vybrus motoru?

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
svatahc
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 18, 2022 5:08 pm
Bydliště: Hořice

vybrus motoru?

#1 Nový příspěvek od svatahc »

ahojte, chtel jsem poprosit - je uz zralé na vyburs, viz foto?
Pokud ano, nemate nekdo tip kam poslat?
Píst asi nový, že?
Obrázek

Obrázek

Obrázek


Díky.
PSv.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9526
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: vybrus motoru?

#2 Nový příspěvek od Atlan »

Zmeraj piest zmeraj valec, potom sa pytaj.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

svatahc
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 18, 2022 5:08 pm
Bydliště: Hořice

Re: vybrus motoru?

#3 Nový příspěvek od svatahc »

jako zmerit velikost? nebo opotrebeni. Jde jeste o vse puvodni (TZ-4K-14)

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: vybrus motoru?

#4 Nový příspěvek od staník »

Já to dělám tak že sundám pístní kroužek a dám ho do válce, ne nahoru ale tak do horní čtvrtiny. Podle toho jaká je mezera hodnotím opotřebení. Určitě existují nějaké přesnější postupy ale takto to dělám já.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9526
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: vybrus motoru?

#5 Nový příspěvek od Atlan »

:evil: hmm to sa ma robit a novym kruzoka alebo aspon zmerat rozmer kruzku ci nieje velmi zjazdeny.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: vybrus motoru?

#6 Nový příspěvek od JardaCNC »

Přikláníme se ke stanikovi.
Nový kroužek stejně se bude pohybovat po staré a tudíž nejspíš vybehane ploše válce.
Ono hodně záleží na stavu válce - ten na fotkách není.
Ono stačí jen ten test prstem - pokud cítíš znatelnou vlnu u konce válce - je to na přebroušení.

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: vybrus motoru?

#7 Nový příspěvek od Tomas6 »

Vždyť ten píst má znatelné rýhy, ten je na vyhození...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: vybrus motoru?

#8 Nový příspěvek od JardaCNC »

Píst má rýhy - to je jen vedení - málo mazané - starý olej - málo ho bylo - nevím - kroužky těsní

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: vybrus motoru?

#9 Nový příspěvek od staník »

Výbrus dělala třeba AHRA Hradec Králové.
Ty drážky jsou od toho že se motor někdy přidřel.
Jednou jsem dělal motor z čezety chlapíkovi do rikši , za půl roku si stěžoval že motor netáhne a stojí zaprd.
Tak jsem to bral jako reklamaci a když ho dotáhl a rozdělal jsem ho tak měl takový šlince na kolika místech.
Nechal jsem mu udělat výbrus a doporučil koupit traktor s devítitunou :vztek:
Pokud bys zkoušel novej koužek ve starým válci tak samozřejmně zjistíš nesmysl, viděl jsem ale tak vyběhanej motor Slavia že když jsi vzal kroužek a hodil ho nahoře do válce tak propadl dolu. Nekecám ,ať se propadnu do západního německa :cert:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9526
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: vybrus motoru?

#10 Nový příspěvek od Atlan »

Zober valec do nejakej opravne, premeraju ho a navrhnu riesenie, bud le novy piest a kruzky alebo komplet vybrus.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2966
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: vybrus motoru?

#11 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Jak už tady radili - sundej kroužek a strč ho do válce. Mezera napoví víc. Jinak stav válce zjistíš i vizuálně a hlavně si prstem zkus, jakou to má hranu ve válci v místech, kam nejvýš vyjede vrchní pístní kroužek. Proč to máš rozdělaný jsi neuvedl. Mizerně to jelo, startovalo nebo proč? Píst vypadá, že se to přidřelo ale to nutně nemusí znamenat válec na výbrus. Tyhle motory si toho nechaj dost líbit. Jestli jezdíš do HK tak uvedená AHRA to jistí. Ale skoro vždycky doporučej novej výbrus.
Mám taky jednoválec naftu, čtyřtakt, před jety dělanej výbrus. Kontrolka tlaku oleje pochopitelně v háji a protože to je motor olejnička tak se nezkontroloval olej a drblo se to. V Ahře hned doporučili výbrus (co by ne, kšeft je kšeft ale oni to dělaj poctivě a žádný polovičatý opravy nebo improvizace z jejich strany nepřipadaj v úvahu) ale dlouhý čekání, potřeboval jsem jezdit atd tak jsem si přes net objednal odpovídající kroužky, vyměnil jsem je, motor hned líp startoval a když si to po pár měsících sedlo tak jede jako po tom výbrusu. Asi tak, no.

chobotek
Příspěvky: 10584
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: vybrus motoru?

#12 Nový příspěvek od chobotek »

Výbrusy a opravy klikových hřídelí svěřuju Padalíkovi v Šardicích. Zda-li s tím něco dělat závisí od komprese. U těchto motorů je dobrým měřítkem, jak startují řemenem při teplotách okolo nuly. Podmínkou je seřízené vstřikování, samozřejmě. Chytne na otočení - není co řešit; starter se zpotí jak kráva - výbrus. Pokud jde o ten píst, takto vypadá velmi často a mechanismus přidření je tento: motor je delší dobu provozovaný na plný výkon, například jízdou do kopce. Po přejetí hlavy kopce požadavek na výkon zmizí, regulátor zavře, palivo se nevstřikuje, teplo dovnitř válce se nedodává, ovšem motor běží stále na stejné otáčky, ventilátor chladí stěny válce, tyto chladnou mnohem rychleji než hliníkový píst až jej sevřou. Padalík to ví a výbrusy dělá volnější.
Z těch fotek mnoho nepoznám, ale pokud nejsou ve válci rýhy a před HÚ schod, že by o něj jeden zakopl, výbrus bych neřešil.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Pavel
Příspěvky: 8279
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: vybrus motoru?

#13 Nový příspěvek od Pavel »

dobre to dela starej havelka jicineves

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4809
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: vybrus motoru?

#14 Nový příspěvek od imaginaro »

Kolik by stálo zprovoznění jednoválce Slavia? A jakej by potřeboval chladič, kdybych na něm měl vrtulu hnanou řemenem? Nevím ani jestli má vodní čerpadlo, tak pokud by to nestačilo procházet voštinama v chladiču a potřebuje to tu bečku s velkým objemem jak má originál, tak se omlouvám za blbej dotaz ohledně chlazení. :zapomel:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: vybrus motoru?

#15 Nový příspěvek od thovt »

Jaký máš na mysli motor slavia? Slavia motory ke konci výroby byly vzduchem chlazené motory.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“