Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
jiriSBS
Příspěvky: 1757
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1141 Nový příspěvek od jiriSBS »

Z toho jak to popisuješ,to vypadá ,že tam máš namontováno čerpadlo ZBC-12(10),to to čerpadlo je energeticky náročné(asi jako čerp.25lt/min)to může být jeden z důvodu proč přenos výkonu na čerpadlo nestíha.Dalším důvodem je orbitrol,jehož typové označení jsi nenapsal a to se těžko radí.Podle hodnot z orbitrolu je nastavený na těžky provoz(velké traktory a nákladače),na čem to provozuješ,jsi také nenapsal.To jak píšeš ,že při otáčení bez motoru v orbitrolu cvrčí a přeskakuje,ale kola se nehybou(neotáčí),to ukazuje na opotřebení dávkovací hvězdice.Šokový tlak 24 MPa je vysoký,záleží na velikostí stroje na kterém je namontován,pokud je na menším stroji,tak neplní svou funkci a může dojít k poškození řízení nebo přední nápravy,proto je vhodné jej nastavit podle velikostí stroje,aby správně plnil svou funkci.

Taranys
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 11, 2013 9:04 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1142 Nový příspěvek od Taranys »

Předem se trošku omlouvám že jsem nepsal pravdu, jak jsem pořádně očistil štítek čerpadla, bylo na něm něco jak zapečeného, po odloupnutí se dívu že Pn je 17,5, ne 7,5 jak jsem udal, takže zastavování čerpadla bude asi tady ta chyba. Snad jsem tím něco dál nepoškodil.
Dále teda dodám, jde o TZ4K14 jednoválec. čerpadlo C14XTM (v tabulce někde na netu jsem našel že 8l/min při 1500ot. skutečnost bude asi jiná)
orbitrol je z http://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Orbitr ... 50-ON/8275 v provozu dohromady pár minut, když se mi to nepozdávalo, tak jsem touž raděj nepuštal a hledal informace co a jak. Pístnice 2x 40x22x100.
Cvrčení v orbitrolu by být asi mělo, podle toho když jsem se díval jak orbitrol pracuje, mi spíš připadá, jako by to bylo naprázdno s nedostatkem oleje, kola se trochu pohybují, ale stačí trochu odporu a už se nehnou. Když jsem to zkoušel s vyndanýma pístnicema z čepů, tak trochu fungují respektive musím moc točit volantem tam nebo zpátky, podle toho jdou.
Tudíž dodám tomu přetlakový ventil nastavený do těch 100bar, tím vyřeším snad zastavování čerpadla
Pak znova odvzdušnit a vyzkoušet. Kdyby se dostával vzduch do oběhu je možné? Olej ze žádného spoje neuniká.

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1143 Nový příspěvek od Lupa »

Zdravím, chci se poradit. Mám orstu LAGB 63 a k ní kostku LVP 01-1 a LVP 10-1. Která je vhodnější? Dále zde na foru je schéma, kde je doporučeno před orbitrol vložit poj. ventil a přepad zaustit ochozem za orbitrol před ovladač/rozdělovač hydr. válce. Před zaustěním vložit zpětnou klapku ze směru od orbitrolu. Tzn. že za určitých podmínek tento ochoz bude pod tlakem a může ovlivnit nastavení poj. ventilu (protitlak). Co kdyby se tento přepad vedl do nádrže a orbitrol i rozdělovač by pracoval pouze s reg. tlakem cca 100bar?

radek
Příspěvky: 825
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1144 Nový příspěvek od radek »

https://dum.bazos.cz/inzerat/129590247/ ... slavia.php

Volal jsem na tenhle inzerát,chce za to 20 tisíc i s dopravou,nemáte někdo zkušenosti?

jiriSBS
Příspěvky: 1757
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1145 Nový příspěvek od jiriSBS »

Ventilový blok LVP 01-1,má zabudovaný pojistný ventil,nastavený na 8 MPa,ventilový blok LVP 10-1 má nastavení shodné,jen nemá pojistný ventil,takže pro Tebe je vhodnější LVP 01-1.U orbitrolu serie LAGB,není nutné před orbitroly montovat poj.ventil, je zabudován v LVP.Externí pojistný ventil je nutné montovat před orbitroly serie LAG a LAU,které jej nemají zabudovaný,zpětná klapka za orbitolem nemá smysl,při vyrovnaní tlaku před a za orbitrolem se ztrací posilovací účinek orbitrolu.Vhodnější je upravit tlaky,na orbitrolu nastavit tlak o 2-3Mpa vyšší než na nasledujícím rozvaděči,pak nebude docházet k ovlivňování funkce orbitolu následným rozvaděčem.

Trdlo
Příspěvky: 90
Registrován: pon zář 25, 2017 5:39 pm
Bydliště: Lípnik

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1146 Nový příspěvek od Trdlo »

Mám otázku jde zapojit napřed rozvaděč a potom hidraulicke řízení?

Bendas
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 02, 2021 4:03 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1147 Nový příspěvek od Bendas »

Zdravím,
Chcem sa opýtať či nemá niekto náhodou vypracované plány na hydraulické riadenie na pre traktor MT8 132. viď foto
Obrázek

Zetor15
Příspěvky: 866
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1148 Nový příspěvek od Zetor15 »

Trdlo píše: pát dub 30, 2021 11:11 pm Mám otázku jde zapojit napřed rozvaděč a potom hidraulicke řízení?
To je spatne reseni rizeni musi fungovat vzdy prednostne az pak rozvadec...

Rowen
Příspěvky: 7
Registrován: úte říj 29, 2013 2:34 pm
Bydliště: Slušovice

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1149 Nový příspěvek od Rowen »

Zdar panove. Nerad trochu odbocuji od tematu, ale chtel bych se zeptat zkusenejsich a jine vlakno jsem nenasel. Po nedavnem umrti otce na mne spadla tiha zemedelstvi a s tim i pece o techniku. Mam DF Agrotron 130, ve kterem se v prevodovce pouziva univerzalni prevodovy a hydraulicky olej s prodejnim oznacenim UTTO Fluid. Mel by to byt olej Shell Spirax S4 TXM, API GL-4, - SAE 10W-30, Hustota při 15°C kg/l 0,884, Kinematická viskozita při 40°C cSt 70,4, Kinematická viskozita při 100°C cSt 11,2, Viskozitní index 151, Bod vzplanutí °C 220, Bod tuhnutí °C -42. Agrotron pouziva pro rizeni olej z prevodovky. Tento olej pouzivam i v prevodovce Zetoru k vuli kompatibilite pripjovanych zarizeni. Moje otazka zni, zda bych tento olej mohl pouzit pro rizeni v Zetoru 7540 s orbitrolem (predepsany olej OTH3) a pripadne i v tatre 815 agro (OTH2). Momentalne jsem musel do Zetoru z nouze dat HM46. Coz asi nebude to prave. Rad bych mel doma jen jeden typ prevodoveho oleje, abych mel vzdy na vymenu nebo doleti. Dekuji moc za rady...

gugo
Příspěvky: 45
Registrován: stř bře 06, 2013 8:57 am
Bydliště: Orava

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1150 Nový příspěvek od gugo »

Pozdravujem kolegovia. Dorabam si hydraulické riadenie a mam mensi problém s orstou. Totiž to ma 6 vyvodov 4 klasika T P L R jeden je asi na LS signál a ten siesty???
A neviem kde ho zapojit. Prikladám foto 😉
Obrázek

Obrázek

Connor
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 09, 2018 7:06 am
Bydliště: Hranice na moravě

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1151 Nový příspěvek od Connor »

Zdravím, nemá někdo na prodej komplet hydraulické řízení jednopist. olomoucký kraj?

Tmk 03
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 24, 2023 7:10 pm
Bydliště: Košice

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1152 Nový příspěvek od Tmk 03 »

Zdravím, potreboval by som poradiť s riadením na môj traktor. Kúpil som dva hydraulicke valce ktoré chcem zapojiť ako dvojcinne tak aby sa tlak rozložil na obe strany problém je v tom že válce majú 3 vývody (viď foto) a neviem či ich môžem jednoducho navzájom prepojiť z valca do valca, alebo použiť tečko za orbitrol a potom do valcov? Ďakujem.
Obrázek

Obrázek

Zetor15
Příspěvky: 866
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1153 Nový příspěvek od Zetor15 »

To je pro moznost volby pripojeni jak jsou ty dve blizko u sebe tak tu co se ti bude mene hodit proste zaslep zatkou (ta zatka uz v jednom otvoru je) a pouzij jen jednu na kazdem konci.

Michal80
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 23, 2023 11:14 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1154 Nový příspěvek od Michal80 »

Ahoj, chtěl bych opět a taky (jako už spousta lidí přede mnou) poprosit o pomoc se zapojením orbitrolu při stavbě hydro řízení na TK. Samozřejmě, netuším která bije, nikdy jsem to nedělal. Jen čtu předchozí rady..
Na bazoši jsem koupil orbitrol LS a k němu samostatný prioritní ventil, který byl (asi) původně osazený přímo na čerpadle. Prý bylo klasické zubové (snad). Vše údajně pochází z elektrického vysokozdvihu Still. Orbitrol samotný není popsaný - vývody nejsou označené. Výstupy ventilu označené jsou.
Pán co mi to prodával si myslí, že orbitrol s ventilem byl propojený tak, jak jsem zakreslil na obrázku.
Můj dotaz:
1) je propojení ventil-orbitrol správně?
2) jak zapojit ostatní volné vývody, resp. je zapojení ostatních volných vývodů jak jsem si to usmyslel správně?
3) je zapojení celého hydro systému na traktůrku správně tak, jak jsem si to usmyslel?
4) Uvažuju použít kartušový filtr 65 l/min; 10 μm - je to OK, nebo mi doporučíte jiný?
https://cz.rs-online.com/web/p/hydrauli ... ry/0512667

Díkec za rady
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Michal80
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 23, 2023 11:14 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Hydraulické řizení, TK, MT8 132.2

#1155 Nový příspěvek od Michal80 »

Asi mě jen mate ta délka hadic, která se zapojením nebude mít nic společnýho. Pravděpodobnější je, že ty dvě horní krajní díry budou L+R a ta středová T.. ???? Poradil by někdo kdo se vyzná?
Dík

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“