Přestavba tk 14 na čtyřválec

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#16 Nový příspěvek od Atlan »

Bezpecnejsie nemal ten za tebou dostat vodicak, a po tomto manevri mu ho mali zobrat na trvalo.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Lugas -89
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 07, 2016 8:22 am
Bydliště: Svoboda nad Úpou

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#17 Nový příspěvek od Lugas -89 »

Pěkná stavba mám něco podobného Peugeot 1.9 td 66kw 😁
Obrázek

Obrázek

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#18 Nový příspěvek od Zetor15 »

Vypada to dobre oba dva jak slavia tak peugeot. Jen bacha uz nekolik let provozuju TK s 3 valcem 29koni a nozni plyn a uzaverka na zadku. A zatim nejvedsi bolistko byla litinova cast stredove roury nasroubovana na zadku z krz kterou jde nahon pro zadek. Ocelovou trubku ktera jde prez ni jsem uz pri prestavbe predelaval na silnejsi s pevnejsim ulozenim.ale tu litinou sem nechal a po 2 letech rupla v tahu. Ted uz je ocelova vyrobena z jednohu kusu z materialu co se delaji poloosy na tatry.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#19 Nový příspěvek od Zetor15 »

Jinak u toho peugeota doporucuju rovnou predelat na hydro rizeni to je u tk s tezkym a silnym motorem zaklad. Osobne ted tocim volant i v tahu s jednim prstem. 8)

propro123_cz
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 01, 2024 6:59 pm
Bydliště: Turnov

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#20 Nový příspěvek od propro123_cz »

Tak jo kluci, v době asi tří let mám v plánu GO mt8 132.2 a když už budu muset všechno udělat tak jsem se rozhodl pro výměnu motoru. Asi nejlepší se mi jeví 1.9tdi ale bez turba, 80 koní je prostě nesmysl. Váha je ok, konečná bude do 200kg, takže dávno dobrý, oproti 4S co váží 280 :smich: . Zachovám elektroniku, nejspíš koupím nějaký golf na šrot za bura a budu mít všechno. Původní 2S90A prodám abych měl peníze na GO a ještě mi něco zůstane.
Zatím všechno vypadá že zvládnu, ale jsem zmatený ze spojky. Jakou teda používáte? Původní z TK? A hřídel z převodovky je dostatečně dlouhá aby dosáhla do ložiska v přírubě? Nebo naopak moc dlouhá? Nemáte nějaké foto?

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#21 Nový příspěvek od Chose11 »

Na dvoře mám odhlášený VW Polo 1,9D, pár let funguje jako psí bouda, protože se mi vysypala převodovka po cestě domů. Schovával jsem to auto na motor, ale mám obavu že už ho nevyužiji.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Lugas -89
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 07, 2016 8:22 am
Bydliště: Svoboda nad Úpou

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#22 Nový příspěvek od Lugas -89 »

[
Obrázek

Obrázek
Ahoj spojková lamela je orig. Z TK pasuje i na setrvačník z Peugeotu 1.9d udělal jsem přírubu z 10mm materiálu a upravit karter převodovky kvůli uchycení jsem musel vybrousit osazení a ještě hlavní hřídel líznout flexou jakoby prodloužit trn kvůli ložisku v setrvačníku jezdil jsem asi 5let 1.9d z Peugeotu a neměl jsem ložisko v setrvačníku ale jak to nebylo úplně vystředěné tak se rozpadlo ložisko na hlavní hřídely ale jak říkám po dlouhé době až a fungovalo to perfektně teď jsem dodělal i ložisko v setrvačníku a motor1.9td 66kw a maká to parádně mám i zadní uzávěrku a posilovač řízení

propro123_cz
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 01, 2024 6:59 pm
Bydliště: Turnov

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#23 Nový příspěvek od propro123_cz »

téda, to je stroj, něco takového si představuju. Jak se dělá ta zadní uzávěrka? A nerozstřelil si ještě žádnou rychlost s 66kw? Jakou asi největší výkonovou zátěž si mu dal?

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#24 Nový příspěvek od Zetor15 »

S tema gumama a bez zavazi vyuzije max 1/3 vykonu pak uz klouznou gumy takze ryziko pro prevody jsou hlavne otacky. Mam v Tk 23kw taky zadni uzaverku plus 50kg na zadku. Nove gumy s vysokym sipem a stejne to v terenu neprenese vykon motoru a zacne hrabat driv nez mu dojde vykon.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#25 Nový příspěvek od oco13 »

Zetor a ako je to na ceste s maximalkou ?

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#26 Nový příspěvek od Zetor15 »

Popravde jeste jsem nemeril kolik je maximalka. Ale jezdim na max 3/4 plynu a to uz docela upaluje. Mam hydro rizeni vsechny klouby a spoje bez vule ale na plnej plyn jde jet bezpecne jen na opravdu rovne ceste a max s prazdnym malym vlekem. Kazdopadne rychlost je o neco malo vedsi nez s puvodnim motorem.

Lugas -89
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 07, 2016 8:22 am
Bydliště: Svoboda nad Úpou

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#27 Nový příspěvek od Lugas -89 »

propro123_cz píše: pon led 15, 2024 9:14 pm téda, to je stroj, něco takového si představuju. Jak se dělá ta zadní uzávěrka? A nerozstřelil si ještě žádnou rychlost s 66kw? Jakou asi největší výkonovou zátěž si mu dal?
Žádnou rychlost ani nic dalšího jsem nerozlámal a to dostává fest zátěž a výkon bych řekl úplně akorát a to závaží dozadu by to možná chtělo ale zatím jsem to nějak nepotřeboval

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#28 Nový příspěvek od thovt »

Super přestavba, motory vždy byla slabina těchto traktůrků.
Výrobce se má co učit https://www.agroservispv.cz/cs/malotrak ... y/MT8-132/
Silný motor se nemusí honit, praktické využití sazení brambor pomocí babosedu jen na volnoběch, je potřeba síla ,malá rychlost.
Určitě bude nižšší spotřeba oproti původnímu motoru.

Lugas -89
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 07, 2016 8:22 am
Bydliště: Svoboda nad Úpou

Re: Přestavba tk 14 na čtyřválec

#29 Nový příspěvek od Lugas -89 »

Tak jsem ještě pořídil nový kola 31x15.50-15 a teď je to teda opravdu mazec😁
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“