Malotraktor MT8 070 a kloubová hřídel

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Ania
Příspěvky: 5
Registrován: ned kvě 01, 2022 7:47 pm
Bydliště: Kraków

Malotraktor MT8 070 a kloubová hřídel

#1 Nový příspěvek od Ania »

Ahojte!
Hledám pomoc. Můj známý má malotraktor MT8 070 a od roka hledá klubovou hřídel model BKS 909. Vím, že touto hřídel vyrábí Kardanex.cz, ale ten už bohužel neexistuje a nejsem schopná nikam najít této části. Máte možná prosím někdo nápad, kam to najdu? Jaký obchod by něco takového mohl prodávat nebo vyrobit? Nebo možná znáte někoho kdo takovou hřídel má a chce prodat? :red: Problém je v tom, že to není standardní hřídel, a nemůžu ji najít na žádné stránce s hřídelemi..
Pokud někdo něco ví, tak prosím dejte vědět, už jsme se známým zoufalí :'(

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Malotraktor MT8 070 a kloubová hřídel

#2 Nový příspěvek od thovt »

Ahoj
není to žádná věda opravit původní pokud se jedná o kloubový hřídel kříž s miskami se prodávají , vyměňují se jen změřit průměr misek a průměr kříže.
To asi nebude ten problém.

Měla by to být hřídel s evolventním drážkováním 25x1,5. viz odkaz http://www.mt8-mini.4fan.cz/files/file/BKS-909.pdf.

Spíš hledat podle evolventního drážkování 25x1,5

Ania
Příspěvky: 5
Registrován: ned kvě 01, 2022 7:47 pm
Bydliště: Kraków

Re: Malotraktor MT8 070 a kloubová hřídel

#3 Nový příspěvek od Ania »

Díky za odpověď, no problém je právě v tom, že známý koupil traktor už bez té části.
Psala jsem už několika obchodům, nikdo nic takového nemá a poslední obchod mi doporučil abych napsala tady na forum :smich:

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Malotraktor MT8 070 a kloubová hřídel

#4 Nový příspěvek od ITS »

Pokud by někdo měl hřídel na prodej, tak by to byla obrovská náhoda. V naší ulici se taková náhoda stal před 30-ti lety. Mně tehdy omylem prodali tuto hřídel k KYR100A na TZ4K14 a dva roky na to koupil soused ob dva baráky nové MT s příslušenstvím a hřídel chyběla.
Dnes se musí vidlice s drážkováním vyrobit z vidlice s hladkou dírou. Toto lze koupit možná jen od Walterscheida. Koupit od nich komplet díly na kardan a před složením nechat v krajních vidlicích protáhnout drážky.
Má to jeden háček. Zrovna tyhle malé vidlice s hladkou dírou jsou to nejdražší, co tato firma vyrábí.
Odkaz na vidlici je z Agrozetu https://www.agrozet.cz/e-shop/vidlice-n ... 16306.html
Jinak má přímé zastoupení firma PL https://www.pal.cz/kontakt/pobocky/cesk ... a/kromeriz
Drážkování lze udělat, jen by se muselo zjistit, zdali je nástroj a jakou díru potřebuje.
A nakonec to celé vyjde na 15000,- Kč. No nekup to.

Ania
Příspěvky: 5
Registrován: ned kvě 01, 2022 7:47 pm
Bydliště: Kraków

Re: Malotraktor MT8 070 a kloubová hřídel

#5 Nový příspěvek od Ania »

Díky pánové. Není to ta optimistická odpověď co jsem ji čekala :pistol: ale aspoň vím, že hledání toho v obchodech nedává smysl. Děkuju moc! ;-)

Prckolet
Příspěvky: 371
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Malotraktor MT8 070 a kloubová hřídel

#6 Nový příspěvek od Prckolet »

Ahoj. Jak prosimte myslis tu vetu ze kardanex.cz neexistuje? ze jen nevyrabi tento typ nebo skoncila cela firma? jinak zkousela jsi smetanu vizovice? je potreba narazit na klucinu kterej prave za pultem moc nebejva ale o mini vi vse a umi poradit kde co sehnat nebo to mozna aj bude mit. po telefonu se zde moc dojednat neda. je lepsi osobni navsteva ale sehnal jsem tam uz spoustu veci na minika

Ania
Příspěvky: 5
Registrován: ned kvě 01, 2022 7:47 pm
Bydliště: Kraków

Re: Malotraktor MT8 070 a kloubová hřídel

#7 Nový příspěvek od Ania »

Myslím tím, že krachoval - asi loni. Aspoň to mi řekli v Kardance, když jsem volala :-/ Stejně - nejde se tam dovolat. O smetaně vizovice jsem dřív neslyšela, ale jistě se jim ozvu, bohužel, navštívit je teď nemůžu, je to trochu daleko

Prckolet
Příspěvky: 371
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Malotraktor MT8 070 a kloubová hřídel

#8 Nový příspěvek od Prckolet »

mozna pristi tyden tam pojedu tak se muzu zeptat

Ania
Příspěvky: 5
Registrován: ned kvě 01, 2022 7:47 pm
Bydliště: Kraków

Re: Malotraktor MT8 070 a kloubová hřídel

#9 Nový příspěvek od Ania »

Kdybyste byl tak hodný..psala jsem jim, ale bohužel nic neodepsali.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“