TH-4K2-10

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

TH-4K2-10

#1 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem Vás traktoristi,

týmto si dovoľujem pochváliť sa s novým prírastkom do rodiny traktorov. Popri Zetoroch 25 (A, K) a McCormicku D432 som si obstaral THčko.
Odkedy som zistil, že Agrostroj Prostejov vyrábal aj THčko a TNko, bolo mi jasné, že ich chcem a treba na tom systematicky pracovať. V inzercii je ich poskromne a aj to čo sa raz za čas objavilo sa v podstate hneď predalo, pokiaľ nebola úplne prestrelená cena.

Minulý týždeň som našiel inzerát, dohodli sme sa, rodina pochopila že nám ho nutne treba a v utorok bol doma. Inak musím povedať, že mám zlatú manželku a akceptuje túto moju záľubu, aj keď jej celkom asi nerozumie.

Foto z dovozu:

Obrázek

Obrázek

Keďže som mal pracovné povinnosti a nemohol som poň ísť, doviezol mi ho kamarát bez toho, aby som ho naživo videl... Konieckoncov, ani nebolo čo pozerať, buď ho chcem alebo nie a mal som k dispozícií foto z ktorého mi bola zrejmá kompletnosť a informácia, že dlho stál a nejde nafta do vstreku, teda nevrčí. Taktiež som mal informáciu, že k stroju je rameno na kosu a nejaké jej súčasti, ale bez lišty. To ma popravde celkom potešilo.

Už z inzerátu bolo vidieť, že nemá originálne riadenie, čo ma trochu trápilo. Tá prevodka riadenia sa mi javí ako ťažko zohnateľný, ba priam až nezohnateľný kus. Pán čo TH predával ho údajne kúpil v rámci súboru vecí a povedal mi, že ju nemá... Keďže toho predával viac, tak som si rozklikol jeho ostatné inzeráty a medzi nimi diely na stavbu malotraktora. Pre zaujímavosť som to rozklikol a medzi prevodovkami a kadečím iným čo nevidím - prevodku riadenia z THčka :) tak mi ju pribalil :)

Dnes som sa konečne dostal k THčku. Urobil som zopár foto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takže, dostalo sa mi do ruky viac menej kompletné THčko, avšak mierne napadnuté kutilom. Zhodnotil som to tak, že to pôjde uviesť do pôvodného stavu., avšak musím zohnať volantovú tyč, správne náboje, kolesá 6x9, dupláky a volant. Rozoberať ho hneď nebudem, musím najskôr ukončiť práce na McCormicku, preto ho zatiaľ len spojazdním a priebežne si doplním chýbajúce diely.

Tešil som sa, že ho snáď aj naštartujem, ale žiaľ nepodarilo sa. Trochu som poopravil zoxidovanú kabeláž, nabil baterku, odvzdušnil palivový systém, ale z výfuku sa po štarte len zadymilo, nechytil. Bolo však relatívne zima, tak asi to chcelo dutnák, ktorý som ale nemal... tak snáď nabudúce :)

Aj keď v rodine máme na pracovné účely TZ-4K-14, pri opravách ktorého som neraz asistoval, asi budem potrebovať poradiť. Verím, že tak ako v sekcii Zetor 25, aj tu nájdem dobrú radu :)

P.S.: vieme odkedy dokedy sa THčko vyrábalo a koľko bolo vyrobených kusov?
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: TH-4K2-10

#2 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem Vas,

Cez tyzden som sa skontaktoval s jednym vlastnikom THcka z Prievidze, ktory ich mal viac a ma aj pelne zrenovovany kus. Pomohol mi radami aj fotografiami a zopar detailmi, za co mu dakujem. Najvyssie vyrobne cislo o ktorom vie je 228. Okrem toho mal kus vyrobeny pred mojim, mal 28;)

THcku som nasyslil zopar dielov:

Zohnal som aj nove smerovky, je s nimi celkom fesak, ci? :)


Obrázek

Predne kolesa:

Obrázek

Obrázek

Kolesa som zistil, ze by mali byt totozne s destou 1522. Mam aj naboje z desty, ale tie su ine. Inak, mam take podozrenie, ze na THcku mam nielen naboje zo zetora, ale aj cele stlpice. Podla mna UR1?
Obrázek

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

henry456
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 08, 2023 10:38 pm
Bydliště: Olomouc

Re: TH-4K2-10

#3 Nový příspěvek od henry456 »

Dobrý den,jsem tu poprvé na forum našetraktory a potřeboval bych od něko zkušeného poradit.
Vlastním po dědovi TH-4K2-10 rok vyroby 1967. je to rodiný pracant ale momentálně mě zlobí řezení dopředu a do zadu. Buď jde težko zařadit do zadu ale už nejde vyřadit až poněkolika pokusech se to podaří a to při obdělávaní zahrádky je dost obtěžující zaležitost. Orbu jsem nějak zvládl a do jara času dost protom to mám na dílně že se to pokusím rozdělat ale potřeboval bych nějaké schéma řazení nebo jestli se ten problém dá řešit nějakou jednoduší cestou než pulit převodovku a sundávat cely motor. :zapomel: :zapomel:

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TH-4K2-10

#4 Nový příspěvek od ITS »

První nahlédni pod páku řazení. Ten kolíček, který přesouvá vidličku je velmi subtilní a může být pokroucený. A dost často i nalomený.

henry456
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 08, 2023 10:38 pm
Bydliště: Olomouc

Re: TH-4K2-10

#5 Nový příspěvek od henry456 »

Děkují za radu, já to ještě v noci zkusil sundat tu pokličku u řadicí paky a byl tam zajištovací kolíček vymačkany, zatím jsem to nestartoval a nezkoušel ale myslím si že to bude tím. :) :) je to dobré zjištění když by to byla taková prkotina :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“