Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
marek62
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 13, 2015 9:42 am
Bydliště: Vráble

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#31 Nový příspěvek od marek62 »

NO ako si dopadol stym vypustenim oleja v portaloch? my sme tiez teraz kupili TZ4K14B .. a menili sme vsetky naplne, ako tak citam tak olej z portalov sme asi nevypustili :smich: doliali sme tam novy ... couz ked tak nabuduce to teda budeme muset rozobrat ...

matkomarcel93
Příspěvky: 6
Registrován: ned pro 30, 2018 5:35 pm
Bydliště: Martin

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#32 Nový příspěvek od matkomarcel93 »

Martin-SVK píše:nalievacie a kontrolne šroby
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kam sa nalieva olej do prednej prevodovky ??

Ďakujem

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#33 Nový příspěvek od GeorG9 »

Kolem manžety řadící páky. Na druhé fotce to máš i se šipkou. Správně by měl být hned vedle nalejvací otvor, ale někdy soudruzi šetřili a nebo někde udělali chybu :smich:

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#34 Nový příspěvek od daniber »

Ahoj, taky jsem se stal majitelem tohoto stroje. Díky za cenné rady, vysvětlující fotky a že jsem jich tu už našel dost.
Čeká mě výměna olejů a přetěsnit portály. Píšete vyměň gufera mezi portály a převodovkou. Hledám v rozkresech a mate mě v popisu počet ks na stroj. Ty gufera nejsou u každýho portálu stejný nebo blbě hledám a jaký je to rozměr? Koupil jsem sadu těsnění v agroad ale tam jsou jen ty papírové.

Uživatelský avatar
miggy
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 07, 2024 8:10 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#35 Nový příspěvek od miggy »

Dobrý deň prajem

V návode k TZ-4K-14B sa píše, že ako náplň v prevodovkách / rozvodovkách, portáloch a skrini riadenia má byť použitý prevodový olej PP-7, čo je olej s viskozitou SAE 85W spĺňajúci API GL-3.

Na začiatku toho vlákna bolo spomenuté, že sa namiesto toho oleja sa môže použiť prevodový olej PP-90, (SAE 90W, API GL-4).

Moja otázka znie, môžem použiť prevodový olej PP80 (SAE 80W, API GL-4) bez toho, aby to malo vplyv na životnosť alebo celkovú funkciu? Tento olej totižto používam v Zetore 5211 a je pre mňa výhodnejšie používať jeden olej pre dva traktory, ako držať pre každý traktor iný olej.

Vopred vám ďakujem za odpovede.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#36 Nový příspěvek od ITS »

Jsou to podobné oleje. Převodovka má místa, kde je lepší olej hustý ( hrubé ozubení) a místa, kde řidší ( pouzdra nahoře u diferáku). Pro mnohé majitele je výhodnější olej hustý, protože jim tečou portály.
Nalej tam tu 80.

Uživatelský avatar
miggy
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 07, 2024 8:10 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#37 Nový příspěvek od miggy »

Dnes som olej v portáloch vymenil. Lepšie povedané "nalial som ho", lebo zo všetkých portálov dohromady som vytiahol asi 1dl oleja a do všetkých portálov dokopy som nalial cca 2,5l oleja.

Je zaujímavé, že v návode sa píše, že do každého portálu ide cca 0,25l oleja a že olej musí plniacim otvorom vytekať. Mne sa podarilo do predných portálov dostať cca 0,9l do každého. Zo zadných portálov sa mi asi nepodarilo vytiahnuť všetok olej, lebo tam som ho nalial menej. No aj tak je to celkovo cca 2,5l oleja do všetkých portálov dokopy.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#38 Nový příspěvek od ITS »

Píšeš, že v návodě je uvedené ...vytékat z plnícího otvoru.
Většina z nás má stroj, kde se portály plní po kontrolní šroubek. Nikoliv po plnící. Někdo viděl typ, kde je portál propojen s převodovkou a ten je pak plný po vrch.
Většina z nás řeší olej v portálech při opravě brzd.

Uživatelský avatar
miggy
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 07, 2024 8:10 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Tz4K14B - Vymena vstkych naplni

#39 Nový příspěvek od miggy »

Ďakujem za Tvoj príspevok. Až potom som si všimol, že na portáloch existuje aj nejaký kontrolný otvor. Hľadaľ som ho ale drôtenou kefou. Bez nej by som ho nenašiel, tak bol skyrý pod sajrajtom, čo bol na ňom. Prebytočný olej som teda vypustil.

Viem, že olej v portáloch sa rieši až pri ich demontáži, ale nejako som tak zvyknutý vymeniť vetky náplne, keď si kúpim nové (teda staré) auto a pripadá mi to logické, že to spravím aj na traktore. Aj keď tento je v relatívne dobrom stave, lepší pocit mám, keď viem, že som pomenil čo sa dalo.

Ešte ma čaká olej v prevodovkách a hydraulický olej.

Ďakujem ešte raz za informácie

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“