ? môžeš pridať aj nejaké fotky ?
Takisto som kúpil žhavič ale asi mi hneď po prvej skúške odpálilo vypínač.

Ďakujem

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Žhavení TK

#19 Nový příspěvek od rimmerworld »

Pozriem na to.. Ale az v sobotu.. Cez tyzden som doma az za tmy..aspon skusim, ci to stale funguje.. :smich:

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Žhavení TK

#20 Nový příspěvek od thovt »

schéma http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/sp ... a_rele.png

Akorát musí být výkonové relé, proud se stanový podle typu žhavicí svíčky.
Vodič se vybere dle typu svíčky. když se použije slabý vodič bude se chovat jako odpor muže i hřát.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Žhavení TK

#21 Nový příspěvek od rimmerworld »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

takze kupil som spinacie rele 70A na 12V kedze som si povedal nech to je uz poriadne.pri rele su dva okruhy, jeden je s malym prudom a druhy s velkym. cize od riadiacej skrinky mi ide vodic na tlacitko, z druheho vyvodu tlacitka mi idu dva kabliky..jeden na rele a jeden na kontrolku, z kontrolky ide uz len kostra. Rele ma 4 vyvody: 2 uzke- jeden ide z tlacitka, dalsi ide na kostru, 2 siroke vyvody - privod od baterky (mam to cez puzdro na autopoistku 25A) a jeden vyvod ide na zhavic. V podstate na tie siroke vyvody by mali ist hrube kable aby sa neprehriali a neroztopili izolaciu (mne sa to pri prvom pokuse o napojenei zhavica stalo). Rele ma oznacenia svojich vyvodov podla obrazka. Neviem, ci su takto oznacene vsetky, ale u mna na 30 mam privod od baterky,87 mam zhavic,85 kostra a 86 privod z tlacitka...dostal som na tie kabliky aj klieste na upevnovanie fastonov. :) .s nimi to je ovela jednoduchsie ako kombinackami...predtym som sa len pucil a spoje boli casto onicom... :red:
hadam to je dobre..zatial mi nic nezdymilo, tak predpokladam ze aj ano :)

Connor
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 09, 2018 7:06 am
Bydliště: Hranice na moravě

Re: Žhavení TK

#22 Nový příspěvek od Connor »

Zdravím, potřebuju k zapojení žhavící svíčky https://eshop.agroad.cz/eshop-sada-pro- ... d90ta.html a popsal by mi někdo jak a kam který drát aby mi to žhavilo? Jde mi hlavně o spínačku a to relé.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Žhavení TK

#23 Nový příspěvek od rimmerworld »

spinacie rele popisane vyssie podla cisel...na kontaktoch to zapojis...
+ na zhavic si mozes vziat z baterky.. zapojis na kontakt 30 na rele najlepsie cez poistku, samotny zhavic na kontakt 87
+ na spinac zhavenia - hociktory kontakt spinacky, ktory ma stavu ak tam das kluc..

Connor
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 09, 2018 7:06 am
Bydliště: Hranice na moravě

Re: Žhavení TK

#24 Nový příspěvek od Connor »

rimmerworld píše: ned říj 09, 2022 7:43 pm spinacie rele popisane vyssie podla cisel...na kontaktoch to zapojis...
+ na zhavic si mozes vziat z baterky.. zapojis na kontakt 30 na rele najlepsie cez poistku, samotny zhavic na kontakt 87
+ na spinac zhavenia - hociktory kontakt spinacky, ktory ma stavu ak tam das kluc..
Díky moc mi to pomohlo.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“