Volba prvního traktoru - pastviny do 15 ha

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Volba prvního traktoru - pastviny do 15 ha

#31 Nový příspěvek od 123 »

Nějak jsem tě nepochopil.
Jako chceš hospodařit a píšeš, že nemáš plac ani na zetora? No jak to chceš ale dělat?
Jinak na těch 1,5ha rozlohu, brambory a mák, co uvádíš, bych si já osobně, kdybych s tím měl znovu začít, pořídil místo nějakého malotraktoru spíš eresáka a posháněl k němu nářadí.
Na setí máku se v saxonii vyměnily válečky, do brambor ideální stroj ( kdežto třeba TK naprosto o ničem), a malý bramborový kombajn utahá a utočí i dvouválec, to mám vyzkoušené a i když to tak třeba nevypadá tak obratný je skoro jak malotraktor. V ČR na silnici může - na slovensku nevím, ale počítám že taky. Vím že už to sice jsou všechno starý zgarby, ale podle mě na tuhle výměru, co uvádíš, lepšího zatím nebylo a není.
A čím plánuješ sklízet ten mák?

Uživatelský avatar
Rasty
Příspěvky: 109
Registrován: ned srp 11, 2013 12:21 pm
Bydliště: Partizanske

Re: Volba prvního traktoru - pastviny do 15 ha

#32 Nový příspěvek od Rasty »

Na neaky malotraktor som sa pytal preto lebo ten dokazem bez problemou aj s praconym naradim parkovat a servisovat v sope a garazi bez toho aby som mal na dvore bordel.Rad by som zachoval aj toleranciu voci susedom kedze dobre vstahy su na nezaplatenie.Hold mam smolu ze byvam v strede obce kde si niektory ludia myslia ze mastalny hnoj je nieco toxicke a hrudka zeme na ceste je pre ich lak na aute uhlavny nepriatel...:)

Pole planujem rozdelit na 3 casti:

1. Zemiaky- ak by bolo dost zaujemcou tak formou samozberu kde my postaci jednoduchy vybračny vyoravac-zemiakovy kombajn by bol na zaciatok ako zaloha (
2. Mak - Rucny zber kvoli chuti a kvoli 0,5 ha si aj tak ziaden kombajnista nebude nastavovat masinu na zber maku (ak by sa podarilo casom navisit plochu mak by bol hlavnou plodinou)
3. Tretiu plodinu este nemam vybranu ale zaujal ma Ostropestrec Mariansky popripade neake ine liecive jednorocne rastliny.

Chcem aby osevny plan bol nastaveny tak aby sa plodiny neprekrivali vo vysadbe a zbere tym padom by spracovanie pody nebolo naraz ale po castiach a to by sa s malotraktorom uz mohlo dat ukocirovat. RS-09 je vinikajusi stroj do zemiakov ale je to fakt dochodca.
Pokial by to podla Vas na zaciatok slo malotraktorom obhospodarovat vraciam do hry japoncov poriesil by som na to C znacky a hotovo .V blizkom okoli som nasiel priameho dovozcu japoncikov,ktory na nimi predavane stroje zabespecuju servis aj predaj ND.Pojdem na vyzvedy.Ak by sa nasiel neaky
Slovensky kolega ktory ma skusenosti s firmou Agrox Banovce nad Bebravou nech sa ozve a da neake recenzie na firmu.
"Boh dal ľudom rozum a strojom robotu"

Peter
Příspěvky: 31
Registrován: úte srp 21, 2007 3:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Volba prvního traktoru - pastviny do 15 ha

#33 Nový příspěvek od Peter »

Ahoj, mam od nich traktor a zatial sa im podarilo nedodrzat kazdy termin, ktory sme si dohodli.
So strojom som spokojny, ibaze ten pristup :'( ..... asi toho maju vela.
Pokial budes s nimi nieco riesit, odporucam sa vyzbrojit velkou davkou trpezlivosti a zvyknut si na ich
slovnik pojmov:

o piatej sme urcite na predajni - 17:45 to zabal a chod domov
dva tyzdne - minimalne dva mesiace a viac
buduci tyzden sa zastavime - treti tyzden sme tam, pokial nam dovtedy asi 5x este zavolas
zistim a ozvem sa - nezavolam a nic nevybavim

Toto je moja skusenost. Ale som optimista :vysmech:

Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: Volba prvního traktoru - pastviny do 15 ha

#34 Nový příspěvek od Waltrppk »

Podívej se na traktory výrobce Solar

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“