Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog ND

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Matus3214
Příspěvky: 209
Registrován: úte črc 08, 2014 9:10 pm
Bydliště: Nitra

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog

#16 Nový příspěvek od Matus3214 »

A este skusal som aj bez filtru cez flasku som dal cistu naftu a to iste

Matus3214
Příspěvky: 209
Registrován: úte črc 08, 2014 9:10 pm
Bydliště: Nitra

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog

#17 Nový příspěvek od Matus3214 »

A este skusal som aj bez filtru cez flasku som dal cistu naftu a to iste

Jeňór
Příspěvky: 210
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog

#18 Nový příspěvek od Jeňór »

Podíval bych se na kontakt uzavírací cívky paliva a na kostru

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 727
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog

#19 Nový příspěvek od matto »

pomoze ti vymena podavacieho cerpadla , dost casta zavada /len napisem , ze cerpadlo moze vyzerat ok ale neda uz dostatocny tlak do systemu /
Přílohy
Sťahovanie.jpg
Sťahovanie.jpg (4.9 KiB) Zobrazeno 10943 x
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

DavidK
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 26, 2018 9:39 pm
Bydliště: Přerov

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog

#20 Nový příspěvek od DavidK »

Dobrý den všem, potřeboval bych poradit s nějakýma drobnostma ohledně tohodle motoru. Snad mi pomůžete teď, když to napoprvé nevyšlo.
První problém - prosakuje mi olej kolem vstřikovacích čerpadel a netuším kromě Šálka, kde se dá sehnat nové těsnění. Druhý problém - při volnoběhu a vyšších otáčkách(běžná práce a jízda) se nic neděje, při mírně zvýšených konstantních otáčkách cca 1200 - 1500(práce s čelním nakladačem plk plk) dochází po cca 15 min. pravděpodobně k zavzdušnění palivového systému, motor zhasne. Třetí problém - pravděpodobně souvisí s druhým - při snaze odvzdušnit systém ruční pumpou ruční pumpa zabírá jen někdy(bez nějaké mě známé souvislosti) a nejsem schopen protlačit naftu zpět do nádrže(při prvním probému se mi to podařilo, pak 3x už ne). Při postupném povolení všech šroubení nad pumpou po vstřikovací čerpadla nafta vystřikuje, při dotažení pumpa přestává tlačit. Po této akci při strartování vstřikovací čerpadla naftu stále netlačí do trysek. Nevím sice jak, ale zatím jsem tento problém vždy vyřešil. Interval se ale prodlužuje a naposled mi to trvalo hodinu.
Budu vděčný za jakoukoli radu k těmto problémům. Děkuji

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 727
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog

#21 Nový příspěvek od matto »

DavidK píše:při snaze odvzdušnit systém ruční pumpou ruční pumpa zabírá jen někdy(bez nějaké mě známé souvislosti) a nejsem schopen protlačit naftu zpět do nádrže
rucna podavacia pumpa nemusi stale zaberat , je to zavisle podla toho ako ostal motor otoceny po zhasnuti .... teda ak kolik stacil membranu AC pumpy rucna pumpa nebude zaberat ,treba pootocit motorom

zacal by som vycistenim nádrze, zvykne sa olupovat farba a pekne svinstvo taha ac pumpa z nadrze. inak ja som dal medzi hadicu z nadrze a AC pumpu taky filter jednorazovy prehladny ...... vybrat nadrz a precistit pripadne dat donutra riedidlo + nejake srubky , matice a potrebat aby sa uvolnil stary nater

potom zvykne odchadzat ta ac pumpa , ale to sa prejavuje tak ze motor straca vykon
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

DavidK
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 26, 2018 9:39 pm
Bydliště: Přerov

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog

#22 Nový příspěvek od DavidK »

rucna podavacia pumpa nemusi stale zaberat , je to zavisle podla toho ako ostal motor otoceny po zhasnuti .... teda ak kolik stacil membranu AC pumpy rucna pumpa nebude zaberat ,treba pootocit motorom

zacal by som vycistenim nádrze, zvykne sa olupovat farba a pekne svinstvo taha ac pumpa z nadrze. inak ja som dal medzi hadicu z nadrze a AC pumpu taky filter jednorazovy prehladny ...... vybrat nadrz a precistit pripadne dat donutra riedidlo + nejake srubky , matice a potrebat aby sa uvolnil stary nater

potom zvykne odchadzat ta ac pumpa , ale to sa prejavuje tak ze motor straca vykon[/quote]


ano, s tou funkcí AC pumpy máte asi pravdu, vyzkouším

pumpa by jinak měla být dobrá, výkon motoru je bez problému

a na tu nádrž se taky můžu podívat, ale nemyslím si, že by to ovlivňovalo zavzdušnění při nízkých otáčkách. Tenhle problém bych čekal spíše u vysokých otáčkách při nedostatku paliva.
Nicméně děkuji za nástřel, aspoň se mám čeho chytit

spedobb
Příspěvky: 23
Registrován: ned led 31, 2010 5:24 pm
Bydliště: Slovakia, Banská Bys
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog

#23 Nový příspěvek od spedobb »

Páni vedel by niekto poradiť, či by bol vhodný do TZ 4k 14 aj motor Lombardini Diesel LDW 1204 FOCS, prípadne Lombardini Diesel LDW 903 FOCS. A ako by to bol s prispôsobením príruba spojka atď. Dikes :)

DavidK
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 26, 2018 9:39 pm
Bydliště: Přerov

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog ND

#24 Nový příspěvek od DavidK »

Zdravím všechny majitele tohoto motoru.
Po problémech s podávacím palivovým čerpadlem přidávám poznatek.
U prodejců náhradních dílů nejde sehnat náhradní membrána, pouze vám nabídnou nové čerpadlo za cca 3000 Kč bez DPH.
Na tento motor ovšem pasuje membrána z auta Fiat 126 v ceně cca 100 Kč bez DPH
Tak pokud řešíte problém s prosakující membránou jako já, tak doporučuji tohle. Pasuje bez jakýchkoliv úprav.
Pro ty, co nejsou znalí, tak co se týče výměny stačí odmontovat víčko čerpadla(6 šroubů), zatlačit na membránu, pootočit ji o 90 stupňů a membrána jde ven. Pak už jenom opačný postup montáže.
Přeji hodně zdaru

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog ND

#25 Nový příspěvek od jenicek »

Konečně někdo, kdo se jen neptá a taky se podělí o výsledek :friends: i když až skoro po dvou letech :)

DavidK
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 26, 2018 9:39 pm
Bydliště: Přerov

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog ND

#26 Nový příspěvek od DavidK »

Bohužel trvalo to tak dlouho, protože na to nebyl pořádně čas. Řešení problému jsem spíše odkládal. Až teď se těch problémů s naftou nakupilo víc(motor jak olejnička), tak jsem se do toho pustil, ať to mám na sezonu nachystané.

MT8-151.32
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 04, 2020 9:40 pm
Bydliště: Detva

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog ND

#27 Nový příspěvek od MT8-151.32 »

Dobry den, ohladne MT8 151 s 3 valcom Lombardini LDW1503, ako najjednoduchsie pretesnit (vybrat/zalozit) olejovu vanu? Pouzivate korkove testenie alebo len silikonom na motory?

spedobb
Příspěvky: 23
Registrován: ned led 31, 2010 5:24 pm
Bydliště: Slovakia, Banská Bys
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog ND

#28 Nový příspěvek od spedobb »

Ja som na LDW 903 použil Tmel na motory a myslim ze je to v poriadku. Korok bude podla mňa vždy tiecť.

pet44
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 26, 2023 10:54 am
Bydliště: 69501

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog ND

#29 Nový příspěvek od pet44 »

Zdravím všechny,
Mám problém s tímto motorem, ale nenašel jsem že by to již někdo řešil. Motor nepravidělně v jednu chvíli začně bíle dýmit (opravdu hodně), ztratí výkon a při tom má zvuk jakoby šel jen na 2 válce. Po demontáži vstřiků -nechal jsem vyměnit trysky je to to samé. (vyměněn také palivový filtr,mot. filtr a olej). Nemáte někdo zkušenost nebo radu? Moc děkuji

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Motor Lombardini LDW 1503 - Servisna priručka + katalog ND

#30 Nový příspěvek od jenicek »


Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“