Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#1 Nový příspěvek od kladyvo »

Caute chlapi,tak uz aj ja som sa stal vlastnikom tohto malotraktoru,,je to nieco ine ako kubota b6000 ktoru som predtym mal no aj tak sa mi to paci.
Stroj som priviezol vcera,kupil som ho od takeho deda,povodna farba,akurat svetla su menene,okolo vyfuka to je zas.... od oleja a nejaky obcas kvapne na zem. Inak pan tam ma dorobene zhavenie (drat je vyvedeny k baterke na 15sekund podrzim na plus kontakte a potom start na brnk)
Priznam sa toto tema som zalozil skor pre nedostatok casu,pretoze dedo mi sice dal orig. navod na obsluhu,no kedze nemam nej extra casu na skumanie kde kolko coho ide chcem sa to opytat Vas.
Takze neviete mi niekto napisat kolko oleja ci prevodoveho alebo motoroveho ide na komplet vymenu,resp vsetky naplne,ak ma niekto poznacene aj presne mnozstva tak Vas na kolienkach prosim posunte to nestastnikovy,
Dakujem

Uživatelský avatar
Martin-SVK
Příspěvky: 258
Registrován: ned úno 24, 2013 10:37 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#2 Nový příspěvek od Martin-SVK »

Predná prevodovka 7,5l
Zadná prevodovka 4,5l
Portály po 0,25l
skrinka riadenia 0,25l
T-4K-22 :)

PON-25 A
ARS-103 _ 5-KN-85
ŽŤ-152

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#3 Nový příspěvek od kladyvo »

Martin-SVK píše:Predná prevodovka 7,5l
Zadná prevodovka 4,5l
Portály po 0,25l
skrinka riadenia 0,25l

Dakujem,
toto je na pp90

a co hydraulika ? aky olej je naj a kolko je v celom okruhu ?

Uživatelský avatar
Martin-SVK
Příspěvky: 258
Registrován: ned úno 24, 2013 10:37 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#4 Nový příspěvek od Martin-SVK »

fu hydraulický olej neviem aky mam, dal som tam to čo mi poradili v predajni resp. čo mali asi :D a koľko to záleží čo máš zapojené či iba v zadu alebo aj riadenie hydraulicke alebo aj v predu na radlicu
ja mám hydrauliku v predu v zadu a nalial som tam necelých 5l
T-4K-22 :)

PON-25 A
ARS-103 _ 5-KN-85
ŽŤ-152

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#5 Nový příspěvek od kladyvo »

Martin-SVK píše:fu hydraulický olej neviem aky mam, dal som tam to čo mi poradili v predajni resp. čo mali asi :D a koľko to záleží čo máš zapojené či iba v zadu alebo aj riadenie hydraulicke alebo aj v predu na radlicu
ja mám hydrauliku v predu v zadu a nalial som tam necelých 5l

No myslel som ze viac,lebo ta nadrz je dost velka,mam hydrauliku len vzadu klasika,ale nevadi vcera som objednaval z jedneho e-shopu a zobral som 20l pp90,10 l M7 a 10l hydraulickeho (presne 80 eur) doprava zadarmo,vyslo ma to v podstate tak isto ako by som siel kupit do Trnavy rozlievany(vychadza 2eur liter)
Dufam ze toto mi na kompletnu vymenu vystaci !!!

Uživatelský avatar
Martin-SVK
Příspěvky: 258
Registrován: ned úno 24, 2013 10:37 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#6 Nový příspěvek od Martin-SVK »

možno som tam nalial 9l ja už neviem :) v 5litrovej bandaske čo mám doma mi ostal necelý liter a už neviem či som tam nalieval dve či len tu jednu
potom napíš ako si dopadol 8)
T-4K-22 :)

PON-25 A
ARS-103 _ 5-KN-85
ŽŤ-152

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#7 Nový příspěvek od ondrejb »

kladyvo píše:
Martin-SVK píše:Predná prevodovka 7,5l
Zadná prevodovka 4,5l
Portály po 0,25l
skrinka riadenia 0,25l

Dakujem,
toto je na pp90

a co hydraulika ? aky olej je naj a kolko je v celom okruhu ?
Ahoj!
"7.2.10 Hydraulika
Nádrž na hydraulický olej o celkovém. obsahu 6 1 se plní hydraulickým olejem HM-46 1 cm nad sítko.
Kontrolu množství oleje provádějte lx za půl roku vždy při zvednutém závěsu, kdy píst s pístnicí je zasunut ve
válci. Při výměně oleje starý olej vypusťte z hydraulického okruhu povolením šroubení výtlakové hadice u
hydrogenerátoru a propláchněte benzinem nebo perchloretylenern sítový čistič.
Po novém naplnění hydraulického okruhu ponechte chvíli běžet motor s čerpadlem naprázdno a pak teprve
uveďte zařízení do provozu.
Základní podmínkou správné funkce hydraulického zařízení je čistota hydraulického oleje a všech součástí.
Nejméně dvakrát do roka překontrolujte těsnost všech spojů, zda neuniká hydraulický olej. Vysokotlaké hadice
je třeba chránit před mechanickým poškozením a tepelným zářeném. Nesmí být přetočeny nebo zlomeny. K
očistění hadic se může krátkodobě použít benzín."

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#8 Nový příspěvek od kladyvo »

ondrejb píše:
kladyvo píše:
Martin-SVK píše:Predná prevodovka 7,5l
Zadná prevodovka 4,5l
Portály po 0,25l
skrinka riadenia 0,25l

Dakujem,
toto je na pp90

a co hydraulika ? aky olej je naj a kolko je v celom okruhu ?
Ahoj!
"7.2.10 Hydraulika
Nádrž na hydraulický olej o celkovém. obsahu 6 1 se plní hydraulickým olejem HM-46 1 cm nad sítko.
Kontrolu množství oleje provádějte lx za půl roku vždy při zvednutém závěsu, kdy píst s pístnicí je zasunut ve
válci. Při výměně oleje starý olej vypusťte z hydraulického okruhu povolením šroubení výtlakové hadice u
hydrogenerátoru a propláchněte benzinem nebo perchloretylenern sítový čistič.
Po novém naplnění hydraulického okruhu ponechte chvíli běžet motor s čerpadlem naprázdno a pak teprve
uveďte zařízení do provozu.
Základní podmínkou správné funkce hydraulického zařízení je čistota hydraulického oleje a všech součástí.
Nejméně dvakrát do roka překontrolujte těsnost všech spojů, zda neuniká hydraulický olej. Vysokotlaké hadice
je třeba chránit před mechanickým poškozením a tepelným zářeném. Nesmí být přetočeny nebo zlomeny. K
očistění hadic se může krátkodobě použít benzín."

ok dakujem,akurat neviem co je hydrogenerator???

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#9 Nový příspěvek od kladyvo »

Martin-SVK píše:možno som tam nalial 9l ja už neviem :) v 5litrovej bandaske čo mám doma mi ostal necelý liter a už neviem či som tam nalieval dve či len tu jednu
potom napíš ako si dopadol 8)
Martin nevies prosim ta kde sa vypusta olej z tych portalov,uz som tam lezal asi 3-krat a nechapem.
Dakujem

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#10 Nový příspěvek od Tom »

Hydrogenerátor je hydraulické čerapdlo. Olej z portálů vypustíš bohužel jedině tak, že je sundáš... Není tam výpustný šroub. Když už budeš u sunádávání, tak rovnou vyměň gufera mezi převodovkou a portálem (občas se stane, že olej z převodovky se tlačí do portálu a od tama vytéká) a gufera kolem brzd.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Martin-SVK
Příspěvky: 258
Registrován: ned úno 24, 2013 10:37 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#11 Nový příspěvek od Martin-SVK »

tak tak ako píše Tom tie gufera vymeň ušetríš si tým roboty do buducna, ja som ich vymenil vo všetkých portáloch aj s ložiskami a aj tak mi z jedneho zas tečie takže zrada bude ešte niekde inde :D ale nechce sa mi to 2x rozoberať zas, nemam poriadnu garaž kde by som si robil v teple a vonku v tej zime .... to je robota za všetky drobne
T-4K-22 :)

PON-25 A
ARS-103 _ 5-KN-85
ŽŤ-152

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#12 Nový příspěvek od kladyvo »

Dakujem ,ste ma teda potesili
Idem pozriet do toho prehladneho manualu,aky stupen narocnosti ma rozobranie tych portalov.
Este raz dakujem :'(

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#13 Nový příspěvek od kladyvo »

Este jednu perlicku mam,cital som tu na fore o motorovej zavislosti a o zadnom nahone no jedno nikde nevidim,ten zadny nahon sa spusti zatlacenim alebo povytiahnutim tej packy??? :help:

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#14 Nový příspěvek od Tom »

Přečti si návod, tam je to všechno popsané. Páka, kterou ovládáš motorovou závislost na převodovce, tak můžeš mít buď otáčky motorové, převodové nebo neutrál - vypnuto, není poháněn ani kardan který je v kloubu. Na zadní nápravě je čudlík, kterým vypneš pojezd zadní nápravy. Pokud máš na převodovce zařazené motorové otáčky, tak MUSÍŠ mít vypnutý pojezd zadní nápravy. Jinak může být zapnutý. Ohledně sundání portálů, není to nic záludného, mrkni třeba do vlákna od Denielse - tuším Naše MT8 132 se to jmenuje, tam má pěkně všechno nafocené. Určitě kdybys hledal, tak najdeš i spoustu dalších lidí tady na foru, kteří to mají nafocené... Stačí hledat, všechno se tady řeší pořád dokola... inu ale, opakování matka moudrosti :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#15 Nový příspěvek od kladyvo »

Tom píše:Přečti si návod, tam je to všechno popsané. Páka, kterou ovládáš motorovou závislost na převodovce, tak můžeš mít buď otáčky motorové, převodové nebo neutrál - vypnuto, není poháněn ani kardan který je v kloubu. Na zadní nápravě je čudlík, kterým vypneš pojezd zadní nápravy. Pokud máš na převodovce zařazené motorové otáčky, tak MUSÍŠ mít vypnutý pojezd zadní nápravy. Jinak může být zapnutý. Ohledně sundání portálů, není to nic záludného, mrkni třeba do vlákna od Denielse - tuším Naše MT8 132 se to jmenuje, tam má pěkně všechno nafocené. Určitě kdybys hledal, tak najdeš i spoustu dalších lidí tady na foru, kteří to mají nafocené... Stačí hledat, všechno se tady řeší pořád dokola... inu ale, opakování matka moudrosti :)
K tomu navodu len jedno,vela veci chyba obrazky neidentifikovatelne (napr. vyp. oleja z portalov,no a tiez tam nieje v ktorom smere je zapnuty ten zadny nahon,takze asi tak.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“