Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
soldatfrantisek
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 02, 2016 3:40 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#1 Nový příspěvek od soldatfrantisek »

Dobrý den,
mám uvedený traktor a z brzdového bubnu pravého předního portálů mi stále teče olej a to i přes to, že jsem měl brzdový buben sundaný a gufera jsou měněna. Jsou tam dvoubřitá.
Buden je nový, prasklý tedy není.

Prosím, netušíte, čím by vytékání oleje mohlo ještě být?

Díky, Fanda.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#2 Nový příspěvek od exot »

Ahoj Fando vítam te tady. Pouzij zde vpravo nahore funkci hledat je tu jiz nekolik vlaken kde je tento problem řešen.;)
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

soldatfrantisek
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 02, 2016 3:40 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#3 Nový příspěvek od soldatfrantisek »

exot píše:Ahoj Fando vítam te tady. Pouzij zde vpravo nahore funkci hledat je tu jiz nekolik vlaken kde je tento problem řešen.;)
Ahoj,prosím, jsem nový a hledat jsem se snažil, ale nic nenašel. Jestli víš, prosím, vlož link na vlákno.
Děkuju, Fanda.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#4 Nový příspěvek od ITS »

Já poruším dekórum a nebudu dávat odkazy.
Zjisti jestli náhodou neteče po venkovní straně bubnu. To by pak netěsnil okroužek pod plechovými půlměsíčky. Ten rozměr drážky pro kroužek je docela blbý. Správný rozměr je moc volný a o 0,5mm větší je docela fuška tam narvat - ale jde. Já ten problém měl přesně tak, jak píši. Pokud teče vnitřkem - byla chyba při montáži, něco mělo špatný rozměr, nebo dosedací plochy pro gufero byly poškozené. Ale to musíš vědět sám, pokud jsi to skládal. Víc si opravdu najdi pod hesly -portály - v sekci traktory tK-MT.

Uživatelský avatar
Janoslov
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 28, 2014 10:51 am
Bydliště: Ilava

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#5 Nový příspěvek od Janoslov »

Mám taký istý proglém na MT8-132 rozobral som už predný portal a zistil som že v skrini portálu je mnoho oleja ktorý preteká cez gufero
vo vložke diferencialu kod 07358, gufero kod 054660 rozmer 60x75x8, pravdepodobne je zlé mosadzné púzdro kod 07354 ktoré je roztrhané a pastorok ktorý je v nom osadený má veľkú volu tým i keď je dobré gufero odtláča do strán a ojej z prevodovky vyteká do skrine portálu a následne cez kryt portálu a gufero kod 054793 80x100x13 nedokáže zabrániť prietoku veľkého množstva oleja na brzdové čeluste. Nedostatok je ten že skrin portálu je plná oleja aj keď tam bol daný po výpusť ,mierky oleja. Dnes som objednal spomínané mosadzné púzdro guferá a po zložení portalu dám vedieť výsledok, mám to i pofotené ako som to rozoberal len začínam tuna tak treba počkať keď sa trochu zveladím z vkladaním fotiek, som i ja zvedavý či ten pokus bude úspešný lebo dlho ma tento portál trápil zo zatekaním oleja na brzdové čeluste.

Uživatelský avatar
Janoslov
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 28, 2014 10:51 am
Bydliště: Ilava

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#6 Nový příspěvek od Janoslov »

Skúšam vložiť foto z rozoberania portálu ako vidno na 2 a 5 obrázku roztrhnuté mozadzné púzdro a má veľkú volu, budem ho meniť pravdepodobne to je príčina že to moc axialne má volu aj ešte nové guferá.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#7 Nový příspěvek od Nelinář »

nezapomeň podlepit aj ten poďobaný plech na fotce č4. Já to zapomněl a dělal sem to znova, to je prý také důvod proč ten olej přetéká z převodovky do portálu.

soldatfrantisek
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 02, 2016 3:40 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#8 Nový příspěvek od soldatfrantisek »

Janoslov: děkuji za fotky. Až to budeš mít hotové, dej prosím vědět. Pustil bych se do toho také.

soldatfrantisek
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 02, 2016 3:40 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#9 Nový příspěvek od soldatfrantisek »

Nelinář píše:nezapomeň podlepit aj ten poďobaný plech na fotce č4. Já to zapomněl a dělal sem to znova, to je prý také důvod proč ten olej přetéká z převodovky do portálu.
Nelinář: dle Tvého upozornění, kde doporučuješ na podlepení plechu jsem získal dojem, že s tímto problémem máš také zkušenosti. Můžeš mi popsat, s čím si se setkal a jak Ti to dopadlo.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#10 Nový příspěvek od Nelinář »

Stačí mrknout ke mně do vlákna...

Uživatelský avatar
Janoslov
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 28, 2014 10:51 am
Bydliště: Ilava

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#11 Nový příspěvek od Janoslov »

Ten podobaný plech to viko dielec kod 07320 s ložiskom som mal po okrajoch prelepené tmelom LOCTITE červený a videl si na fotke č1 oko to natieklo z prevodovky lebo ten pastorok diel kod 07384 má velkú axialnú volu vtom mosadznom puzdre, ďakujem za dobrú pripomienku lebo na vymedzenie tohto vika sa použili len 2 distančné podložky.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#12 Nový příspěvek od ITS »

Janoslov píše:Ten podobaný plech to viko dielec kod 07320 s ložiskom som mal po okrajoch prelepené tmelom LOCTITE červený a videl si na fotke č1 oko to natieklo z prevodovky lebo ten pastorok diel kod 07384 má velkú axialnú volu vtom mosadznom puzdre, ďakujem za dobrú pripomienku lebo na vymedzenie tohto vika sa použili len 2 distančné podložky.
To teda nechápu, co tím obrázkem č. 1 myslíš ??
Takhle přece vyteče olej při každé demontáži bubnu !!
Dokonce tady někdy někdo psal, že od určitého data výroby se u mT ten poďobaný plech dával s dírkou,aby se propojila skříň s portálem. Pak byl portál plný a nalévací zátka neměla dírku pro vzduch.
Můj názor je, že se příliš přeceňuje vliv pastorku na tečení oleje do bubnů. Je samozřejmě lepší,když je v portálech hladina oleje jen po hřídel,ale i plný portál musí gufera na bubnu udržet. A tady je spíš problémem vůle poloosy. Kvůli demontáži musí být poloosa suvně, ale vaklat by neměla.

Uživatelský avatar
Janoslov
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 28, 2014 10:51 am
Bydliště: Ilava

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#13 Nový příspěvek od Janoslov »

Kamo zo Zlína, škoda že som neodfotil brzdový bubon pred stiahnutím, spodok zaolejovaný a brzdové čeluste po stiahnutí bubna celé olejové jak spodná tak i vrchná a bordel olejový na nich a olej v stiahnutom brzdovom bubne, no čo nabudúce. Lebo tento portál neje prvý raz otváraný, vymieňal som i gufero čierné za červené 80x100x13 tesňiacé vchod oleja na bubon i menšíe čierný za červený 60x75x8 vnútorný na tom poďobanom viku to viko po krajoch je lepené a olej veselo si zalieval brzdové čeľuste až ma to nahnevalo a rozrobil som to, ako to je na foto toľko len na vysvetlenie. Ešte aj oleja som tam nalieval ani nevytekal kontrolnym šrobom tak odkjal sa bralo také množstvo po nejakej dobe mesiac že vytekal odpúšťal som cez kontrolny šrob keď som videl že spodok bubna je olejový a zaolejovaný až na podlahe ako som už písal.
Naposledy upravil(a) Janoslov dne pon led 04, 2016 4:00 pm, celkem upraveno 1 x.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#14 Nový příspěvek od Nelinář »

No tak to udělej jak to dělal ITS má to tadyk popsané, nechat stočit buben, a dat tam kroužek z ložiska. jen trpělivě hledat.

Uživatelský avatar
Janoslov
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 28, 2014 10:51 am
Bydliště: Ilava

Re: Tekoucí olej z brzdového bubnu - TZ4K 14K

#15 Nový příspěvek od Janoslov »

Dnes som dostal veci na opravu posielam foto zo skladania a opravy diferáku ľavá strana prednej poloosy. Popíšem neskôr.
DnObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“