Vstřikovací čerpadlo 1D90TA-1A6K 290g

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
karelzkarle
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 02, 2022 1:02 pm
Bydliště: Svitavy

Vstřikovací čerpadlo 1D90TA-1A6K 290g

#1 Nový příspěvek od karelzkarle »

Dobrý den a pěkný zbytek neděle všem příznivcům TKáček a jiných strojů. Pokusím se tu popsat co mě trápí snad někdo bude vědět a poradí. Začnu pěkně od začátku, mám TZ 4K 14 a do poslední chvilky jezdil bez nejmenšího problému. jednoho dne však přijdu pro stroj a ejhle, plyn na plno, sitič, točím točím a nic. Šel jsem tedy po palivové soustavě počínaje nádrží až k čerpadlu a vše vyčistil a odvzdušnil. Zkoušel jsem start ale bezúspěšně. A pak jsem udělal tu velikou chybu, vytáhl jsem ven palivové čerpadlo a jak je mým asi špatným zvykem komplet jsem ho rozdělal abych ho případně vyčistil. Složil jsem ho a dal zpět do motoru. Super palivo tlačilo nahoru k trisce, dokonce motor chytnul. Co se dělo při startu mě překvapilo, z výfuku čmoud jak svi... a při přidání plynu úplně černý kouř. Z odkapávací trubičky na výfuku stříkala černě špinavá nafta. Podle mě na čerpadle toho není mnoho co nastavovat ale myslím si že jsem ho mohl špatně sestavit. Nastavení maximální dávky je mi jasné. Neví někdo prosím jak přesně sestavit čerpadlo zpět do původního stavu? Šoupátko se zoubky a ozubený váleček uvnitř čerpadla a uložení jehly. Děkuji všem za rady zdraví Karel

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Vstřikovací čerpadlo 1D90TA-1A6K 290g

#2 Nový příspěvek od thovt »

Ahoj rozebraním si moc nepomůžeš u vstřik čerpadla.
Ten problém je v naftě , dnešní nafta je suchá a lepivá takže když necháš motor dlouho stát výsledek znáš.
Vázne jehla ve vstřikovací trysce ve vstřiku.
Výrobce když dává vstřik. čerpadlo dohromady má tam udělané značky rysky atd, dále montážní polohu hřebínku.
V tuto chvílí máš moc bohatou směs proto to kouří černě.
Je možné že jsi neusadil čep hřebínku vtřik. čerp. do vidličky regulátoru, zůstalo v poloze plného plynu a ještě maximální startovní dávka
Nebo si nedal podložky pod čerpadlo .
Thovt

karelzkarle
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 02, 2022 1:02 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Vstřikovací čerpadlo 1D90TA-1A6K 290g

#3 Nový příspěvek od karelzkarle »

Já si myslím že jsem mohl špatně sestavit čerpadlo. Hřebínek posunout o zoubek a je všechno jinak. Jinak demontáž a montáž jsem dělal stejným postupem. Podložka hliníková byla pod čerpadlem, dal jsem jí zpět kde byla. Pak jsem si pohnul s tlakem na trysce, hold se člověk učí celý život. Trysku už mi vezou novou tak ji nechám někde seřídit a uvidíme no co se bude dít. Díky za reakci.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“